Bydleni v RD nebo v bytě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
2.1.22 19:36

Bydleni v RD nebo v bytě

Ahoj vsem, resim takovy mensi vnitrni myslenkovy pochod.

Bydlime nyni v RD, novostavba Breclavsko, cca 90m2 uzitne, 4kk sami dva a kocka, zatim bez deti. Mame malou zahradu, odhadem 200-300m2 a sousedime s domem mamky, ktera si nasla noveho pritele. Doufam, ze na me nebude nikdo osocovat, ale oni sedi na zahrade nonstop- zima, teplo. Je jim to jedno. Poslouchame je neustale, cely den. Porad cigarko, kaficko. Hudba - do 22:00. Mame uz skrz nej narusene vztahy. Podotykam ze jsme se tam nastehovali nez s ni zacal.

Problem je ten, ze na ne mam averzi a nejsme schopni to poslouchat. :roll:

Otazka je, mame zustavat, i kdyz nas to proste stve? Rikam si, nac mit RD a zahradku kdyz si tam stejne nemuzu v klidu sednout a relaxovat.

Je to novostavba, ceny jsou ted silene i u bytu, ale mame moznost mit pekny podkrovni ve Znojme, taky 4kk ale 120m2 Cesta do prace by vsak byla 45 min autem oproti cca 30min nyni. O dite by jsme se chteli snazit koncem roku 22. Zena by to mela do prace 30min autem oproti 20min nyni, ale po materske se tam uz vracet nechce.

Prosim o vase nazory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4957
2.1.22 19:44

No hele, to je vysoce subjektivní. Já bych do bytu nešla. Na druhou stranu sousedy si nevybereš, i když ve Vašem případě tak trochu jo… Každopádně i v tom podkrovním bytě pak můžete řešit retardovaného souseda co si stěžuje, že dupete nebo vám třeba brečí dítě (podobná diskuze tu byla nedávno). Mít zahrádku, když máš dítě je super, v dnešní době zvlášť. Asi bych zvážila do jaké míry je to otázka averze na přítele a do jaké míry je to skutečně neúnosné. I v tom bytě můžete mít hlasitého souseda co si pouští hudbu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14789
2.1.22 19:45

Nestěhovala bych se. Kdo ví jak dlouho jim ten vztah vydrží. Prostě se je snažte ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
2.1.22 19:48

@Danielmta Nestěhovala bych se, nikdo ti nezaručí, že v tom bytě budete mít klid, co když tam bude pro změnu nějaký otravný soused?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
2.1.22 19:48

A v bytě máte zaručeno že budete mít sousedy o. k.? hele a dojíždět třeba v zimě takovou dálku je dost síla jezdila jsem a už bych nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
2.1.22 19:50

100 lidí 100 názoru. Ale já osobně bych je ignorovala. Nebo bych postavila na zahradě pořádnou betonovou zeď :lol: Každopádně by byla škoda přijít o barák se zahradou kvůli takové zbytečnosti. Averzi můžeš mít i na sousedy na bytě a tam to bývá podle mě ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
2.1.22 19:51

Jenže v bytě můžete taky natrefit na problémové sousedy. Nemůžete to třeba vyřešit plotem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
2.1.22 19:54

10-15 min cesty navic to nic neni. Ale kdo vam zaruci, ze v byte (nebo jinde v domku) budou sousedi lepsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3416
2.1.22 19:55

To je strašně individuální…já mám možnost žít v novostavbě (po mé matce), ale raději volím s dětma menší byt. Pevně si za tím stojím.
V bytě mám větší klid, jde o příjemnou, menší bytovku, kolem domu dva parky a vše v dosahu. Mám čas se plně věnovat dětem, jsme pořád venku. Představa, že je vyženu na zahradu - to není nic pro mě. V bytě celé léto otevřená okna, klid, zeleň… tohle bych v domě neměla, obzvlášť v noci! Přírodu, vyžití v létě, v zimě- využíváme celé město i přilehlou krajinu a vracíme se do bytu, kde už jen relaxujeme a nemusíme se zabývat činnostmi, které se dělají v domě.

Tohle musí každý zvážit sám - je dům a dům / byt a byt :nevim: vše je o místě, prioritách, životním stylu a povaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
2.1.22 19:56

Za rok za dva je to prejde. Pritel uz ani nemusi byt. Nestehovala bych se. Dum a zahrada je lepsi pro dite. Babicka blizko taky neni k zahozeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
2.1.22 19:56
@caramba píše:
Jenže v bytě můžete taky natrefit na problémové sousedy. Nemůžete to třeba vyřešit plotem?

Plot je, bez toho bych uz davno mozna skoncil v blazinci :zed:
Nase okna cca 10m od plotu, a za plotem oni. To se tezko popisuje, ale je to hodne hlucny clovek. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 20:20

@Danielmta

Ahoj, mimo dotaz. Takže bysme rádi domek 90m2 užitné plochy 4kk, dá se to? Všude jsou četla, jak je pak vše na sobě namačkle apod. :))

• Citovat
  • Nahlásit
1086
2.1.22 20:20
@Danielmta píše:
Plot je, bez toho bych uz davno mozna skoncil v blazinci :zed:
Nase okna cca 10m od plotu, a za plotem oni. To se tezko popisuje, ale je to hodne hlucny clovek. :pocitac:

A řekl jsi jí to? Protože kdyby mi děcko řekl, že se chce odstěhovat, protože je nonstop vyrušujeme, já osobně bych se nad sebou zamyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57702
2.1.22 20:24

Od čeho je zahrada? :think: Když tam nesmí člověk ve volnu být? Jo, prodej to. Jestli patříš spíš mezi lidi, kteří jsou raději zavření v bytě, tak to prodej. A nech lidi na vesnici žít venku. Zahrada, terasa je totiž obrovský obývák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
2.1.22 20:24
@TO_IT píše:
A řekl jsi jí to? Protože kdyby mi děcko řekl, že se chce odstěhovat, protože je nonstop vyrušujeme, já osobně bych se nad sebou zamyslela.

Vi o vsem, je ji to jedno. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat