Reklama

Dřevostavba, montované domy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 04.01.17 20:19
Drevostavba,montovane domy.

Rozhodujeme se s manželem, jaký baracek postavit. Manžel je skeptik, chce klasiku, ale ja jsem otevrena i dřevostavbě nebo montovaným domum. Mate někdo prosím zkušenost? Bydlíte tak? Dekuji.

Reklama

Reakce:

sara1000
Kelišová 5544 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 20:22

@NapoleonovaDe­sire
Bydlim v 6let stare drevostavbe.Mame dvojdomek s jednim sousedem. Copak by te zajimalo?

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 04.01.17 20:34
@sara1000 píše:
@NapoleonovaDe­sire
Bydlim v 6let stare drevostavbe.Mame dvojdomek s jednim sousedem. Copak by te zajimalo?

Zda se vám libi. Jestli tam jsou nějaké spatne veci, které jste třeba nepočítali..unik tepla, hluk zvenku, vlhko…apod. Jestli jsem pochopila dobre u dřevostaveb jsou dane věci jako elektroinstalace, s těmi se nedá hnout třeba za par let, když si člověk chce třeba přestěhovat obyvak apod. Teda ja pisu jak prvňák, pardon za ten sloh. :mrgreen:

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 04.01.17 21:06

Úniky tepla tam určitě nejsou a když tak zanedbatelne

sara1000
Kelišová 5544 příspěvků 2 inzeráty 05.01.17 08:40

@NapoleonovaDe­sire
Unik tepla zadny, naopak mame velmi nizke zalohy na elektrinu a teplo se v dome krasne drzi. Topime elektrinou.
Jedine co, tak jsme menili po prvni zime vsehna okna.Meli jsme dvojskla a nestacila, mlzila se a porad jsem vytirala podlahu od srazene vody. Takze jsem vymebili za trojskla.Ale tezko rict, zda to bylo drevostavbou.
Plisen se sem tam v rohu udela, ale to hned vyresi trohu sava a je klid.
S elektroinstalaci nevim, to bych se misela zeptat manzela. Jeste jsme ni takoveho neresili…

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 05.01.17 10:32

My máme také dřevostavbu a neměnila bych. Náklady na bydlení takové, jaké jsme měli v 2+1 v cihle. Máme všude el. podlahovku a tím nízký tarif HDO od eonu. Plísně žádné. Na tvůj dotaz. Záleží, jakou variantu stavby domu zvolíš. Pokud montované v hale na klíč, tak s těmi rozvody moc nehneš, ale pokud stavíš, „na místě“, tak to takový problém není. Konstrukce jsou KVH hranoly, zvenku obouchané OSB deskou (potom zvenku klasicky zateplění- polystyren, perlinka, lepidlo a fasáda). Uvrnitř pak minerální vata a parotěstná fólie. Za ní jsou rozvody a my máme ještě jednu OSB desku - není standard. Následně je konstrukce na sádroše. Takže případná rekonstrukce/pře­místění by u nás spočívala v odklapnutí sádřošů, OSD desky a předělání rozvodů a znovu zaklapnutí - normální rekonstrukce, žádné zásadní obstrukce. Problém je v tom, když máš na klíč montovaný, tovární dům a rozvody za tou parotěsnou zábranou, to je potom problém, když se to naruší, ale není to neřešitelné, jen složitější. Známý nedávno řešil přístavbu k typovému domu od RD Rýmařov a taky se povedlo ;). Kdybys měla dotazy, klidně mi napiš, mám za sebou celou stavbu ;) Za sebe doporučuji, ale co člověk, to samozřejmě názor.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama