Šance na vlastní bydlení?

Anonymní
17.5.16 22:06

Šance na vlastní bydlení?

Dobrý večer všem,

ráda bych se možná i tak trochu vypovídala a zároveň získala nějaké tipy a moudré rady. Bydlíme s manželem a synkem (2,5roku) v malém bytě 3+1 (53m) v Praze za 12.000,– vč. poplatků. Je to přízemní byt, takže zamřížovaná všechny okna i balkon a před okny nám stojí obrovský smrk, takže jakmile se jen trošku zatáhne, je v bytě o to větší tma.
Navíc je manžel psychicky nemocný a já už jsem ze všeho nějaká vyčerpaná a čím dál víc cítím, že potřebuju klid, prostor, vzduch…
Problém je ten, že já jsem se synkem minimálně do září na mateřské a manžel má důchod 4.000,– I když začnu pracovat, nevydělám tolik, abychom si mohli vzít třeba hypotéku a podnájmy už mi lezou krkem. Pořád se stěhujeme, navíc v tom bytě se člověku moc věcí dělat nechce, když není jeho.
Máte někdo zkušenost s tím, že i přes finanční potíže jste si vy nebo někdo z vašich blízkých pořídil bydlení? Nejradši bych malý domek se zahradou, samozřejmě mimo Prahu.

Děkuji všem kdo dočetli a popřípadě poradí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7952
17.5.16 22:16

Všechno je o financích. A pokud ty nevyděláš aspoň 40tis měsíčně, tak si o vlastním bydlení v Praze, potažmo domě u Prahy, můžeš nechat zdát :think: :think:
Protože vlastně všechno ty budeš táhnout ze svého platu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
17.5.16 22:17

Ne, všichni, kdo jsou na tom finančně špatně, bydlí v nájmech. Alespoň pokud vím.
Hypotéka by po ně znamenala pád na absolutní sociální dno. Většinou jde o samoživitelky, které mají nárok na příspěvek na bydlení. Což v praxi znamená, že našetřit desítky až stovky tisíc na náklady při koupi nemovitosti, je pro ně nereálné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem,

ráda bych se možná i tak trochu vypovídala a zároveň získala nějaké tipy a moudré rady. Bydlíme s manželem a synkem (2,5roku) v malém bytě 3+1 (53m) v Praze za 12.000,– vč. poplatků. Je to přízemní byt, takže zamřížovaná všechny okna i balkon a před okny nám stojí obrovský smrk, takže jakmile se jen trošku zatáhne, je v bytě o to větší tma.
Navíc je manžel psychicky nemocný a já už jsem ze všeho nějaká vyčerpaná a čím dál víc cítím, že potřebuju klid, prostor, vzduch…
Problém je ten, že já jsem se synkem minimálně do září na mateřské a manžel má důchod 4.000,– I když začnu pracovat, nevydělám tolik, abychom si mohli vzít třeba hypotéku a podnájmy už mi lezou krkem. Pořád se stěhujeme, navíc v tom bytě se člověku moc věcí dělat nechce, když není jeho.
Máte někdo zkušenost s tím, že i přes finanční potíže jste si vy nebo někdo z vašich blízkých pořídil bydlení? Nejradši bych malý domek se zahradou, samozřejmě mimo Prahu.

No, na rodičáku a s mužem v invalidním důchodu dům nepořídíš, tím spíš ne u Prahy.

Ale pokud by ti stačil venkov a jsi připravená žít hodně skromně, proč ne, ale časem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
17.5.16 22:23

Zakladatelko, ja ti rozumim, zit neustale po podnajmech neni zadnej med, clovek ani nema chut neco investovat do ciziho bytu. Bohuzel vase financni vyhlidky jsou dost zle, mas muj obdiv, ze jsi s chlapem, ktery ma 4000 mesicne. Ja bych to nedokazala a opustila ho, nechtela bych cely zivot zivorit a pocitat kazdou korunu, takze pred tebou smekam. Na druhou stranu pokud platite 12 000 Kc podnajem, tak je to celkem dost penez a kdyby jste netrvali na Praze a sli o kus dal do vesnice nebo mensiho mesta, urcite by se dalo poridit neco vlastniho. Podle me je porad lepsi investovat do vlastniho bydleni, byt mimo Prahu, nez platit dlouhe roky podnajem a nemit svuj domov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:26
@lauraka píše:
mas muj obdiv, ze jsi s chlapem, ktery ma 4000 mesicne. Ja bych to nedokazala a opustila ho, nechtela bych cely zivot zivorit a pocitat kazdou korunu, takze pred tebou smekam.

Nech i ty pasivně agresivní komentáře, vůbec ji „neobdivuješ“, naznačuješ, že je hloupá :zed:

Ale ona si to asi nevybrala. Ne každý dokáže hodit přes palubu blízkého člověka, když onemocní. Zajímalo by mě, jestli bys byla takhle striktní i v případě nemoci tvého dítěte - dám ho do ústavu, přeci nebudu počítat každou korunu. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
17.5.16 22:30

@Bábrdl To se pletes, fakt to obdivuji, i kdyz na druhe strano ano i tu hloupost v tom vidim, to jde ruku v ruce…A s tim deckem mas pravdu, zastavam nazor Zilkove, ktera se nebala rict, ze pro jeji nemocne dite bylo lepsi umrit nez zit a nevnimat svet. Ale to sem odbocila jen reakci na tvuj komentar, nehodlam to tady zakladatelce plenit mimo tema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:41
@lauraka píše:
@Bábrdl To se pletes, fakt to obdivuji, i kdyz na druhe strano ano i tu hloupost v tom vidim, to jde ruku v ruce…A s tim deckem mas pravdu, zastavam nazor Zilkove, ktera se nebala rict, ze pro jeji nemocne dite bylo lepsi umrit nez zit a nevnimat svet. Ale to sem odbocila jen reakci na tvuj komentar, nehodlam to tady zakladatelce plenit mimo tema.

Nojo, ale ne každý nemocný je ke svým příbuzným tak ohleduplný a včas zemře… Spousta z nich žije, ale potřebují trvalou pomoc, takže s nimi musí být jejich matka doma a životní úroveň rodiny utrpí. Musím říct, že pokud bys svoje dítě dala po autonehodě do ústavu, potřebovala bys fakt gumový žaludek hroší kůži, aby sis to své „bohatství“ mohla užívat, to mi věř. Jak si to představuješ. Seděla bys na pláži, popíjela koktejl a opovrživě si pomyslela, doufám, že ho otočili, aby neměl proleženinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:42
@lauraka píše:
@Bábrdl To se pletes, fakt to obdivuji, i kdyz na druhe strano ano i tu hloupost v tom vidim, to jde ruku v ruce…

Co na to říct… Klika, že většina lidí není jako ty a nezbaví se blízkého člověka ve chvíli, kdy se dostane do potíží :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.16 22:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem,

P. S. Ráda bych jako reakci na některé komentáře dodala, že vlastní bydlení nemyslím v Praze, je mi jasné, že je to nereálné. Klidně vesnice nebo menší město, ale zase ne 200km :-))

• Nahlásit
  • Citovat
2842
17.5.16 22:54

Tak zakladatelka ma jen 2,5 leteho synka, bude zrejme dost mlada a je na tom bohuzel hur nez samozivitelky, ktere vydelavaji jen na sebe a deti. Zakladatelka bude cely zivot, dalsi desitky let, zivit nejen sebe a dite (deti) ale i manzela. 4000 kc je uplne nic, naprosto smesna a zanedbatelna castka, to je svym zpusobem velke hrdinstvi, zniceny cely dlouhy zivot pred sebou. Uz ted je frustovana a pokud nevydelava tak 50 000 kc je to dost blbe a na zivot v Praze uplne nemyslitelne utahnout celou rodinu z jednoho nizkeho platu.

No ale k otazce, treba sirsi okoli Prahy, mesta jako Podebrady, Nymburk, zde se urcite da sehnat bydleni s mesicni hypotekou nizsi nez 12 000 kc a neni to tak daleko od Prahy. Spousta lidi odtud dojizdi za praci do Prahy kazdy den, vlaky jezdi kazdou hodinu, ale dostat hypoteku teda je asi dost nerealne, leda by pomohli rodice s tim, ze by to splacela zakladatelka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:55
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem,

P. S. Ráda bych jako reakci na některé komentáře dodala, že vlastní bydlení nemyslím v Praze, je mi jasné, že je to nereálné. Klidně vesnice nebo menší město, ale zase ne 200km :-))

Ale než domeček mi přijde reálný spíš třeba byt v menším městě s balkonem. Dům byste stejně neuživili.

http://www. sreality. cz/detail/prodej/byt/3+1/chotesice-chotesice-/3237154908#img=0&fullscreen=false

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
17.5.16 22:57
@lauraka píše:
Tak zakladatelka ma jen 2,5 leteho synka, bude zrejme dost mlada a je na tom bohuzel hur nez samozivitelky, ktere vydelavaji jen na sebe a deti. Zakladatelka bude cely zivot, dalsi desitky let, zivit nejen sebe a dite (deti) ale i manzela. 4000 kc je uplne nic, naprosto smesna a zanedbatelna castka, to je svym zpusobem velke hrdinstvi,** zniceny cely dlouhy zivot pred sebou.**

Jdi někam :jazyk:
Drtivá většina lidí se snaží svým blízkým v nouzi pomoci, nedělej normu ze svého sobectví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952
17.5.16 23:04

Já bych teda chlapa kvůli nemoci neopustila. Nikoho svého blízkého. Nedokázala bych ani psa dát pryč.
Nevydržela bych pak ze sebou. A nechápu jak někdo může opustit svého blízkého v nemoci :( to mi přijde jako hnus největšího kalibru :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
17.5.16 23:32

Ahoj, píšeš ze ani kdyz začneš pracovat, nebude to stačit na hypotéku, čímž si tak trochu odpovidas :nevim: ale pokud mas 12000 Kč na nájem, snad by se i hypotéka na menší byt mimo Prahu dala pořídit? Myšlenku na dum bych pustila z hlavy, i kdyby byl pořízen levněji mimo Prahu, údržba je (nejen finančně) náročná, zvlášť, pokud jsi na to sama :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama