Čaje vhodné pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 18:22
Čaje vhodné pro děti

Dobrý podvečer, chtěla jsem se zeptat od kolika bych mohla dát třeba obyčejný zelený čaj (pytlikovy i sypaný)?
Dělám si ráda čaje, spíš než třeba kafe a malý kolikrát loudi a chce se taky napít, mame dětské, ale ty nechce, maximálně hermankovy oslazeny.
Snad mě neukamenujete tady někdo, ale jednou jsem mu dala loknout obyčejného zeleného neslazeneho a chutnal mu :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Euforia
Kecalka 192 příspěvků 05.12.18 18:30

ja mam dvouletou dceru a davam ji caj, kterej si uvarim pro sebe, takze klidne i zelenej, ten vlasne nejvic :-))

Helileli
Závislačka 3050 příspěvků 05.12.18 18:31

A třeba šípkový s medem mu nejede? Ten chutná dětem i mně. Já bych černý, zelený a bílý čaj považovala za něco jako kafe, kofein to v sobě má taky. Takže jednou slabé loknout, z toho se nestřílí, ale plný hrnek bych nedala.

U nás nejoblíbenější čaj je dva pytlíky šípkového (bez ibišku), pytlík pomerančového (Teekane) a pytlík nějakého červeného, třeba lesní směs (Teekane). Do litru vody, trochu medu. Říkám tomu směska a kolikrát vařím denně dvě konvice a ještě je to málo 8)

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 18:31
@Euforia píše:
ja mam dvouletou dceru a davam ji caj, kterej si uvarim pro sebe, takze klidne i zelenej, ten vlasne nejvic :-))
:palec: :srdce:
Ou
Kelišová 5428 příspěvků 05.12.18 18:34

Děti ze zemí, kde se pěstuje čaj děti ho pijí od malinka.

Dělejte mu slabý, neslaďte ho a uvidíte, jestli na něj kofein nějak působí nebo ne. Pokud si děláte kvalitní sypaný čaj, tak od třetího nálevu úplně v pohodě.

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 18:35

@Helileli Šípkový mě teda nenapadl, ten jsem nezkoušela, děkuji za typ, právě ovocný dětský tak ty mi nechce vůbec, slazeny neslazeny, nechce, který tak nějak stridame tak je ten heřmánek a fenykl, tak mu to chci trochu rozšířit, aby se mu za chvíli nezhnusili a o tom kofeinu právě vím, proto takový dotaz, jestli by tady třeba někdo věděl, jestli to množství co by tam mohlo být je ještě v pohodě nebo není ;)

Uživatel je onlinePavlička
Kelišová 5270 příspěvků 05.12.18 18:39

Kdysi byl v TV porad, ze zeleny caj - se muze luhovat vickrat, a to 3× - to treti luhovaní už je vhodné pro děti - neobsahuje tein…

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 05.12.18 18:43

Proboha, zabalte ty děti do bublinkový folie a zavřete do sterilní místnosti s matracemi na zdech i stropě :roll:

pocker
Kecalka 120 příspěvků 05.12.18 18:44

kupuji dětem sypaný ovocný ve zdravé výživě, jen jim ho nedělám silný.

Ou
Kelišová 5428 příspěvků 05.12.18 19:05

@KristýnaHavlová nikdo vám neřekne konkrétní množství teinu v konkrétním lístku čaje. To záleží na způsobu zpracování (zelená ho má nejnižšší), na druhu čaje, na způsobu přípravy.

Ale pokud se vám po šálku čaje dítě nezmění v tryskomyš, tak je všechno v pořádku. Není to nic jedovatého a fakt tím dítě neporoucháte.

Kupujte čaje spíše ze spodních částí rostliny a celé listy - tedy bez tipsů, ne bílý čaj, a už vůbec ne mačču.

Klasicky banča má nižší obsah kofeinu a má dobrou chuť.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ban%C4%8Da

Zalévejte ji vodou teplou 70-80°C (nižší teplot, méně vylouhovaného kofeinu a svíravých látek), první nálev udělejte pro sebe, druhý dejte dítku.

Gosi
Kelišová 5796 příspěvků 05.12.18 19:05

Tak apotheka ma par bylinejch caju pro deti, leros taky a nabudka je sirsi nez fenykl a hermanek… Jinak mladeti kupuju jednodruhovej sypanej medunku, materidousku, rooibos(kvasenej i nekvasenej) a honeybush… Ale zminka o vicenalevu se mi ted hodila, pac mi to uplne vypadlo, tak aspon usetrim… Pro malou mam teda jeste pro pripad strevnich problemu detskej cernej od megafytu, ale klasicky cernej, nebo zelenej bych nedavala, na zavislost ma casu dost, zvlast jestli bude po mamince :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5731 příspěvků 05.12.18 19:17

Ja delam jen ovocny, klasicky opravdu az kdyz maji kolem tech 7-8 let. Ja nemuzu normalni caj odpoledne, protoze jinak nespim. Kava me probere jinak, rychly nastup, rychle odezni, caj pomaly nastup a dlouho se drzi. Vetsina lidi to ani nepostrehne, ja tim, ze mam velmi slaby spanek ano. Takze detem to nedavam, protoze predpokladam, ze budou na to taky spis citlivejsi. Jasny, po nejake dobe si „zvyknou“ na davky teinu, ale nevim nevim, jestli je to to co chci. Proc to delat komplikovane a premyslet, jestli je neco ok, kdyz muzu jednoduse proste delat caj ovocny :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 5731 příspěvků 05.12.18 19:19
@Gosi píše:
Tak apotheka ma par bylinejch caju pro deti, leros taky a nabudka je sirsi nez fenykl a hermanek… Jinak mladeti kupuju jednodruhovej sypanej medunku, materidousku, rooibos(kvasenej i nekvasenej) a honeybush… Ale zminka o vicenalevu se mi ted hodila, pac mi to uplne vypadlo, tak aspon usetrim… Pro malou mam teda jeste pro pripad strevnich problemu detskej cernej od megafytu, ale klasicky cernej, nebo zelenej bych nedavala, na zavislost ma casu dost, zvlast jestli bude po mamince :lol:
:lol:
Uživatel je onlineTableta
Závislačka 4125 příspěvků 05.12.18 19:19

Rooibos. Mně teda nechutná :mrgreen: Zelenej bych nedávala. Jako nějakej sáčkovej za dvacku asi jo, ale kvalitní sypanej fakt ne.
Jinak u nás teď frčí máta :pankac:

Basterao
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 05.12.18 19:37

Kupte zeleny roibos je bez kofeinu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >