Dřevostavba nebo srub

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laurasie
Povídálka 23 příspěvků 07.01.17 14:17
Dřevostavba nebo srub

Zdravím Vás :mavam:
Na jaro s manželem přemýšlíme, ze si nas zdedeny starý dum sbourame a postavíme něco menšího. Nrazili jsme i na sruby, pěkné levné do 1,5 mil korun, tak i drevostavby, máme jen jedno dítě, takže žádný velký dum to nebude. Rada by jsem zde našla rodinky, co by se podělily, zkusenosti :) děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28980 příspěvků 07.01.17 14:27

Není škoda bourat zděný dům? :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 07.01.17 14:41

No já nevím, ale stará dobrá cihla je prověřený materiál a chovám k ní úctu - nebořila bych, pokud je statika v pořádku. Navíc počet dětí se může změnit.
Když bych stavěla na zelené louce a měla se rozhodnout, jestli dřevostavbu nebo srub, volím srub. Dřevostavba je, pokud vím, v podstatě ze slepovaných slisovaných dřevěných zbytků a uprostřed je jakási izolace. Staví se to rychle, systém bednění, ale já moc nevěřím těm pojivovým materiálům. Kdežto srub je prostě klasické dřevo.
Ale jinak obecně, já preferuji cihly.

iiiv
Extra třída :D 10957 příspěvků 07.01.17 14:43

Já jsem jedině pro cihlu, v té se dá hýbat případně rozvody :-)

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 14:46

@Laurasie řekla bych že si to představujete jako hurvínek válku, na strhnutí baráku musíte mít povolení, pak než to vyklidíte to taky není ze dne na den, na stavbu baráku at už z čehokoliv opět povolení a stavba taky zabere čas takže jako vaše představa že na jaře strhnete a na zimu bydlíte je podle mě dost mimo. Jinak já bych šla do klasického severského srubu, viděla jsem stavbu a dělali to víc jak dva roky a rok čekali než si všechno sedlo :nevim:

Malaga
Generální žvanilka 24693 příspěvků 07.01.17 14:51

@Laurasie můžeš dát, prosím, odkaz na nějaký ten srub do 1,5 mil.?Díky, M.

iiiv
Extra třída :D 10957 příspěvků 07.01.17 14:54

@ka2ka přesně tak, navíc likvidace suti je také drahá sranda

Laurasie
Povídálka 23 příspěvků 07.01.17 14:56
@Burj Chalifa píše:

Dum ma 700 m2 a je starý 150 let a rekonstrukce celková by nás vyšla pres 2.000.000 vo nám řekli i statici :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28980 příspěvků 07.01.17 14:57
@Laurasie píše:
Dum ma 700 m2 a je starý 150 let a rekonstrukce celková by nás vyšla pres 2.000.000 vo nám řekli i statici :roll:

aha :,(

Laurasie
Povídálka 23 příspěvků 07.01.17 14:58
@ka2ka píše:
@Laurasie řekla bych že si to představujete jako hurvínek válku, na strhnutí baráku musíte mít povolení, pak než to vyklidíte to taky není ze dne na den, na stavbu baráku at už z čehokoliv opět povolení a stavba taky zabere čas takže jako vaše představa že na jaře strhnete a na zimu bydlíte je podle mě dost mimo. Jinak já bych šla do klasického severského srubu, viděla jsem stavbu a dělali to víc jak dva roky a rok čekali než si všechno sedlo :nevim:

My si mužem dovolit postavit na zahradě a místo bourane bude druha zahrada a jak jsem psala podle statika obouchani az na cihlu, zbyly by jen steny, celkové není dum v pořádku a je lepší novy než pres dvě mega rekonstrukce nové rozvody vsechno

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 15:01

@Laurasie tak pokud budete stavět vedle tak by to řešení bylo

Emno
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 15:06

Za tu cenu, co píšeš, mi přijde nemožný i srub, co by měl obytnou plochu 60 m2, pošli, prosím, odkaz.

Dřevostavba obecně je krátkodobější bydlení, zatímco srub je několikagenerační stavba. Do našich podmínek bych ale spíš dala roubenku než srub. Zase ale vyjde dřevostavba levněji… Pokud bych měla peníze, určitě raději roubenku. Ale je to pohled od pohledu… stoprocentně se ale liší výdrží.

cecetka
Kelišová 7359 příspěvků 07.01.17 15:18
@Burj Chalifa píše:

Nekdy je bourani a postaveni noveho rychlejsi a levnejsi nez rekonstrukce stareho.

Malaga
Generální žvanilka 24693 příspěvků 07.01.17 15:28

No pokud je rozdíl v rekonstrukci nebo stavbě nového rozdíl jen půl mega…tak bych asi zvažovala tu opravu…
protože postavíte stranou nový dům, ale s tím starým budete muset stejně něco udělat…a kolik může stát demolice a odvoz suti domu, který má 700 m2… :nevim:

Laurasie
Povídálka 23 příspěvků 07.01.17 18:52

Je už nás problém co s čím, jen jsem chtěla tady slyšet co je lepší, jestli srub nebo dřevostavba, ne nejaky rozdil pul mega kvuli rekonstrukci o ktere jsem tady nepsala, uz rok jsme rozebiral rekonsrukci a bylo nam doporucovano neco jineho, protoze kazdy clovek ma sve ptedstavy, takze nam doporucily bud a nebo a ja se na to bud a nebo ptam zde, za druhé máme známé na demolici a mozny odvoz, za třetí co když budem chtít stavět garáž pergolu a venkovní krb? Cihly se nám hodí. Děkuji. Tvůj názor se hodí jinam asi, ne sem, ptala jsem se ZDE čistě jen na dřevostavbu nebo na srub :?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >