Chci být špatná matka!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:01
Chci být špatná matka!

Chci být špatná matka!

To jsem si rozhodně neplánovala, naopak chtěla jsem být dokonalá máma. Věděla jsem, že mi to dá práci, protože jsem se pro mateřství nenarodila a nad kočárky jsem se nikdy nerozplývala.
Možná to trochu umím se staršími dětmi, zahrát si pexeso, vymyslet bojovku, kdy je máte na chvilku a po pár hodinách zábavy jdou domů se svými rodiči. Netušila jsem, že to pro mě bude až takhle těžký. Mě to prostě nebaví… takhle jsem si to nepředstavovala a netuším co udělat, aby to bylo lepší.

stáří dcery - 21 měsíců

1. jídlo - to je už mnoho měsíců stoupající utrpení pro obě strany. Nechce ochutnat prakticky nic, ať už ode mne nebo sama. Sedí u toho, řve a nejraději by vyskočila ze židličky hlavně ať je co nejdál od těch malých barevných kousků. A to má rozhodně hlad protože jsou dny kdy má ráno mléko a pak až oběd.
  1. nemluví - obrovská kauza u prarodičů - kromě pár zvuků zvířátek nic jiného srozumitelného neříká. Možná je to moje vina nebaví mě za ní běhat a syčet a štěkat. U knížky vydrží tak 10 vteřin než mi jí začne rvát z ruky a sama si v ní listovat.
  1. nechodí sama na nočník - myslím, že to bude souviset i s tím nemluvením, protože jak si má říct, že chce. Když ji tam po spaní posadím a chce se jí tak vše proběhne dobře, ale to už děláme několik měsíců a nevypadá to, že by měla být brzy bez plínek.

Teď sedí na gauči v puse má dudlík a čučí na youtube!! Super!

Příspěvek upraven 19.07.19 v 17:17

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 19.07.19 17:05

No a kolik jí je?

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 19.07.19 17:06

A kolik má? Pokud méně než 3, tak bych to zatím nehrotila..

Pennya
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 19.07.19 17:08

Ahoj. A kolik jí je? Scházíš se i s jinou maminkou co má přibližně stejně staré dítě? Vidim to u dvou kamarádek, že ty děti potřebují kontakt i se svými vrstevníky jinak se prostě nedokážou furt bavit s mamou. Ikdyž přijdu já jako teta, tak jsem pro ně někdo nový a zase chvíli vydrží..

Denisa56
Kelišová 6823 příspěvků 19.07.19 17:08

Kolik dcerce je? Jestli se takhle chová v pěti letech, tak tě docela chápu. Jestli jsou jí méně, než dva, dva a půl, tak je to naprosto normální.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 19.07.19 17:09

Kolik ji je?
Bod 2 a 3 mame stejny, az na to, ze nase se na nocnik posadi, ale nikdy se do nej nevycurala.
Jidlo…ze ma rano mleko a pak az obed je normalka, nase ma nekdy za cely den jen 300ml kakaa k snidani a cely den jen pije, ale neji. Kdyz uz ma hlad, tak sni vsechno. Zjistila jsem, ze nejradeji proste ma teple jidlo, hlavne s masem. Takze ryzi s veprovym, nebo brambory s masem v mrkvi a tak. Dneska snedla talir gulase s testovinama a ted talir dukatovych buchticek. Jo a ma uz teda 19M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:17

@ka2ka

doplněno

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:18

@Pennya

Ano scházím a chodím do dětského klubíku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 17:22

@1mila2

Právě kolem mě mají holky samé jedlíky. A ano těstoviny s omáčkou má také ráda, když už je ochutná a nezačne řvát až do pozvracení. No my k tomu teď ještě bydlíme u rodičů a tak to asi víc hrotim jelikož pruděj.

Lynette
Echt Kelišová 8856 příspěvků 19.07.19 17:23

Neřeš to. Takové jsou prostě děti. Syn začal mluvit ve 2,5 letech - do té doby z něj nevypadl ani zvuk zvířátek. Na nočník se nenechal ani posadit a najednou sám ze dne na den na něj sednul a chodil na něj bez nehody. Co se jídla týče tak byl žravé dítě s tím problém nebyl ale je spoustu dětí co jedí jen suché těstoviny a suchý rohlík a světe div se, žijou a nemocní nejsou víc než ostatní děti v jejich věku. Ono se to časem srovná. :D

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 19.07.19 17:23

Pokud ukazuje prstem, sdili pozornost, ma dobry ocni kontakt, tak je to ok a na nocnik a mluveni ma cas. s jidlem to tak ma spousta deti.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 4 inzeráty 19.07.19 17:24

Taky mne hned jako první napadlo, kolik jí je. Jestli je to batole do dvou, tří let, tak bych její ne-pokroky nebrala jako selhání a dala tomu čas. Pokud je dceři osmnáct, tak bych asi hodně zpozorněla a šla to okamžitě řešit :D. Hlavně je důležité nenechat se zviklat okolím (bod 2 a vlastně všechny). Tchyně do mne pořád tlačila, ať dítě vysazuji na nočník, pomalu ještě v době, kdy neumělo sedět - za jejích časů se to dělalo co nejdřív, aby dítě mohlo do jesliček a žena do práce. Inkontinentní dítě by asi nevzali, ale třeba naše školka ještě u tříletých tak striktní není, když si při odpoledním spánku učurnou. Mluvení má každé dítě jinak - u dcery jsem čekala, že to bude jako u syna, že začne žvandit kolem roku a ejhle, začíná pořádně mluvit až teď, ve dvou. Do té doby to byla jen nějaká podivná citoslovce, kterým jsem občas nerozuměla ani já. A jídlo je téma samo pro sebe - holka sní všechno, starší syn bojkotuje téměř vše… Prostě ne vždycky se zadaří a hlavně: dítě je opravdu samostatná jednotka a nevím o nikom, jehož děcko by fungovalo tak, jak si on představoval před jeho narozením i později. Takže se zkus hodit do klidu, youtube občas dětem pustí každý, aby si aspoň na chvilku odpočinul, neměj za to výčitky ;). Pokud máš možnost někam vypadnout sama a nechat si dítě pohlídat tatínkem či prarodiči, využij toho, i kdybys měla sedět na zastávce MHD a koukat na projíždějící auta ;). Když se člověk líp vyspí a má klid pro sebe, tak se pak na tyhle věci nedívá tak černě a nebere je jako boj. A fakt si myslím, že se to spraví, i když to teď třeba vypadá „beznadějně“ ;).

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 4 inzeráty 19.07.19 17:26

Tak naší dceři budou teď dva roky, na nočník nechodí ani náhodou, sama si ani neuvědomuje, že se nějaké vyměšování blíží, takže když chodí bez pleny, všechno to pustí a pak se zpětně diví. Souvislou větu dala dohromady teprve nedávno (já to ci), jinak jedeme v rámci jednotlivých slov. Nemluvila hrozně dlouho, ale domluvily jsme se, věděla jsem, co zhruba myslí, a najednou skok a každý den dává několik slov. Podstatné je, jestli rozumí. A u jídla to může být momentální bojkot a vzdor, jídlo je první věc, kde se děti mohou výrazněji vymezovat vůči rodičům a experimentovat s vlastní vůlí.

Yopii
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 19.07.19 17:26
@Anonymní píše:
Chci být špatná matka!

To jsem si rozhodně neplánovala, naopak chtěla jsem být dokonalá máma. Věděla jsem, že mi to dá práci, protože jsem se pro mateřství nenarodila a nad kočárky jsem se nikdy nerozplývala.
Možná to trochu umím se staršími dětmi, zahrát si pexeso, vymyslet bojovku, kdy je máte na chvilku a po pár hodinách zábavy jdou domů se svými rodiči. Netušila jsem, že to pro mě bude až takhle těžký. Mě to prostě nebaví… takhle jsem si to nepředstavovala a netuším co udělat, aby to bylo lepší.

stáří dcery - 21 měsíců

1. jídlo - to je už mnoho měsíců stoupající utrpení pro obě strany. Nechce ochutnat prakticky nic, ať už ode mne nebo sama. Sedí u toho, řve a nejraději by vyskočila ze židličky hlavně ať je co nejdál od těch malých barevných kousků. A to má rozhodně hlad protože jsou dny kdy má ráno mléko a pak až oběd.
  1. nemluví - obrovská kauza u prarodičů - kromě pár zvuků zvířátek nic jiného srozumitelného neříká. Možná je to moje vina nebaví mě za ní běhat a syčet a štěkat. U knížky vydrží tak 10 vteřin než mi jí začne rvát z ruky a sama si v ní listovat.
  1. nechodí sama na nočník - myslím, že to bude souviset i s tím nemluvením, protože jak si má říct, že chce. Když ji tam po spaní posadím a chce se jí tak vše proběhne dobře, ale to už děláme několik měsíců a nevypadá to, že by měla být brzy bez plínek.

Teď sedí na gauči v puse má dudlík a čučí na youtube!! Super!

Příspěvek upraven 19.07.19 v 17:17

Neboj, nez pujde do skolky, tak se vse nauci ;)

1mila2
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 19.07.19 17:29
@Anonymní píše:
@1mila2Právě kolem mě mají holky samé jedlíky. A ano těstoviny s omáčkou má také ráda, když už je ochutná a nezačne řvát až do pozvracení. No my k tomu teď ještě bydlíme u rodičů a tak to asi víc hrotim jelikož pruděj.

Nestresuj!!!
Moje prvni dite bylo podle ucebnice. Spal od porodnice celou noc, od 4mesicu mel kasi na noc, behem tydne jsme nahradili obed, pak hned svacinku. V pul roce sedel a jedl kazdy den k snidani chleba s necim (sam v zidlicce), k svacince presnidavku, k obedu masozeleninu, k svace jogurt a k vece kasi. Vzorny ditko :palec: s druhym jsem byla v soku, cucela jsem na nejedlika jak vyvorana mys 8o 8o 8o a treti asi taky nebude uplny vzornak. Ma 6M a na lzicce nesni vubec nic :lol:

Syn zacal mluvit aai ve 2,5letech. Pomohla az skolka, kde se po 2mesicich rozhodl, ze se potrebuje domluvit :lol:

Jo, za synem jsem nebehala a neucila ho zviratka, s dcerou jsem to delala a delam, ale ona z toho ma srandu. Chrochtam tu jak pako, ona se smeje, ale prasatko stejne neukaze :roll: a stejne v 19M nemluvi :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama