Organizace bytu 2+1 s miminem

1720
18.5.16 14:13

Organizace bytu 2+1 s miminem

Ahoj emimiňačky, prosím o rady, tipy a návrhy. Bydlíme s manželem v bytě 2+1, větší neplánujeme nyní koupit. Metrově je v pohodě, balkón nemáme. Bydlíme sami, jenom s kočkou a máme prcka na cestě.
Popis bytu: vstupní chodba, wc, koupelna s pračkou, menší ložnice (noční stolky, postel, skříň kde máme věci oba - bundy, šátky, čepice máme ve skříni v chodbě, manžel má v ložnici menší stůl + kancelářskou židli - nepoužívá), obývák je opticky oddělen na dvě části - v jedné je tv, konferák, sedačka apod., ve druhé je komoda velký stůl - něco jako jídelní kout s židlemi, který jsme použili 2× a to na Vánoční večeři, jinak je nevyužitý a spí na něm občas kočka).
S manželem se poslední dny bavíme, jak uspořádat byt pro dítě. Řešíme hlavně ložnici, protože tam jsme s místem na štíru. Zvažuju vyhodit manželovi pracovní stůl a dát tam přebalovací pult, vedle postele postýlku. Ale nevím, kam s oblečením pro prcka - myslíte, že je dobrý nápad mít komodu v obýváku (s tím, že bych musela vyhodit velký stůl)? Nebo mít přebalovák na pračce a komodu dát místo psacího stolu?
Budu ráda za Vaše tipy případně popis, jak máte zorganizované takovéto menší byty vy osobně. Jestli nevadí, že budu mít komodu a přebalovák v jiné místnosti než postýlku. Mimo to manžel furt hučí o sušičce (tím, že nemáme balkon - sušíme na sušáku), kterou bychom postavili na pračku - tím ruším možnost dát přebalovák na pračku…jsem z toho fakt na mašli! Díky za Vaše náměty… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18642
18.5.16 14:14

@Sinquinita Pri nedostatku mista prebaluj na posteli, susicku urcite porid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
18.5.16 14:16

@Cuddy Přebalovat na posteli mi včera radil manžel, ale hned jsem ho poslala někam…opravdu nemusím mít přebalovák? Jako já jsem jenom pro, ale čekám prvňouše, tak se moc neorientuju…to hledím, že to není „povinné“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24570
18.5.16 14:18

Dej si prebalovak na komodu, susicku si kup. Prebalovak využijes tak rok, ale da se prebalit i na posteli, já mela jen komodu bez nejakyho extra místa, na tom ručník nebo deku a podložku. Kupovat extra skříň jen na prrbalovani je hloupost.

Příspěvek upraven 18.05.16 v 14:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18642

@Sinquinita Na prebalovaku ti stejne vydrzi mimco dokud je male, klidne, takze par mesicu. Jak se zacne vic hybat, potrebujes ho „znehybnit“.

Příspěvek upraven 18.05.16 v 14:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387

Přebalovací pult jsem nikdy neměla a nechyběl mi.
Přebalovala jsem v postýlce, na gauči, v kuchyni na stole (po koupání, jen jsem na stůl hodila takovou tu molitanovou přebalovací podložku).
Místo stolu v ložnici dej komodu s oblečením pro prcka, ev. postýlku.
Druhou postýlku bych dala místo stolu v obyváku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42714
18.5.16 14:19

Ja taky prebalovala jedine na posteli a to jsem prebalovak mela :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
18.5.16 14:23

Bydleli jsme v 1+1 se synem do 3 let. Přebalovák jsem neměla a nechyběl mi. Přebalovala jsem bez problémů na gauči nebo na posteli. Věci pro mimčo jsem měla v komodě v ložnici. Můžu říct, že nám nic nechybělo a byli jsme spokojení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
18.5.16 14:25

Naši měli přebalovák na pračce hned vedle vany. bylo to i docela praktické :) jinak bych z půlky obývaku udelala dětskou část

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7716
18.5.16 14:30

@Sinquinita Já přebalovák mám, ale v koupelně. Pokakané mimino se nejlépe přebaluje tam, kde je po ruce voda (hlavně pokud nepoužíváš vlhčené ubrousky), kromě toho je tam taky dobrý na usušení, namazání a oblečení miminka po koupání, člověk ho nemusí nikam nosit z teplé koupelny.
Když přebaluju na posteli nebo na gauči, tak mu pod zadeček dám látkovou přebalovací podložku, přebalovák netřeba.
Sušičku bych pořídila, pokud nemáte kde jinde sušit, sušák v bytě bude brzo dost překážet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12756
18.5.16 14:47

Pokud se do místa, kde má nyní manžel stůl, vejde postýlka, můžeš pořídit takový ten přebalovací nástavec, který se umísťuje na ní. Převlékání a místo na pleny, kosmetiku atd. bys měla nějak vyřešit, určitě není praktické běhat do obýváku - rozbalené dítě těžko necháš ležet na přebalováku a ne vždy se můžeš připravit dopředu.
Jinak bych do obýváku koupila jen nějakou hrací deku nebo pě nové puzzle a víc není třeba ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
18.5.16 14:54

Holky, díky moc…tak na přebalovák kašlu. Koupím si tu podložku a budu se s ní dle potřeby šibovat po bytě. Na sušičku jste mě asi ukecaly - asi se fakt bude s prckem hodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3074
18.5.16 14:55

@Sinquinita my žili v 2+1 do 4 let dítka. To ještě manžel pracoval po většinu času doma… v ložnici jsme měli letiště, vedle postýlku, skříně na oblečení. Přebalovalo se na pračce, vedle umyvadlo + taková vysoká skříň na oblečky a plíny atd. V obýváku jídelní stůl… přecházel do pracovního, sedačka, nábytková sestava pod TV… my měli balkon, být tebou sušičku bych rozhodně pořídila, klidně i do kuchyňské linky nebo na pračku a přebalovat můžeš na posteli. Bylo to fajn doba, všechno hned po ruce, uklizeno bylo za chvíli a taky na chvíli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5795
18.5.16 14:59

S tím přeorganizováním bytu Ti sice neporadím, ale co se týče přebalování, tak mně se u všech čtyř dětí osvědčil přebalovák přes postýlku, částečně vyrobený manželem - překližková deska vespod se zarážkami, aby nesjížděla, a přes to koupená měkká přebalovací podložka. Věci pro miminko doporučuji mít po ruce, běhat do obýváku by Tě brzy přestalo bavit. ;)

Příspěvek upraven 18.05.16 v 15:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50562
18.5.16 15:00

V ložnici jsem měla postýlku, v obýváku byla komoda nahoře s přebalovákem. Problém nastal, když už se přehoupla přes rok, z bytu se stalo hračkářství kombinované s překážkovou dráhou a my usoudili, že vlastní dětský pokoj je nezbytností, takže jsme šli do většího. Ale ten první rok se dal v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama