17 měsíční nechodí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 14:43
17 měsíční nechodi

Holky, jsem už lehce zoufalá. Syn má 17 měsíců a na chůzi to vůbec nevypadá. Vím, že do 18 měs má čas, ale celkově jsem už trochu na nervy. Neustále poslouchám poznámky, jaktoze nechodí, moje děti chodily v 9 měs.,/jaktoze nechodí a mluví aspoň?/ A už chodí?
Prostě mám pocit, že ho lidi berou za postiženého. I mladší děti v okolí i o 3 měsíce už chodí. Nevodím za ruce, lozí od 11 měsíců až. Stojí v prostoru, ale pustit se ne a ne. Už mi trochu proslo, že by snaha byla, ale teď už posledních pár dní nechce ani stát, pořád jen lozi. Na odrazedle jezdí Teda už 2 měsíce, to ho baví. Jinak je šikovný, vše rozumí, umí spoustu různých hříček, pozná obrázky v knížce, když mu řeknu ať ukáže to či ono, mluví Teda jen pár slov, ale to zatím neřeším. Kvuli jeho nechuzi jsme i odložili dovolenou. Už mi to přijde dlouho a ty kecy v okolí tomu nepridaji. :( Starší byl opak v roce už běhal.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 14:56

Nenech se vydeptat. Moje máma zase furt řeší, že je mladší kluk stále na plínách. Poslouchám to v každém jejím telefonátu. Někdy už mám pocit, že jediná její starost je naše hov.no. Kašlu na to, to bych se musela zbláznit.

Barush
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 20.07.19 15:01

Klídek, první dva mi chodili na 11 měsících třetí začal ťapat až ke druhému roku. To samé s mluvením, starší žvatlali už ve dvou nejmladší začal až teď ve třech a půl… :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 15:01

Ja sama jsem zacala chodit az v 18 mesicich. Byla jsem linejsi, nemela potrebu se zvedat, dolezla jsem si, kam jsem chtela :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 15:10

Unas to je trosku jinak. Mladsi 10 mesicu. Se jen plazi. Obcas zaperuje na kolenach. A hodne jde na kolena u me. Vysapese na me rukama a pak jde na kolena a cuci. Vsichni maji v pamety, ze starsi lezl, chodil okolo nabytku a sedel. Takze ho vsichni chteji posazovat. :roll: a ja jen vysvetluju, ze si sam nesedl a tak at to nedelaji.Ale to je reci, ze on sam chce. A koukej jak se pekne udrzi. Takze stale opakuji, ze si to nepreju dokud se nerozleze a nesedne si sam jako starsi.Vim, ze prijde den a on to sam udela. Jinak starsi chodil okolo nabytku od 10 mesicu a az do 13 mesicu se bal pustit. Pak se najednou postavil v prostoru a sel.Nas pripad je jiny.Ale chapu te jak ty reci okoli dokazou nastvat. Jeste, kdyz mama sama je nervozni proc zrovna to jeji ditko si dava na cas :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 15:18

Syn se rozlezl v 10 mesicich, ve 14 mesicich si stoupnul v prostoru a chodit zacal v 16 mesicich. Rozebehl se a sel. Bez jedineho padu. Nemel potrebu chodit mezi stolkem a gaucem a pod. K samostatne chuzi ho donutila studena dlazba na chalupe :lol: Vyvoj deti nejsou zavody, ale chapu, ze na dovolene se hodi, kdyz dite chodi a neleze.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 20.07.19 15:19

Bacha s tim odrazedlem z rodiny dite zacalo chodit az po 20m uz nevim presne. Chodili i na rehabky, cviceni. Ale doktor jim vynadal za odrazedlo kdyz nechodi. Netusim proc presne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 15:30

Nenech se zdeptat, každé dítě má svůj čas a naopak chodit moc brzy je z hlediska správné chůze horší, víc šmajdání, horší postoj. Syn začal chodit ve 20. měsíci, taky už jsem byla nervózní. Dřív neměl potřebu, dobře a rychle lezl, kam potřeboval se dostal. Teď chodí 5 měsíců a rozdíl mezi ním a těmi, co chodili už od roka, žádný není. Běhá, skáče na trampolíně, tak žádný strach :)

pomme
Kecalka 338 příspěvků 20.07.19 15:31

Můj syn taky lezl od 10m, chodit začal v 17m. Je takový rozvážný co se pohybu týče. Je na sebe dost opatrný. Jestli ten Tvůj obchází nábytek, tak bych bylav klidu, však on se jednou pustí.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 20.07.19 15:36

Pro klid duše se objednej na září či říjen na nějakou dětsko fyzioterapii a do té doby ho nech normálně dozrávat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 15:59
Diky za reakce. Ano chodí kolem nábytku, to ale začal až ve 14 m, do té doby jen stal. Odrážedlo nevím, jestli je špatně, má puky, které je od roka a při něm dítě má aspoň stát, chodit nemusí. Nemá to plastové klasické. Starší syn jezdil na odrazedle od 10 m, chodit začal v roce přesně. @Ou vojtovku jsme cvičili od 9 kes, kdy se jen přetacel. V roce nás propustili, že už vzpřímene stal, neřešili to už. Byla jsem ráda, pac cvičit s nim nešlo. Jdeme za 3 tydny k dr na rok a půl prohlídku. Ale osobně si myslím, že do 18 měs se nerozchodi.
@Anonymní píše:
Unas to je trosku jinak. Mladsi 10 mesicu. Se jen plazi. Obcas zaperuje na kolenach. A hodne jde na kolena u me. Vysapese na me rukama a pak jde na kolena a cuci. Vsichni maji v pamety, ze starsi lezl, chodil okolo nabytku a sedel. Takze ho vsichni chteji posazovat. :roll: a ja jen vysvetluju, ze si sam nesedl a tak at to nedelaji.Ale to je reci, ze on sam chce. A koukej jak se pekne udrzi. Takze stale opakuji, ze si to nepreju dokud se nerozleze a nesedne si sam jako starsi.Vim, ze prijde den a on to sam udela. Jinak starsi chodil okolo nabytku od 10 mesicu a az do 13 mesicu se bal pustit. Pak se najednou postavil v prostoru a sel.Nas pripad je jiny.Ale chapu te jak ty reci okoli dokazou nastvat. Jeste, kdyz mama sama je nervozni proc zrovna to jeji ditko si dava na cas :hug:

Jo u nás, to samé, i u prvního syna. Prostě jsem řekla ne, ať si myslí každý co chce. První syn seděl v 7 m, teď druhý lenoch až v 11, až po té začal lozit. Naštěstí se ho už nikdo prosazovat a podobne věci nesnazil:grin:

vrbule
Kecalka 403 příspěvků 20.07.19 16:23

Ostatni neposlouchej. Chodite k pediatrovi a ten ti urcite rekl, ze kazde dite zacne chodit jinak a ze si nemas delat starosti. Mala obchazela celkem 3 nebo 4 mesice nez zacala chodit sama. A i kdyz se to nema…rozchodila se, kdyz jsme ji parkrat vedli za rucicky. Me prislo, ze si v tu chvili uvedomila, ze to je vetsi sranda nez se posouvat kolem nabytku :lol: Tak nevim, zda to pomohlo nebo jen nahoda.

Giselleine
Stálice 83 příspěvků 21.07.19 12:55

@vrbule …náš chodil za ruku strašně dlouho, snad 3-4 měsíce. Pořád nás za ní chytal a chtěl chodit, ke konci to bylo uz hrozný a uz jsem fakt myslela, ze se snad nikdy nepustí :lol:…pak jsme sli letos poprvy do bazénu, mel 14 měsíců, mel rukavky, vodu pod zadek, najednou si v ní stoupnul a šel…když jsme přišli domů, tak si šel k hračkám…je to necelý měsíc a teď má venku novou zabavu-utíkat mi :D :D :D

K92
Kecalka 391 příspěvků 21.07.19 13:55

Syn má 19 měsíců, chodí od roka, ale odrážedlo stále nechápe. Já bych ho na tvém místě pro jistotu schovala. Sedí na něm? Nebo s ním chodí a má ho mezi nožičkami? Možná mu stačí, že se v prostoru pohybuje s odrážedelem a nemá motivaci zkoušet chodit.

Terez001
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 21.07.19 21:43

@K92 jejda, když píšu, že jezdí na odrazedle, tak jezdí :mrgreen: :mrgreen: ne, že chodí. Pochopil ho :nevim: doma ho nemá, má ho venku třeba 2× denně na 20 min. Po venku i lozi, to asi nejvíc, má rád pozorování mravenců, trhání travicky, nebo vyleze na klouzacku, houpe se rád. Není prikurtovany k odrážedlu 15 h denne :) jinak starší na pukylinu jezdil od 10 m, jak sedl, hned jezdil. Pochopil hned.

Příspěvek upraven 21.07.19 v 21:48

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama