Byt 3+kk, bydlíte někdo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ellie94
Kecalka 281 příspěvků 13.02.19 19:06
Byt 3+kk, bydlíte někdo?

Zdravím,
máme možnost s manželem koupit byt 3+kk o rozloze 78m2. Je to koupelna, záchod, pokoj a pak jedna velká místnost kde je kuch. kout s obývákem a za takovou zašupovací stěnou je „ložnice“ - cca 11 m2, takže se tam vleze prakticky postel. Zatím děti nemáme, takže by nám to bohatě stačilo, ale bojím se, že až budeme mít, tak nám to nebude stačit. Pak by totiž děti měly jeden pokoj dohromady a my pouze postel za zašupovacíma dveřma v té další místnosti.
Prosím poraďte. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Maminanamatersky
Kecalka 309 příspěvků 13.02.19 19:24

My bydlime v 3kk s jednim ditetem (zatim) a planujeme jeste jedno. Nemame teda loznici za zadnyma zasupovacima dverma, ale jako plnohodnoty pokoj. Dve deti budou proste v jednom pokojicku. Co je na tom? Ja jsem vyrostla doslova v paláci o 11 místnostech a i tak jsme mely se segrou vždycky jeden pokojicek dohromady. Me pripada, ze kdyz maji sourenci kazdy svuj, tak je ho hrozne odcizuje :nevim: A je u nas v dome i jedna rodina, co ma stejny byt a deti 4… A taky to jde…

malaloui
Kecalka 342 příspěvků 13.02.19 19:31

Proč by to nešlo? Vyrostla jsem se starším bráchou v 2+1, pokoj společný, rodiče měli sklápěcí postel v obýváku. 3+kk by pro nás tehdy byl luxus, co se týče místa. I dnes plno lidí žije s dětma v 2+1.

Bubla_Bučková
Kelišová 5183 příspěvků 13.02.19 19:31

Než budete mít 2 děti, které budou potřebovat /chtít svůj pokoj bude to trvat tak 10-15 let, tak to teď vemte, jestli je to výhodný a je to. Třeba bude nakonec jen jedno :D

ellie94
Kecalka 281 příspěvků 13.02.19 19:33

@malaloui No ono je to v podstatě 2+kk. Děti by měly samostatný 1 pokoj a my bychom byli pouze za zásuvnou stěnou v té další větší místnosti.

zrcadlo
Kelišová 7238 příspěvků 13.02.19 19:34

Touto logikou by rodina se třemi dětmi musela bydlet nejméně v 6kk.
Já osobně nemám kk ráda, vyhovuje mi +1, a záleželo by na dispozici bytu (jestli umožňuje úložné prostory), ale na jednom dětském pokoji nevidím nic špatného (když nebude mít pod 10m2).
A 78m2 na 2kk je opravdu luxus - vy ten byt chcete koupit? Tak místo zásuvné stěny udělejte plnohodnotnou příčku, aby to bylo opravdu 3kk a je to, ne?

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1786 příspěvků 13.02.19 19:37

@ellie94 Prece netravite cele dny v loznici :oops: Pres den budete hlavne v obyvaku, ne?

Maev
Nováček 1 příspěvek 13.02.19 19:37

Mame 3+kk,65m2,dve deti a bydlime uplne normalne

ellie94
Kecalka 281 příspěvků 13.02.19 19:39

@zrcadlo Úložné prostory by byly ve sklepě, který má 18m2. A ten dětský pokoj by měl 17 m2. Je to celé novostavba a na výborném místě a právě bychom ho chtěli koupit. Jen jsem si nebyla jistá, zda by nám to stačilo až budeme mít děti :)

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 13.02.19 19:39

Tohle bych nebrala, když to nejsou plnohodnotné pokoje. My máme 3+kk se stejnou plochou jako ten váš a stejně jsme se před rokem a půl stěhovali do většího bytu, aby mělo každé dítě svůj pokoj. Máme dvě děti - holku a kluka a už nebylo pohodlné, aby měli společný pokoj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 19:44

My máme dva byty spojené a jeden je 3+kk a pak jsme koupili ještě sousední, kde máme dvě místnosti a koupelnu. Prakticky žijeme v tom 3+kk- ložnice, velký pokoj s kuchyní, jídelní a obývací částí a třetí pokoj je dětský. Má 68 m2. (Druhý byt je jako herna a pracovna, nikdo tam nespí.) TAKŽE POHODA, BERTE TO :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 19:49

Dodávám, že děti máme 2. Pohlaví nestejné, bydlí spolu. Druhý byt jsme koupili kvůli pracovně, muž pracuje z domova. Další místnost na spaní využijeme na třetí dítě ;) Já bydlela celý dětský život s bráchou, nebylo to divné. Měli jsme uspořádaný pokoj tak, abychom měli každý soukromí :palec:

pristelepe
Povídálka 50 příspěvků 13.02.19 19:52

To není plnohodnotné 3+kk. To je spis 2kk se spíží, které se říká ložnice…Místo je s dětmi potřeba. Já bych do toho nesla.

Anais
Kelišová 5702 příspěvků 27 inzerátů 13.02.19 19:59

@ellie94 my bydlíme v přestavěném 2 + 1 na 3 kk, je to v pohodě, máme k dispozici 2 sklepy. Byt má necelých 70 m2. Dětský pokoj má 16 m2 - takže pro dvě děti bez problémů. Ložnici máme malou jen fakt na postel a komodu ( vestavěná skříň je v chodbě). Takže za mě ano, pokud si můžete ještě dělat změny, půjde to možná i dispozičně vyřešit, aby jste měli i samostatnou ložnici :) Chodíme stejně do práce, takže doma jsme večer + víkendy. Původně jsme nechtěli kuchyň a obývák dohromady, dnes s 5-ti letým synem to vidím jako výhodu. Stejně je pořád s náma v kuchyňo-obýváku, tak jako rodina trávíme čas spolu .

ellie94
Kecalka 281 příspěvků 13.02.19 20:09

@Anais Byt by byl v osobním vlastnictví, takže bychom si ho asi přestavět mohli :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >