Bydlíte někdo v chatě?

366
20.5.16 11:52

Bydlite nekdo v chate?

Ahoj. Bydlíte někdo v chatě? V chatě předělané k trvalému bydlení, s dětmi, jak se vám tam žije? Je to ve vsi nebo chatařská oblast? Jak a čím topíte? Financovali jste hotově nebo hypotekou, ůvěrem? Je problém s trvalákem? Budu ráda za vaše postřehy, zkušenosti. Díky díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mila.dka1
20.5.16 11:59

Jen můj manžel, my tam jako rodina jen jezdíme občas na pár dní. Je to samota, manžel tam bydlí přes týden, jezdí za prací přes hranice do zahraničí. Oficiálně tam na stálo ale nebydlí, ale mnoho jeho známých má v té oblasti trvalý pobyt v těchto rekreačních objektech, takže asi problém není. Já bych tam nechtěla být ani zadarmo - dovča fajn, ale asi bych se tam zbláznila. Nejbližší městečko je 10 km a i tak je to prdelka světa. (a to jsem z poměrně malého města). Je to celkem malé, 3+kk s koupelnou a odděleným wc, pračku tam tedy nemá, ale šla by dodat. Má to dřevěné stropy, vše je slyšet, když dítě spí, nemůže se pomalu dole mluvit nahlas :-(. Topí se el. přímotopy, pak je tam jako další předimenzovaný krb, kterým se min. spodek vytopí tak za hodinu…chatu manžel upravil do obytného stavu hotově ze svého, byla jeho matky, pak ji zdědil…

• Nahlásit
  • Citovat
59287
20.5.16 12:03

@softee měli jsme chatu, bydleli jsme tam 10 měsíců z roku, topení na tuhá paliva, vesnice se 6 stálými obyvateli. S trvalým neporadím, to jsme neměli. Financ hotově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.16 12:07
@martina.se píše:
@softee měli jsme chatu, bydleli jsme tam 10 měsíců z roku, topení na tuhá paliva, vesnice se 6stálými obyvateli. S trvalým neporadím, to jsme neměli. Financ hotově.

ty jo, to jste nebyli rodina? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
20.5.16 12:09
@mirecekblbecek píše:
ty jo, to jste nebyli rodina? :mrgreen:

jo, vzdálená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.16 12:13
@martina.se píše:
jo, vzdálená :mrgreen:

mám kámošku a ta zase má chatu ve městě, kde celá ulice je její rodina.Ale ty jsi na tom lépe, vám patří celá vesnice. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
20.5.16 12:14
@mirecekblbecek píše:
mám kámošku a ta zase má chatu ve městě, kde celá ulice je její rodina.Ale ty jsi na tom lépe, vám patří celá vesnice. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: woe, nepatří.. se to tak sešlo.. oni tam bydleli, naši tam koupili chatu :mrgreen: ale je fakt, že v současné době jsou tam na TP jen oni, jejich děti s rodinami, nikdo jiný. V sezóně asi 1000 lufťáků :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 12:25

My bydlíme v „éčku“ už patnáct let. S TP problém nebyl žádný, jde o „chatu“ o velikosti menšího RD, plocha je nějak okolo 70-80 m2 (nevím přesně), jde o dědictví, takže finanční náklady jsou jen na drobnější úpravy, topíme krbovými kamny, která nám krásně vyhřejí celý dům, jen v koupelně musíme v zimě přitopit trochu přímotopem…v budoucnu je v plánu přidat ke krbovkám výměník na dva radiátory (jeden do chodby a jeden do koupelny).
Jsem tu spokojená, nic moc většího bych ani nechtěla, sem ráda, že zvládám uklízet toto :) Jinak bydlíme na okraji velkého města a ideální stav. Já sem měšťák, chlap by nejradši na nějakou zapadlou ves, takže pro nás je toto ideální kompromis, ze dvou stran pole, ze dvou zahrádkáři, co sem jezdí jen na víkendy, je tu klid, velikánská zahrada, kde se vyřádí děti i dospělí (pořádáme pravidelné grilovačky pro kamarády ze sídliště), přitom pěšky na MHD (tramvaj co 5 minut) to máme cca 10 minut pěšky :palec:
Prosím o zachování anonymity ;)
M

• Nahlásit
  • Citovat
27651
20.5.16 12:44

Tam, kde mám chatu, v současnosti trvale bydlí cca 1/3 lidí. Je to chatová osada na svahu nad řekou do vesnice je to cca 500 m. TP mají. Většina svoje objekty zateplila a topí krb (nebo kamna) plus přímotop. Žijí tam normálně i rodiny s dětmi, jako by to byl RD. Ale většina jsou důchodci, kteří pustili byt ve městě (prodali ho, dali dětem nebo žili v nájmu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.5.16 12:47
@mirecekblbecek píše:
mám kámošku a ta zase má chatu ve městě, kde celá ulice je její rodina.Ale ty jsi na tom lépe, vám patří celá vesnice. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

My máme taky jednu celou ulici plnou naší rodiny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1261
20.5.16 12:58

My jsme se nastěhovali do chaty za Prahou kvůli velkému pejskovi, se kterým jsme do té doby přebývali u našich rodičů. Po cca tři čtvrtě roce jsem otěhotněla a tak přítel chatu přestavěl na rodinný dům. Přistavěl s tchánem o kus větší část, než byla původní chata. Brali jsme si hypotéku, ale tím, že chata byla tchána a on nám ji dal k užívání jsme nemuseli kupovat pozemek. Navíc stavěním svépomocí ušetříš minimálně polovinu nákladů. Zrekolaudovali jsme na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11631
20.5.16 13:11

My bydlíme taky v předělaný chatě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
20.5.16 14:05

Máme zděnou chatu, cca 100 m2 + lesní pozemek 1000 m2, hypotéka celkem za levno, MHD 5 minut chůze (ale jezdí ve špičce po 20 min., jinak tak po 2hodinách, tudíž beru auto nebo se dá jít pěšky na tramvaj, ale to už je tak 15 min.), příjezd po asfaltu, přes zahrádky 10 min. pěšmo Albert,
bydlení je ideál, nejsme úplně v opuštěných končinách, ale na druhé straně nejbližší sousedé 100 m, všichni se tu známe a scházíme se přes léto u vody nebo u někoho na grilování
topíme krbovkama, máme i topné el. panely, ale po té, co jsme zateplili podkroví, tak elektrické topení letos seplo snad jen na hodinu v noci
trvalé bydliště máme, nebyl na úřadě problém
v okolí je hodně bydlících, bud´ důchodci nebo naopak mladí milovníci klidu a přírody
jediný problém je rozbitá a v zimě neudržovaná silnice, patří lesům a ti to opravovat nehodlají, ale jde v našem případě jen o 300 m asfaltky - v zimě bud´ svépomocí sypeme nebo holt nechám 3 x do roka auto dole a dojdu si ten kousek, nebývají tu hromady sněhu, takže žádná tragedie, když kolikrát vidím, jak to klouže i v sídlištích…
rozhodně pokud je chata s vyřešenou vodou a topením a v dosahu civilizace, tak doporučuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
20.5.16 16:56
@IvčaIva píše:
Máme zděnou chatu, cca 100 m2 + lesní pozemek 1000 m2, hypotéka celkem za levno, MHD 5 minut chůze (ale jezdí ve špičce po 20 min., jinak tak po 2hodinách, tudíž beru auto nebo se dá jít pěšky na tramvaj, ale to už je tak 15 min.), příjezd po asfaltu, přes zahrádky 10 min. pěšmo Albert,
bydlení je ideál, nejsme úplně v opuštěných končinách, ale na druhé straně nejbližší sousedé 100 m, všichni se tu známe a scházíme se přes léto u vody nebo u někoho na grilování
topíme krbovkama, máme i topné el. panely, ale po té, co jsme zateplili podkroví, tak elektrické topení letos seplo snad jen na hodinu v noci
trvalé bydliště máme, nebyl na úřadě problém
v okolí je hodně bydlících, bud´ důchodci nebo naopak mladí milovníci klidu a přírody
jediný problém je rozbitá a v zimě neudržovaná silnice, patří lesům a ti to opravovat nehodlají, ale jde v našem případě jen o 300 m asfaltky - v zimě bud´ svépomocí sypeme nebo holt nechám 3 x do roka auto dole a dojdu si ten kousek, nebývají tu hromady sněhu, takže žádná tragedie, když kolikrát vidím, jak to klouže i v sídlištích…
rozhodně pokud je chata s vyřešenou vodou a topením a v dosahu civilizace, tak doporučuju

závidím, v dobrém :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
20.5.16 16:58

Jaké číslo musí chata mít, aby tam šel nahlásit trvalák? Popisné nebo evidenční nebo obě? Jaké číslo musí mít v katastru, aby to nebyl problém mít jako trvalák??.)Slyšela jse, že musí mít práve bud jedno nebo druhé, že evidencni tusim nestaci na trvalak, ale mozna se mylim. dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama