Campylobacter a následné potíže - IBS?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
8.1.22 11:34

Campylobacter a následné potíže - IBS?

Zdravím všechny, jsem dost zoufalá a tak se pouštím do hledání na internetu.. Na začátku prosince jsem prodělala Campylobakter, při něm jsem měla šílené křeče v břiše, průjmy, teploty. Pomohla antibiotika, dieta. Přes Vánoce jsem byla naprosto v pořádku, na Silvestra jsem udělala více dietních chyb opojena tím, že jsem už 14 dní bez obtíží… Od 1.ledna trpím stejnými průjmy a nejhorší jsou ty křeče v břiše a to i při „normální stolici“.. Jím jen rohlíky, piškoty, rýži, mrkev a je to ok, pak po 2 dnech něco přidám, jednou to bylo maso, jednou Activia, obojí doporučené lékařem a letím a křečuji, je to horší než porod. Čekám na výsledek, zda je to znovu Campylobakter, doktorka myslí, že ne a zoufalství mě dohnalo hledat zahraniční stránky a prý až 20%lidí se spustil syndrom drazdiveho tracniku po dané infekci.. Pokud mi teď nic dr. nenajde - co mě čeká? Kolono, alergo? Ještě doplním, že jsem koncem listopadu byla na UTZ břicha - krásně čistý. Teď, když jsem pročetla vaše diskuze o IBS j3 pravda, že mám velký stres (nejspíš úzkosti, jsem na MD a špatně leccos snáším) a dříve jsem trpěla na prujmy, když jsem kamkoliv, kde nebyla jistota WC, šla.. Jestli to jsou predispozice, nevím.. Otázka je, jak si teď, dokud nevím, co to je, pomoct? Jím Hylak, nejím nic jiného než rohlíky a piškoty, už to nedávám.. A obdivuji Vás, co toto řešíte roky :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1321
8.1.22 11:56

Měla jsem campylobakterii jednou a rok jsem nemohla některé potraviny vůbec pozřít, kuřecí maso v jakékoli podobě několik let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:03

Syn mel loni a dostal se z toho silnyma probiotikama, ktere vlastne bere doted preventivne

• Citovat
  • Nahlásit
11
8.1.22 12:16

@tartaletka je to asi fakt děsná svin.. Myslela jsem si, jak je to dobrý a ted toto 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.1.22 12:18
@Anonymní píše:
Syn mel loni a dostal se z toho silnyma probiotikama, ktere vlastne bere doted preventivne
@Anonymní píše:
Já teď užívám 3× denně ten Hylak a musím taky nějaká probiotika potom najít, je to hnus
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:24
@Vrronika píše:
@Anonymní píše:
Já teď užívám 3× denně ten Hylak a musím taky nějaká probiotika potom najít, je to hnus

Hylak je na akutni prujem, myslim takovy ty doplnky co se berou treba i celorocne. Syn uzival ty od Jamiesenu, pro deti jsou to 10 miliards a pro dospely 60 miliards. Drahy jak prase, ale po 14 dnech mel syn vyter cisty a to to mel taky fest, ze skoncil v nemocnici s krecema jak blazen. Syn vseobecne trpi dost na prujmy, staci neco mastnejsiho nebo bublinkata limonada a… Ted co bere tohle tak vubec neprujmuje
Ted to zni jak reklama, tak treba najdete nejake jine, levnejsi

• Citovat
  • Nahlásit
11
8.1.22 12:29
@Anonymní píše:
Hylak je na akutni prujem, myslim takovy ty doplnky co se berou treba i celorocne. Syn uzival ty od Jamiesenu, pro deti jsou to 10 miliards a pro dospely 60 miliards. Drahy jak prase, ale po 14 dnech mel syn vyter cisty a to to mel taky fest, ze skoncil v nemocnici s krecema jak blazen. Syn vseobecne trpi dost na prujmy, staci neco mastnejsiho nebo bublinkata limonada a… Ted co bere tohle tak vubec neprujmuje

Jasně, já vím, ted ten Hylak mám brát dokud nebudou výsledky z toho nového stěru. Brala jsem předtím Biopron. Zkusím i ten Jamieson. ☺️ Já jsem šťastná, že to nedostaly dcery, protože co to udělalo se mnou, dospělou, to je něco.. Já právě měla jen jeden výtěr, ani mi nevolala hygiena, jestli je to Covidem nebo že jsem na RD 🤷‍♀️a teď mám druhý výtěr, tím, že to nepřestalo, respektive začalo znovu.. Já i doufám, že je to pořád tím, protože jinak nevím, co by mi bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.1.22 12:38

@Vrronika ja prave cetla, ze to nekdy trva silene dlouho se toho zbavit. A nam prave hygiena volala a oznamili nam, ze do skoly se smi vratit az s negativnim vyterem. Jako po tech nekolika zavreni skol loni jsem byla uplne besna, kdyz skolu konecne otevreli a hned tohle. Ale nasadili jsme prave krom Hylaku, Enterolu a ja nevim ceho vseho i tyhle probiotika a kontrolni vyter byl nastesti hned cistej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.1.22 12:39

@dg80 děkuji za zkušenost, já je tedy taky přidám k tomu, snad je seženu v lékárně ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:41

Zkus ty probiotika…

• Citovat
  • Nahlásit
183
8.1.22 12:53

Jo a taky hodne cesnekem jsem ho ladovala, topinku nasucho s cesnekem mel kazdej den k veceri, kdyz pominuly prujmy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.1.22 12:59

@dg80 to jsem taky cetla, já už právě cca týden jedla vše, po té 3 týdenní dietě no a ted zase týden suché rohliky, piskity, můžu si ten česnek zkusit do vyvaru, jinak ze vseho letím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
8.1.22 13:15

Zvladla jsem to celkem rychle, jen tech 5 dni ve vysokych horeckach bylo prisernych :,( Pak jsem na mesic nasadila probiotika s dietou a po nich byla OK. Nicmene uz to nechci nikdy znovu zazit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.1.22 13:17

@cecetka jestli to co mě teď provází je stále ono, tak ano, nikomu to nepřeji.. Opravdu denně křeče jako u porodu, ale dítě nikde 😂škoda, že mi doktorka neřekla ať držím dietu déle, tím, že mi bylo dobře jsem se pak rozjedla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
8.1.22 13:36

@Vrronika syn ho prodělal ve 2 letech a dlouho trvalo, než mu bylo zase dobře. Prý trvá i 2 měsíce, než se vyloučí z těla a celou tu dobu mohou být bolesti břicha. Za nás příšerná zkušenost, během 1 měsíce byl syn kvůli téhle potvore dvakrát v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat