Být šťastná nebo mít peníze?

13
4.6.20 16:25

Byt šťastná nebo mít peníze?

Ahoj všichni. Studuji a bydlím ještě s mamou. Potřebuji ale brigádu. Naskytly se dvě možnosti. Jedna, kde bych vydělávala 12 tisíc měsíčně ale vůbec by mě nebavila. A pak je tady brigáda, kterou bych dělala i zadarmo, kdybych měla peníze. A v budoucnu se tomu chci věnovat. Ale měsíčně bych mela jen 3000.. A s přítelem mame v plánu spolu bydlet. Jenže s tou druhou brigádou bych to nedala. Co byste dělali na mem místě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13857
4.6.20 16:32

Vybrala bych si brigádu, která mě uživí. Ideály jsou krásná věc, ale složenky ti nezaplatí. A současně se dívej dál po něčem, co tě bude bavit víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
4.6.20 16:41

Sáhla bych nejdříve po práci, která ti dá větší příjem. Občas se člověk musí trochu obětovat. Časem to bude lepší. Má první brigáda byl úklid střídaček na hokeji. Krvavé flusance nebyl můj sen, ale občas jsme si chtěli dát i maso. Netrvalo dlouho a našla jsem si práci, která mě bavila. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
4.6.20 16:46

Tak určitě, tu první, časem najdeš lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2183
4.6.20 16:48

Vzala bych tu za tři, víc peněz je určitě lákavý, ale když budeš dělat to, co dělat chceš v budoucnu, tak se ti to určitě vrátí. Já to kdysi rozhodla obráceně a litovala jsem toho :D. Rychlý peníze nebývají to nejlepší řešení. Kdybys neměla možnost volby a musela se sama uživit, tak není co řešit, ale někdy je lepší chvíli vydržet (tím myslím bez společného bydlení s přítelem) a věnovat se tomu, co ti za to stojí, než získat peníze na společné bydlení a být otrávená. Můj názor, samozřejmě každý to máme jinak. Pokud ještě studuješ, tak se prostě připravuj na to co chceš v budoucnu dělat.

Příspěvek upraven 04.06.20 v 16:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.20 16:48

Našetři kačky a pak si dovol ten luxus „užívat si“. čtyřnásobek je už sakra rozdíl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3584
4.6.20 17:00

Luxus delat praci bez ohledu na financni ohodnoceni si muzes dovolit v pripade, ze mas nekoho, kdo bude hradit tve naklady. Tudiz budes muset zustat u rodicu, pokud te pritel nebude zivit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20948
4.6.20 17:02

Ja bych jeste zustala u mamy a sla bych tam, kde ziskas praxi pro tvuj budouci job. Navic pokud je to tvuj obor, tak se mužes zevnitr rozhlizet po necem lepe placenem. Ve ctvrtaku na vs jsem se rozhodovala mezi letuskou a praxi v oboru, vzhledem k pokrocile dobe studia jsem sla do praxe, i kdyz tamto byl muj sen od mala :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
4.6.20 17:11

Za většinu problémů ve vztazích a celkově v životě může stres kvůli nedostatku peněz. Asi nebudeš příliš šťastná když budeš každý měsíc přemýšlet z čeho zaplatíš nájem. Na druhou stranu mi přijde divné, že chce po tobě přítel peníze na nájem když ví že ještě studuješ. Pokud sám už pracuje tak by pro něj neměl být problém těch pár let bydlení utáhnout sám :think:
Půjdu tedy proti proudu a doporučím ti abys vzala tu brigádu, která tě baví. Celkově jsem toho názoru, že žena by měla chodit do práce jen proto aby se doma nenudila a peníze by měl vydělávat muž :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9344
4.6.20 19:02

Tu první, pozor ale na to, aby to nebyl nějaký podvod. Nějaké nabízení něčeho po telefonu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
4.6.20 19:54

@Maru7 brala bych to, co mě uživí. Koníčky jsou krásná věc, ale že vzduchu se žít nedá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.6.20 23:50

Já bych vzala tu druhou. Považovala bych to jako investici do svého vzdělání, rozvoje. Časem bude vyhlídka určitě na lépe placené pozice. Je důležité porovnat ty dvě nabídky i v delším horizontu - co mi každá může dát a co můžu ztratit a porovnat to s tím, po čem člověk touží a kam směřuje život. Ale pro mě je důležitá seberealizace, být šťastná sama za sebe (třeba i chudší, pokud to není o přežití). Důležité je nebát se vystoupit ze své komfortní zóny (nechtít vše teď a tady). Ale to jsem Já, každý jsme jiný ;) a každý považuje za štěstí něco jiného. A záleží také na životní situaci. Hodně štěstí při rozhodování. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
5.6.20 14:53

Tak to já bych vzala tu hůře placenou a zůstala bych zatím u mámy. To je krátkodobá oběť pro budoucnost. Brigáda v oboru není o štěstí, ale o získávání kontaktů a praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
5.6.20 15:41

Ta lépe placená brigada jw jinak „hosteska“.. Prodávání parfémů atd.. Prostě hrůza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.20 15:48
@Maru7 píše:
Ta lépe placená brigada jw jinak „hosteska“.. Prodávání parfémů atd.. Prostě hrůza

To teda hrůza je… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama