Reklama

Být napaden štěnicemi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:11
Byt napaden stenicemi

Pomoc prosim o radu! Uz jsem cela nestastna, objevily jsme doma stenice, vsichni postipani, my dospeli I nase deti, 3× jsme meli deratizatory a pak si I sami koupili dymovnice a zapalili sami I postrik si koupili.. ale nevim, co dal? Vse jsem vyprala na 60, vysala zbytek, a uvazuji nad stehovanim a vyhazenim nabytku, nebo co jineho byste mi radili? Dekuji moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Klopotkova
Echt Kelišová 7569 příspěvků 03.09.18 22:13

To jste si tam přitáhli sami nebo někdo z domu a dolezlo to k vám do bytu stupačkama? Jste z Mostu a okolí?

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 22:13
@Anonymní píše:
Pomoc prosim o radu! Uz jsem cela nestastna, objevily jsme doma stenice, vsichni postipani, my dospeli I nase deti, 3× jsme meli deratizatory a pak si I sami koupili dymovnice a zapalili sami I postrik si koupili.. ale nevim, co dal? Vse jsem vyprala na 60, vysala zbytek, a uvazuji nad stehovanim a vyhazenim nabytku, nebo co jineho byste mi radili? Dekuji moc

Postele, matrace komplet vše by jsi musela :nevim:. Nejlepší je odejít a vše tam nechat asi :zed: . Ty štěnice jsou všude

Klopotkova
Echt Kelišová 7569 příspěvků 03.09.18 22:15

A kde se ty štěnice berou? To je z nepořádku?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 03.09.18 22:18

Jestli jste ve vlastním, tak pozvat specializovanou firmu, jestli jste v bytě (v paneláku), tak zjistit, jestli k vám nelezou přes stoupačky z jiných bytů.

Jestli jste jen v pronájmu a nebyl by to nějaký velikánský problém, odstěhovala bych se. Pokud máte pěkný nábytek, nechala bych ho při stěhování desinsektovat firmou, jestli Ikeu, tak vyhodit… Štěnic se zbavuje extrémně špatně…

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 03.09.18 22:18
@Anonymní píše:
Pomoc prosim o radu! Uz jsem cela nestastna, objevily jsme doma stenice, vsichni postipani, my dospeli I nase deti, 3× jsme meli deratizatory a pak si I sami koupili dymovnice a zapalili sami I postrik si koupili.. ale nevim, co dal? Vse jsem vyprala na 60, vysala zbytek, a uvazuji nad stehovanim a vyhazenim nabytku, nebo co jineho byste mi radili? Dekuji moc

Rozhodně nic nevynášej…rozneseš je akorát… !! Na to pozor.. Deratizace se musí udělat vícekrát v odstupu pár týdnů…a základem je najít hnízdo !! A nemusí být ani u vás v bytě, pokud jde o byt, tak na to pozor.

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 03.09.18 22:20

@Klopotkova Ne to s nepořádkem vůbec nesouvisí. Naprosto stačí dát si v hotelu tašku pod postel, po pobytu do ní zabalit a vajíčka máš v bytě. Bohužel. :pocitac: :pocitac: je to takový neřád moderní doby

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 03.09.18 22:22

Pokud se jedna o panelak, musi se vystrikat vsechny byty. Ne jen ten vas.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 03.09.18 22:22
@Klopotkova píše:
A kde se ty štěnice berou? To je z nepořádku?

Kde by se braly, z jiných štěnic. :P

Štěnice jsou i velmi dlouho schopné přežít bez hostitele a nepotřebují žádné spešl podmínky, jakmile jednou někam vlezou, už je těžko odtud dostaneš, ať je tam nepořádek, nebo ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:23

@novakova.t
I obleceni, doklady, kosmetiku, vse tam nechat a odejit pouze s cim?

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 03.09.18 22:26
@Anonymní píše:
@novakova.t

To je blbost. Neodcházej dokud se jich nezbavíš…stačí jedno vajíčko a máš je v novém. :,( :,( to by sis vážně nemohla odnést nic co nemůže vyprat min na 60stupňů.

elena.78
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 03.09.18 22:26

Pokud bydlíte v domě, kde je víc bytů a ty štěnice k Vám dolezly od sousedů, kteří ty potvůrky neřeší, tak jediná obrana je odstěhovat se a vše tam nechat. Jinak lidé si je domů dovezou např. z dovolených nebo koupí jetého nábytku..

Po revoluci si lidi (hlavně v západní části republiky) zavšivili štěnicemi domácnosti tak, že si ze SRN dováželi použitý holandský nábytek. Jednou o stěnicích byl dokument a nejvíce postiženým městem je údajně New York.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.09.18 22:29

@Klopotkova jsi z Mostu nebo jsi viděla reportáž na Primě? :mrgreen:

U nás se objevili taky. Z vedlejšího zamořeného bytu, který nájemník opustil. Opuštění bytu je fajn řešení pro ty, kdo tím trpí, ale nechat tam ten zamořený nábytek je na zabití. :cert: sobecký a nezodpovědný

Byla u nás deratizacni firma, hodně paneláků
se tu stříká pravidelně, ten náš tak dvakrát ročně. Manžel pak koupil vysavač, parní čistič. Rozebral postel, všechno vysál, vypařil. Je to mnohem mnohem lepší než před tou deratizací. Několik noci klid. Čas od času stipanec, ale tu štěnici (jednu až dvě) vždycky najdu (většinou hned v noci, párkrát podle místa stipnuti až ráno - stipanec na krku > noční stolek, tam měla svině i vajíčka, noha > štěnice pod prostěradlem).
Hledejte i ta vajíčka! Jsou hrozně nenápadná. Takové opravdu malililinke bílé čárky, lehce prohnuté. My jich tu máme/měli jsme, ťuk, ťuk, málo, ale jestli vy jste postipani takhle všichni.

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 03.09.18 22:29
@elena.78 píše:
Pokud bydlíte v domě, kde je víc bytů a ty štěnice k Vám dolezly od sousedů, kteří ty potvůrky neřeší, tak jediná obrana je odstěhovat se a vše tam nechat. Jinak lidé si je domů dovezou např. z dovolených nebo koupí jetého nábytku..Po revoluci si lidi (hlavně v západní části republiky) zavšivili štěnicemi domácnosti tak, že si ze SRN dováželi použitý holandský nábytek. Jednou o stěnicích byl dokument a nejvíce postiženým městem je údajně New York.

Tak jestli je to třeba v paneláku, tak bych asi překousla stud a nahlásila to na domos nebo tak. Ať vystříkají celý panelák. A zvlášť pokud u zakladatelky hnízdo není. :think: :think:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 03.09.18 22:30
@Anonymní píše:
@novakova.t

Ne, doklady tam fakt nenechávej. ;)

Oblečení vyper, kosmetiku prohlédni, pro klid duše můžeš např. šampony zvnějšku opláchnout teplou vodou se savem, omyvatelné hladké věci (nádobí atd.) umyj a vezmi. Atd…

Rizikový je zejména nábytek a cokoliv, v čem jsou úzké štěrbiny, že se tam může štěnice schovat. Věci, které si budeš odnášet (knížky atd…) bych hodila do igelitového pytle a vydýmila dýmovnicemi na štěnice.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >