Reklama

Bydlí tady někdo v jurtě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 16:26
Bydlí tady někdo v jurtě?

Ahoj;-) Bydlí tady někdo v jurtě? Nebo aspoň má ji na nějaké akce? Jak se v ní žije, dá se v zimě bez problémů vytopit? A je v ní v létě opravdu nesnesitelné horko?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66512 příspěvků 07.01.17 16:48

Z článku se mi líbí věta, proč Čech nemůže žít jako Mongol :mrgreen: http://www.drevostavitel.cz/…da-o-jurtach

Lizaveta
Závislačka 4911 příspěvků 07.01.17 17:26

Deti chodí do školky, kde maji jurtu. Maji tam kamna, každé ráno zatopi a maji tam teploucko. Pres noc bez topení promrzne durch. V létě se da, když maji otevřeno - maji troje dveře a střešní okno uprostřed. Deti jsou šťastné.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 07.01.17 17:31

V létě v ní rozhodně není horko, naopak je tam velmi příjemně.

V zimě se dá vytopit se dá velmi dobře, jen teda pochopitelně teplo neudrží, asi by to šlo řešit nějakými strategicky umístěnými šamotovými cihlami.

Klíčová je kvalita podlážky a pokud má být na stálo, tak je lepší ji postavit na vyvýšené pódium, zejména pokud se v ní nebude přes zimu nonstop topit - tím že české zimy jsou vlhké, tak má tendenci plesnivět.

Jednodušší je asi spíš maringotka a pořád to chce dostatek motivace a odhodlání.

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 07.01.17 17:40

Bydlela jsem v jurte tri mesice v usa, ve vedrech tam bylo strasne vedro a v zime zase strasna zima( byla jsem v montane v horach takze jsem zazila jak vedra, tak mrazy) v jurte jsme ale nemeli kamna, vytopit se urcite da, ale v mrazech musis neustale prikladat, jinak je teplo za chvili fuc. Je to proste velky stan- ale krasny, jednou bych si ji chtela postavit na zahrade jako letni domek:D

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 17:57
@Ou píše:
V létě v ní rozhodně není horko, naopak je tam velmi příjemně.

V zimě se dá vytopit se dá velmi dobře, jen teda pochopitelně teplo neudrží, asi by to šlo řešit nějakými strategicky umístěnými šamotovými cihlami.

Klíčová je kvalita podlážky a pokud má být na stálo, tak je lepší ji postavit na vyvýšené pódium, zejména pokud se v ní nebude přes zimu nonstop topit - tím že české zimy jsou vlhké, tak má tendenci plesnivět.

Jednodušší je asi spíš maringotka a pořád to chce dostatek motivace a odhodlání.

Marin gotika se mi moc nelíbí či se týče vzhledu, a hlavně není tak jednoduše stehovatelna. Motivacj a odhodlání mám;-)

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 17:59
@marka123 píše:
Bydlela jsem v jurte tri mesice v usa, ve vedrech tam bylo strasne vedro a v zime zase strasna zima( byla jsem v montane v horach takze jsem zazila jak vedra, tak mrazy) v jurte jsme ale nemeli kamna, vytopit se urcite da, ale v mrazech musis neustale prikladat, jinak je teplo za chvili fuc. Je to proste velky stan- ale krasny, jednou bych si ji chtela postavit na zahrade jako letni domek:D

Jj je mi jasné, že to není prostě klasické bydlení… ale jelikož budu bydlet v horách, mít obrovské pozemky, hafo zvířat, tak ráno ve 3 vstanu a večer v 11 půjdu spát, tak mi to bude stačit;-) jen prostě ať aspoň ty 4 hoďky udrží teplo;-)

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 18:00
@Lizaveta píše:
Deti chodí do školky, kde maji jurtu. Maji tam kamna, každé ráno zatopi a maji tam teploucko. Pres noc bez topení promrzne durch. V létě se da, když maji otevřeno - maji troje dveře a střešní okno uprostřed. Deti jsou šťastné.

Děkuji za prispevek;-)

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 07.01.17 18:02

@ausik no funkční maringotka je na kolech a stěhuje se výrazně snáz, než jurta. I to týpí se staví rychleji.

4 hodiny žádný stan, tedy ani jurta teplo neudrží, tam je skutečně lepší ta maringotka a obestavět kamna starejma šamotkama a pohrát si s izolací.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 18:05

@ausik nebo mobilhaus

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66512 příspěvků 07.01.17 18:07

Souhlas, teta má maringotku, jsou už tak vymakané, že zírám, má jí jako chatu, má tam kamna, zatopí, naloží a je tam vedro, že tam sedíme v tričku, a přes noc ta kamna vydrží hřát sama o sobě. A její stěhování je naprosto jednoduché, se vším, jak to tam je, se to zapřáhne a za chvíli je to jinde.

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 18:16
@Ou píše:
@ausik no funkční maringotka je na kolech a stěhuje se výrazně snáz, než jurta. I to týpí se staví rychleji.4 hodiny žádný stan, tedy ani jurta teplo neudrží, tam je skutečně lepší ta maringotka a obestavět kamna starejma šamotkama a pohrát si s izolací.

Tak to koukám, protože pan co maringotky vyrábí, řekl, že do hor, kde jsou úzké asfaltky bude s tou maringotkou problém… no uvidím,… prinejhorším přímotopy to jistí

ausik
Povídálka 18 příspěvků 07.01.17 18:18
@ka2ka píše:
@ausik nebo mobilhaus

Ten mě také napadl, ale ty co se mi líbí jsou už dost drahé a nechci brát hypotéku/ půjčku, a je problém to dostat do hor, jelikoz to musí kamion převezt aspoň co mi bylo řečeno

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 07.01.17 18:21

@ausik no nevím, tady po horách (800-1000 m. n. m) jsou maringotky rozesety velmi strategicky a teď už sice maringotkáři zestárli a usadili se v barácích, ale bydleli tam docela obstojně. Včetně míst, kam vedou jen staré cesty po němcích a docela dost do kopce.

Máňu kupte nějakou starší a zrenovujte si ji. Případně se poptejte v hospodách v okolí tam, kde se chcete nastěhovat, jestli někdo něco nemá ve stodole, co by vám prodal a rovnou vám ji tam přivezou za traktorem.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 18:23

@ausik tak maringotku předělat na pevné bydlení známí mají dvě a propojené a je to moc pěkný „baráček“

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama