Proč se lidi tak přežírají?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
57
7.1.22 16:00

Proc se lidi tak preziraji ?

Ahoj, pročetla jsem si zpětně pár diskuzi tady na téma obezita/obézní manžel/přejídání..
Ani nevím jestli se chci na něco zeptat nebo jen vypsat. Ale prostě nemůžu pochopit, proč do sebe lidi tak cpou to jídlo když nemají hlad a jedí až je bolí břicho? Nemluvím o tom, že si dám občas něco na chuť, K TV chroupam krupky atd.. Ale vyloženě když už liší píší, že ani už necítí chuť toho jídla ale cpou to do sebe 8o Přece když mám ráda svoje tělo tak mu tímhle neubližuje ne? :nevim: Když někdo napíše že sní celou čokoládu na posezení, dělá se mi nevolno(myšleno když je to pravidelně). Beru když je někdo silný ze zdravotních důvodů. Ale ladovat se do prasknutí nemohu pochopit. Ano jistě, je to kazdyho věc. Neříkám ať to ti lidi nedělají, že já jsem lepší. Jen to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3415
7.1.22 16:05

Hmmm, první hoď kamenem, kdo nemá nějakou chybu nebo slabost :mrgreen:
Někdo se přežírá, další necvičí, jiný kouří, někdo fyzicky trestá děti, jiný se neočkuje, další nečte, někdo kouká na přiblblé seriály, spousta lidí se dostatečně nevěnuje svým blízkým a úplně všichni tu tráví čas zbytečnými diskuzemi :lol: :lol: :lol:
Taky spoustu věcí nedělám a nechápu, ale je nutné kvůli tomu do těch lidí virtuálně kopat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4793
7.1.22 16:06
@Mikca2002 píše:
Ahoj, pročetla jsem si zpětně pár diskuzi tady na téma obezita/obézní manžel/přejídání..
Ani nevím jestli se chci na něco zeptat nebo jen vypsat. Ale prostě nemůžu pochopit, proč do sebe lidi tak cpou to jídlo když nemají hlad a jedí až je bolí břicho? Nemluvím o tom, že si dám občas něco na chuť, K TV chroupam krupky atd.. Ale vyloženě když už liší píší, že ani už necítí chuť toho jídla ale cpou to do sebe 8o Přece když mám ráda svoje tělo tak mu tímhle neubližuje ne? :nevim: Když někdo napíše že sní celou čokoládu na posezení, dělá se mi nevolno(myšleno když je to pravidelně). Beru když je někdo silný ze zdravotních důvodů. Ale ladovat se do prasknutí nemohu pochopit. Ano jistě, je to kazdyho věc. Neříkám ať to ti lidi nedělají, že já jsem lepší. Jen to nechápu.

Ahoj, já tady musím napsat, já se třeba někdy přejídám a čokoládu sním na posezení celou, proto ji nesmím mít doma. Asi je to pro tebe těžko pochopitelné, já to dřív taky nechápala, měla jsem opakovaně anorexii, nejedla jsem vůbec. Bohužel ale beru léky na psychiku, které prostě zvyšují chuť k jídlu a přibrala jsem přes 30 kg. To máš prostě takový hlad, že se celá klepeš, musíš se hodně najíst, aby se ti udělalo lépe. Já samozřejmě léky, které to dělají nejvíce, už neberu, ale ona to dělá většina antipsychotik u někoho a nějaká brát musím… Kdybych se neléčila na psychiatrii, tak jsem asi pořád hubená, jako do mých 30ti let a sladké nejím vůbec, jako do té doby. Navíc záchvatovité přejídání je i jedna z forem poruch příjmu potravy a léčí se na psychiatrii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
7.1.22 16:07

No já znám dost lidí, hlavně teda chlapů, kteří sní čokoládu na posezení a tlustý není nikdo. :nevim: A jestli narazis na svátky, tak kdy jindy se pořádně najíst, když ne o Vánocích? Někdo chlastá první ligu a někdo prohuli krabičku denně. Tak si vyber. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
carsa
7.1.22 16:08

Já zas nechápu, proč má někdo potřebu kopat do jiných na internetu. Holt jsme každý jiný.

PS: Používat diakritiku taky nezaškodí. Přežírat a přezírat jsou docela vzdálené činnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
57
7.1.22 16:12

Říkáte, že do někoho kopu. Říct svůj názor neznamená kopat. :zed: Někdo určitě nemá rád mě ale tím do mě nekope, jen opět říká názor. Ano holt jsem v tomto asi divná, ale pro mě pořádně se najíst neznamená ubližovat žaludku a trávení tak že sním celou nutellu na posezení. Nevidím to jen z estetického hlediska. Spíš mi uniká ta zdravotní stránka. A nechápu jak někdo může hltat a futrovat se dal a dal i když ho už bolí břicho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28778
7.1.22 16:13

Ja taky sežeru tabulku čokolády na posezení :mrgreen: naštěstí se to neprojevuje na mě váze :mrgreen: ale lidi žerou, protože můžou, protože se nudí, protože je to zvyk :nevim: hele tím žraním aspoň ubližují jen sami sobě, horší jsou zlozvyky, kde tím obtěžují i okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57751
7.1.22 16:13

Starej se o sebe a bude ti líp. Proč řešíš druhé?
Mám v práci kolegyni, která je dávno několik let v důchodu. Ona je prostě na sladké. Klidně si dá i tu čokoládu na posezení. Vyloženě oříšková je její nebo oříšky v čokoládě. Víc energickou paní neznám. Jak lunt je hubená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
7.1.22 16:15
@Kelsey píše:
Starej se o sebe a bude ti líp. Proč řešíš druhé?
Mám v práci kolegyni, která je dávno několik let v důchodu. Ona je prostě na sladké. Klidně si dá i tu čokoládu na posezení. Vyloženě oříšková je její nebo oříšky v čokoládě. Víc energickou paní neznám. Jak lunt je hubená.

Protože je to diskuzní fórum? :nevim: líbí se mi, jak se tu rozmohlo, že nikdo nesmí nic rict o ostatních, jinak toto fórum není pro něj. Já se starám o sebe, proto když mám dost, přestanu jíst :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
7.1.22 16:18
@Kriss Tina píše:
Ja taky sežeru tabulku čokolády na posezení :mrgreen: naštěstí se to neprojevuje na mě váze :mrgreen: ale lidi žerou, protože můžou, protože se nudí, protože je to zvyk :nevim: hele tím žraním aspoň ubližují jen sami sobě, horší jsou zlozvyky, kde tím obtěžují i okolí.

To máš pravdu, ale četla jsem tu diskuzi kdy manžel zral a zral a v rodině mu na obezitu zemřeli lidé v 50 :nevim: To už přece ubližuje i rodině ne? :nevim:
Jinak s tou čokoládou jsem to možná napsala špatně. Občas není špatné si to dát. I já bych to možná hodně občas zvládla při velké chuti. Ale když někdo sní 8 rohlíků, celou čokoládu a futruje se dal chipsama? Já nevím no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
7.1.22 16:18

@Mikca2002 jak říkal můj otec…„protože je to tak moc fajn“ :srdce:

Taky neznám nic lepšího, než se najíst a jít spát. A tabulka čokolády na posezení - žeru čokoládu jako chleba.
I když to znám, nemůžu si to dovolit :lol: je to vyjímečně a je to fajn.
A hlavně, věř, že jak jednou začneš, uplně jinak vnímáš chutě, pocit hladu…mě stačí den půstu a ztratím chutě na sladké. Ale jak jednou začnu, je to návyk :lol: Takže neodsuzuju nikoho. Za málo pohybu, to už bych některé odsoudila, ale za chutě nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
7.1.22 16:19

Odpověděla jsi si sama, většinou je to tím, že se rádi nemají, byť to nemusí být zjevné. Tohle je o psychice. Nutkavé chování, záchvatové přejídání. Je to hluboký problém a tvůj dotaz opravdu zní, jak od povrchního člověka. Ten kdo to nezažil to velmi těžko chápe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
7.1.22 16:20

Jinak nemluvím tu o tom, když má rád sladké a tak si ho rozumně dává. Ale doslova přežírani jako prase - to je to co nechápu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 16:21

Jsou lidé, kteří se nemají rádi a špatnou stravou trestají svoje tělo. Občas to pozoruji u sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
57
7.1.22 16:21
@axlpol píše:
@Mikca2002 jak říkal můj otec…„protože je to tak moc fajn“ :srdce:Taky neznám nic lepšího, než se najíst a jít spát. A tabulka čokolády na posezení - žeru čokoládu jako chleba.
I když to znám, nemůžu si to dovolit :lol: je to vyjímečně a je to fajn.
A hlavně, věř, že jak jednou začneš, uplně jinak vnímáš chutě, pocit hladu…mě stačí den půstu a ztratím chutě na sladké. Ale jak jednou začnu, je to návyk :lol: Takže neodsuzuju nikoho. Za málo pohybu, to už bych některé odsoudila, ale za chutě nikdy.

Psala jsem to v úvodním příspěvku, tohle už není o chuti. Ti lidi už necítí ani chuť jen otevírají pusu a rvou to do sebe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat