Bydlení...vystěhování

Anonymní
9.2.20 17:04

Bydlení...vystěhování

Dobry den,
Prosím nebude někdo vedet?

Bydlíme uz několik let u rodičů přítele, on tu má trvale bydliste uz 40 let. Je to dvougeneracni barák. Dneska jeho otec přišel, že chce doplatit elektriku a vodu, nemáme s tím problém, ale když mi něco zaplatíme, tak nám nechtějí dát půlku…jen jediné co po něm chceme aby nám na to dali nějaký doklad, že sme jim to platili… a on nam na to odpověděl, jestli se nám to nelíbí, tak ať se odtehujeme? Posledni dobou s tím vyhrozujou často., jeho máma potvava vsechny kolem sebe…jezibaba jedna. Moje otázka zní…mohou nás vyhodit, když tu má trvale bydliste a vlastně se tu o všechno stará? Barák je rodičů..
Děkuji za každou radu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.2.20 17:10

No jistě, že mohou. Taky vás mohou žalovat o doplacení nájmu, když na to nemáte doklady.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11933
9.2.20 17:11

Trvalé bydliště opravdu nevede k nároku na užívání nemovitosti. Zejména když třeba vlastníkům ani neplatíte nájem…

Pokud tento platíte, tak se na vás vztajují zákony a je tam nějaká výpovědní lhůta a dost by se hodilo mít podepsanou smlouvu a nájem a další finance posílat z účtu na účet, nedávat je v hotovosti bez dokladu.

Ale pokud nic neplatíte, tak budete muset, jen občas trochu nákladů na energie a nehcete se stěhovat, tak bych na vašem místě věnovala dost energie do udržování konstruktivních vztahů s majiteli nemovitosti, kterou užíváte takhle výhodně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 17:16

@Ou my jim vše platíme na účet, nájem, elektriku, vodu platime..ale tedka přišlo roční vyúčtování a jen řekl přítel, že to chce mít černé na bílém…to je cely a začal děda vyhrožovat

• Nahlásit
  • Citovat
12435
9.2.20 17:19
@Anonymní píše:
@Ou my jim vše platíme na účet, nájem, elektriku, vodu platime..ale tedka přišlo roční vyúčtování a jen řekl přítel, že to chce mít černé na bílém…to je cely a začal děda vyhrožovat

no tak se odstěhujte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1380
9.2.20 17:20

Když mi bylo 19 a bydlela jsem s přítelem u mámy v baráku (táta umřel) chovala se k nám jako pra. e. Sebrali jsme sakypaky a mizeli do podnájmu i se psem. Počítali každou korunu. V životě jsem toho nelitovala. Vystudovala jsem VŠ a s přítelem (manželem) jsem už 24let… máme svůj barák (i když ne v Praze ale na vesnici) a nikdy jsme se nemuseli nikomu podřizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
9.2.20 17:27

Mohou, trvalé bydliště je jen záznam, kam ti má chodit pošta. Nic víc. Pokud nemáš nájemní smlouvu, nelíbí se ti, sbal si saky paky a můžeš jít do svého nebo do nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
9.2.20 17:27

Jakože si děláš majetkoprávní nárok na cizí nemovitost, protoze tam tvůj přítel má trvalý pobyt? 8o když ti to tam nevyhovuje, tak se odstehuj a máš po problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
9.2.20 17:28

Barák je rodičů, takže ano, můžou chtít, aby jste se odstěhovali. Tak si najděte svoje bydlení a nemusíš tohle řešit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
9.2.20 17:39

Trvalé bydliště má jen EVIDENČNÍ CHARAKTER- tj. nezakládá majetkové právo k nemovitosti. Zároveň ale jeho zrušení není tak jednoduché, pokud by se zrušením přítel nesouhlasil, tak musí na městském úřadě normálně projít správní řízení o zrušení trvalého pobytu, viz. zákon o evidenci obyvatel.
Osobně bych v takto napjatých vztazích žít nechtěla ani nemohla a radši bych šla do klidu do klasického nájmu… bude to ale samozřejmě dražší řešení, vždy je něco za něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
9.2.20 17:43

@Lucy75 Tak ale jí můžou vyhodit hned, ona tam nená nic, ani jí tam nic nepatří. Je fakt, že když přijde yúčtování, tak bych čekala, že ho uvidím, zaplatíme každý půlku ( nebo jak to mají nastavené ) a tím by to bylo vyřešené. Chtít ale doklad o zaplacení, mi přijde na hlavu, tam asi nevěří nikdo nikomu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
9.2.20 17:45

@arinecka ano, jasně, proto píšu, že Já bych takto žít nemohla ani nechtěla..
a finance ohledně bydlení by měly být naprosto jasně stanovené, včetně podílů na nedoplatcích/přeplatcích, vyúčtování bych samozřejmě vidět také chtěla..
a pokud tazatelka nemá v domě trv. bydliště, tak ji můžou opravdu spakovat kufry hned a neudělá vůbec nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
9.2.20 17:55

@Lucy75 To neudělá. Může být ráda, že jí ta ježibaba, jak nazvala přítele matku ještě nevyrazila. Opravdu nechápu, co je tam drží, když je to tam taková hrůza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
9.2.20 18:07

Až vás vystěhují, tak se aspoň pobavte tím, jestli z příjmů odváděli daň, to by mohlo být zábavné zadostiučinění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
9.2.20 18:10

Tak jednoduché to není, správně by měli podat žalobu o vyklizení nemovitosti, pokud syn nebude chtít odejít dobrovolně.

https://www.idnes.cz/…nne_domy_web

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama