Být s dítětem ve školce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 13:50
Být s dítětem ve školce?

Dobrý den,
Dcera jde v září jako dvouletá poprvé do školky. Ze začátku jen na 1-2h, kdyz se ji bude libit, tak az do oběda. Učitelky rikaly, ze tam s dětmi první tydny můžeme být.. (adaptace) Spousta maminek ale dítě odvede a odejde (aby si děti zvykly, ze do školky chodí bez rodičů). Ja tento přístup i hodně četla v diskuzich.. Jak jste to meli vy? Kdyby byla ta možnost, byli byste ve školce třeba první hodinu? A pak odešli? (jdu koupit rohliky, za chvilku pro tebe prijdu,…)
Děkuji za reakce,
Diana

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 25.07.19 13:54

Odešla jsem, jednak mi to přijde lepší pro moje dítě a druhak nerusim jiné děti, které tam jsou bez rodiče

smurfka
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 25.07.19 13:56

Možnost jsem měla..dcera šla ve 2,5 letech a já byla ještě na rodičáku do tří let. Do práce jsem měla nástup až potom v říjnu, takže celé září jsem byla doma - kdyby něco..Ne nešla jsem tam. Když tak bych pro ni došla dříve, kdyby hodně plakala nebo tak, ale druhý den bych ji zase odvedla a zase odešla.

LenkaRoh
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 25.07.19 13:58

Já děti nechala rovnou, u nás nic jiného ani nenabízí, ve skutečnosti tvrdí, že rychlý odchod je lepší, protože jakmile maminka zmizí z očí, dítě přestane plakat a většinou se rychle zapojí do her. Dokud je maminka na dohled vyvádí a snaží se ji zdržet. U nás to tak bylo, do teď tvrdím, že děti jsou bez maminky hodnější.

Freya10
Kecalka 443 příspěvků 25.07.19 13:58

Ahojky,
tak já bych řekla, že to se asi nedá říct nijak obecně.
Kamarádka takto byla se synem na adaptaci asi měsíc - chodila do školky prostě s ním…a poté byl syn absolutně v pohodě.
Zato moje dcera, tak i když jsem tam s ní na podobnou adaptaci nebyla (ani jiná maminka - v naší školce se to nedělá), tak i tak se ze začátku neustále ptala, proč tam nemůžou být i maminky. Vysvětlovala jsem, že maminky by to tam narušovaly, nevešly by se, byl by to čurbes (děti by za nimi pořád chodily a neposlouchaly paní učitelky) a takto to mají jako svůj svět a my maminky se potom těšíme, až nám budou vyprávět, co zažily. Kdybych tam s ní chodila a pak by to už z ničehož nic „nešlo“, i když to původně evidentně šlo, tak bych to asi vysvětlovala složitě…to prostě záleží na dítěti.
Ale dcera je obecně stýskací typ, nejradši by byla všude se mnou, ve školce po ránu při mávání plakala (až na výjimky) skoro vždy…u ní těžko říct…ale chodila teď do školky až od 3 a třičtvrtě…tak u těch menších, kde si to potřebují zažít a nejen vysvětlit, my ta adaptace tímto způsobem dává větší smysl - asi ještě nebude filozofovat nad tím, proč to nejde, když to v pohodě šlo… :lol:

Aduš8
Kelišová 5325 příspěvků 25.07.19 14:00

Já žiju v Německu a tady je tenhle koncept normální. Mámy chodí s dítětem i čtrnáct dní, nejdříve odchází třeba na 10-20 minut, pak třeba o hodinku dřív, nakonec jdou třeba po deseti minutách. U nás to trvalo tři dny, čtvrtý už jsme tam s ním byla jen dvě minutky a šla jsem. Byla bych za tu možnost ráda, protože jsou i děti, které se,, šokem prořvou až do zvracení. Jde tam hlavně o to, že to dítě má že začátku po ruce jistotu. Malý si mě celou dobu nevšímal, ale sem tam přiběhl a pomazlil se, stejně, jako jiné děti. Naopak, to že tam s nimi byl někdo nový, vnímaly jako zpestření. Vše proběhlo naprosto bez slz a nervů, malému byl tehdy rok.

Capretta
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 25.07.19 14:03

Ja jsem chodila tyden na celou dobu (dve hodiny), pak jsem chtela na cast doby - ale konkretne u meho syna nesmysl, stresoval se, ze odejdu a neodlepil se. Kdyz jsem prestala chodit s nim, prvni rozlouceni becel hodne, dalsi mene a mene a do dvou tydnu radostne maval. Takze u nas se vyplatilo ze zacatku spolu, rychleji si zvykl a pak strih.

Ennny
Závislačka 4042 příspěvků 25.07.19 14:10

Za mě ne, ale u nás to ani nejde… nevím jak vy ty učitelky vysvětlovaly že půlka děti tam má maminku a druhá ne :think:

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 25.07.19 14:13

Odesla jsem na 2 hodiny pryc. To byla ta adaptace u nas, nechat tam dite par dni max 3 hodinky na zvykacku.

Shiroi.Ichigo
Kecalka 258 příspěvků 25.07.19 14:13

Syn mel prvni den doprovod. Pak uz chodil sam, jenom prvni tyden na ca. 3 hodky, jak to bude snaset. Snasel dobre, ten prvni den doprovod byl spis dobry v tom, ze clovek videl, jak to tam funguje.

Kristýna 526
Kecalka 419 příspěvků 25.07.19 14:16

Za mě také ne, je lepší rychleji odejít ať se ve školce zapojí a nebreči ještě víc. kdybych s ním tam měla být i kdyby hodinku tak už by mě ani nepustil ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 25.07.19 14:26

My to mame pred sebou, ale prvni tyden budu chodit s ditetem. Podavam mu to tak, ze to tam proste omrkneme, kde je co, co se jak dela apod. I ja budu rady, ze budu vedet, co treba jeste dotrenovat. Chci vedet, jak skolka vypsda, jaky je harmonogram dne. Davam tam sve dite, stale chci bytjeho soucasti, tak bychmela toto znat.

Babs18
Echt Kelišová 7638 příspěvků 25.07.19 14:27

U nas je adaptace prvni tyden, ze tam je dite jen na 2 hodiny a dalsi dny dle domluvy. Prvni den posledni pul hodinu syn plakal, pak uz byl v pohode. Od druheho tydne jsem ho vyzvedavala po obede a po mesici uz tam chtel i spinkat. Pak trvalo asi 3 mesice, kdy křičel, ze domu nechce.

Kdyby byla moznost, zustat tam s nim, zustala bych…ale ted vim, ze bych to tim jen zhorsila, takze zpetne rikam, ze nezustavat a dlouze se neloucit.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 25.07.19 14:28
@Kristýna 526 píše:
Za mě také ne, je lepší rychleji odejít ať se ve školce zapojí a nebreči ještě víc. kdybych s ním tam měla být i kdyby hodinku tak už by mě ani nepustil ;)

A proc by melo dite brecet? Ty kdyz s nim jdes do nejake herny, tak tam breci. Muze brecet maximalne po konci tohoto spolecneho obdobi, ale proc pri nem?

Kristýna 526
Kecalka 419 příspěvků 25.07.19 14:32

@Cuddy ne když jdu s ním do herny nebo někam jinam tak vůbec protože jsem s ním. když jsem ho vodila do školky bylo strašně breku že odcházím atd.aji když jsem tam byla s ním dyl stejně brečel že odcházím a on tam zůstává. ale už konečně pochopil že maminka nebo tatínek pro něho přijdou tak nebreči :srdce: ale mě to až srdce trhalo tady tohle loučení s brekem

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama