Ca jater a Morfium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monik29
Kecalka 348 příspěvků 12.03.19 10:02
Ca jater a Morfium

Ahoj, jsou to dva dny, co jsem se dozvěděla, že prastrýc má nádor na játrech, prý byl na různých vyšetřeních a „poslali ho domů“, má paliativní péči a stará se o něj prateta (80), děti atd. Moc informací jsem nedostala, jen jeho dcera opakovala, že je to hodně špatné, že leží a je na Morfiu. Snad to nebude znít morbidně, ale jak dlouho takto člověk cca může žít? Byli jsme na návštěvě v lednu a všechno bylo v pořádku, vzhledem k již vzniklým potížím a věku. A za dva měsíce slyším toto. Prastrýci by bylo za 27 dní 85 let :(

Reakce:
cell
Echt Kelišová 8174 příspěvků 12.03.19 10:08

Odhadem max. několik málo týdnů, ale je to příliš málo informací … nevím, jaký typ péče prastrýc má, ale dop. mobilní hospicovou službu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 10:09

Jak kdy, když mému dědovi začali dávat morfium, žil 14 dní, když manželovu dědečkovi, zemřel druhý den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 10:09

3 měsíce? rok? O mnoho více asi ne, ale přesný čas ti samozřejmě nikdo neřekne. Jak mu je? I když má tuto diagnozu, tak třeba může zatím normálně chodit, mluvit, jít na procházku, na návštěvu… :nevim: Pokud už ho poslali domů, je jasné, že se z toho nedostane a případná léčba by mu spíš vytvořila utrpení, místo prodloužení života.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 12.03.19 10:16

Ahoj, je mi líto, co tvého prastrýce potkalo. Těžko odhadnout. U manžela v rodině rakovina močového měchýře, metastázy všude, i na játrech. Také paliativní péče. Netrvalo to ani měsíc. Budte hodně s ním, případně doporučuju mobilní hospic. Pokud to jde, měli by lidé skončit životní pouť doma mezi svými blízkými. My to bohužel zařídit nestihli, ale byli jsme s ním v posledních chvílích u lůžka v nemocnici. Víc jsme udělat nemohli. Hodně sil :hug:

Monik29
Kecalka 348 příspěvků 12.03.19 10:19
**@Anonymní**
@Anonymní píše:
3 měsíce? rok? O mnoho více asi ne, ale přesný čas ti samozřejmě nikdo neřekne. Jak mu je? I když má tuto diagnozu, tak třeba může zatím normálně chodit, mluvit, jít na procházku, na návštěvu… :nevim: Pokud už ho poslali domů, je jasné, že se z toho nedostane a případná léčba by mu spíš vytvořila utrpení, místo prodloužení života.

Mě právě jeho dcera neřekla moc informací, spěchala k němu a že se ozve, pratetu nemáme prý raději otravovat - telefonovat. Říkala, že ho jde hladit, vypadá to, že už jen leží, možná tam hraje roli i psychika, že to člověku řeknou a on to vzdá, alespoň se to tvrdí, v lednu se normálně bavil atd. Teda špatně slyšel a měl nějaké problémy, ale jiného rázu. A to nepil. Paradoxem je, že minulý březen jsme byli na pohřbu jeho sestře - on je poslední ze sourozenců.

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 12.03.19 10:57

@Monik29 Určitě se za prastrýcem jeďte podívat,potěší ho to.
Délku života nejde odhadnout.Neodhadnu ani když toho člověka vidím téměř každý den-u někoho to jde rychleji,někdo to má i na týdny či měsíce.

Váš příspěvek
Reklama