Bylinky proti únavě

6
23.2.20 20:03

Bylinky únava

Ahoj, jsem delší dobu v psychické nepohodě, zhubla jsem a jsem hodně unavená, nezvladam asi celý den v práci. Nemáte nějaký tip na bylinky, které pomohou s energií? Nechci žádný chemický nesmysly, fakt čistě jen přírodní věci.

Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1339
23.2.20 20:16

Bylinky nevím, ale začala bych od multivitamínů, hodně pomáhá magnézium, a hlavně se nechala vyšetřit. Já jsem takhle padala na hubu, měla jsem za to, že to je po porodu, operaci a kvapíku kolem dvou dětí a byla to štítná žláza. Když jsem se začala léčit, bylo mi během dvou týdnů líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7550
23.2.20 20:17

Děj se psychické pohody a nebudeš z toho nic potřebovat.. je potřeba hledat příčinu, ne náplast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
23.2.20 20:21

@pannda to se lehko řekne, ráda bych byla v pohodě ale zlomené srdce se jen tak do pohody nedá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
23.2.20 20:27

Srovnat spánek, pořádně jíst, dostatečně cvičit - tím částečně vykomepnzuješ stres a zbytek dořešit v psychoterapii.

Pokud nejíš a nespíš, tak jsi pochopitelně unavená a žádné bylinky to nevyřeší, že.

Plus teda můžeš suplementovat b-komplex, d vitamín a hořčík.

Jinak si tedy na následující půst (začíná ve středu) naordinuj následujcíí režim.

žádný alkohol žádné obrazovky po setmění
každý večer psát tak 20 minut deník - rukou, ne o tom, co se ti stalo, ale o tom, co se ti honí hlavou. Každou neděli přečíst to, co si napsala minulý týden a nějak to zhodnoť.
Každý den alespoň 500 g syrového ovoce a zeleniyn
Každý den lespo 2 l vody
Každý den alepso 10000 kroků, ideálně v lese, nebo alespoň parku.
Každý den pilulka b-komplexu a 500 mg citrátu hořečnatého ráno a večer

Pokud se na velikonoce nebudeš cítit lépe, i když zvládneš takový režim dodržovat třeba jen ze 70%, tak se fakt stav na pár setkávní s psychologem. A hlavně, pokdu se ti nesrovná spánek, tak bdueš potřebovat nejspíš i nějaké léky, dlouhodobá nespavost dělá opravdu ošklivé věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
23.2.20 20:35

K psychologovi jsem začala chodit ale zatím k ničemu (byla jsem tam 3× zatím). Naštěstí docela spím ale jak kdy, občas se budim se strašnou úzkostí, nezvládám rozchod s partnerem.

Béčko beru v podobě pivovarskych kvasnic a biosilu

Ale nemůžu vůbec přibrat a jsem strašně vyčerpaná, snažím se ale nějak mi nejde aby bylo líp :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
23.2.20 20:45

@Rydlle jestli spíš, jen se občas vzbudíš, tak to je vcelku zákldní plus.

To psaní deníku večer ti pomůže vylejt část úzkosti a zlepšit spánek, stejně tak to že se donutíš nekoukat se na obrazovky ti pomůže lépe si srovnat myšlenky a neutíkat před nimi a pak se v nich v tom deníku vypsat.

Potřebuješ si projít smutkem a potřebuješ se na dotyčného či dotyčnou naštvat - až se to začne dít, bdueš vědět, že už jsi na cestě ven - a ten vztek přinese energii.

Ještě je taky dost užitečné si na každý den naplánovat něco čím sama sebe potěší a rozmazlíš a o víkendu něco většího - co ti bude dělat radost. A ideální je to plánovat do toho deníku a pak další den zhodnotit jak se to povedlo.

Vcelku užitečné je tam taky do toho deníku každý večer napsat alespoň jednu věc z toho dne, az co je člověk vděčný.

https://psychologie.cz/…k-uzdraveni/

Jestli chceš vyloženě nějaké bylinky, tak zkus spíš aromaterapii - růži, geranium, cypřiš a i tak si vař na večer čaj z meduňky, třezalky, levandule a nebo mučenky. Klidně dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
23.2.20 20:47

@Ou díky moc za rady, zkusím ale třeba vypínat TV se mi nechce protože mi to pomáhá, mám to jen jako kulisu ale kdybych tu měla lezet a třeba poslouchat hudbu tak se asi utrapim. Ty jsi psycholožka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 18:51

Tabletky a doplňky stravy

Dobrý večer, určitě pomáhají, já hlavně užívám doplňky stravy a brusinky. Ty jsou moc dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama