Nespím ani po Hypnogenu...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4476
7.1.22 13:26

Nespím ani po Hypnogenu...

Ahojte,
chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo podobnou zkušenost, 25.12. jsem nemohla usnout, usnula jsem asi ve tři ráno a tak je to teď každou noc od té doby. Léčím se na psychiatrii, tak jsem to psala psychiatričce, navýšily jsme quetiapin a stejně jsem neusnula, tak mi dočasně dala Hypnogen, ale já nespím ani po něm, dnes jsem zas usnula ve tři. Přitom unavená hrozně jsem, nespím přes den, chodím na procházky, v neděli jsme byli na celodenním výletě a já pak stejně usnula ve tři ráno. Co pomáhá vám na spaní? Je tady někdo, komu ani Hypnogen nepomohl?
Děkuji za každou zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.1.22 13:44

Ahoj, s nespavostí mám bohaté zkušenosti a také byly chvilky, kdy ani prášky na spaní nepomohly. Kdo nezažil tu zoufalost, kdy člověk nespí ani v pět, v sedm ráno,.. nepochopí. Vyzkoušela jsem za tu dobu pravidla spánkové hygieny, čaje, nic z toho nepomáhalo. A co vím, tak ono i na ty prášky na spaní si tělo brzy zvykne, přestanou působit.

Snažila jsem se z toho nějak vymanit, abych je nemusela brát každý den. Někdy nebylo zbytí. Záleží ale z čeho tu nespavost máš. Trápí tě něco? Máš problémy v práci, doma? Ono tohle hodně dělá své a dokud si to v sobě nevyřešíš, tak je s tím problém.

Vyloženě recept na nespavost nemám, ale co pomohlo mě - melatonin (cucací nebo ve spreji), levandule, chlad v místnosti, prodýchávání a teda i takové ty vedené meditace, hypnózy pro spánek a ASMR. Možná vyzkoušej a uvidíš. A co jsem teda ještě zjistila, dost často je ta nespavost pro to, že se prostě můžeš bát, že zase neusneš. To je podle mýho nejhorší :roll:

Držím ale palce, ať se s tím popasuješ dobře. Bude dobře, uvidíš :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4476
7.1.22 13:52
@Anonymní píše:
Ahoj, s nespavostí mám bohaté zkušenosti a také byly chvilky, kdy ani prášky na spaní nepomohly. Kdo nezažil tu zoufalost, kdy člověk nespí ani v pět, v sedm ráno,.. nepochopí. Vyzkoušela jsem za tu dobu pravidla spánkové hygieny, čaje, nic z toho nepomáhalo. A co vím, tak ono i na ty prášky na spaní si tělo brzy zvykne, přestanou působit.

Snažila jsem se z toho nějak vymanit, abych je nemusela brát každý den. Někdy nebylo zbytí. Záleží ale z čeho tu nespavost máš. Trápí tě něco? Máš problémy v práci, doma? Ono tohle hodně dělá své a dokud si to v sobě nevyřešíš, tak je s tím problém.

Vyloženě recept na nespavost nemám, ale co pomohlo mě - melatonin (cucací nebo ve spreji), levandule, chlad v místnosti, prodýchávání a teda i takové ty vedené meditace, hypnózy pro spánek a ASMR. Možná vyzkoušej a uvidíš. A co jsem teda ještě zjistila, dost často je ta nespavost pro to, že se prostě můžeš bát, že zase neusneš. To je podle mýho nejhorší :roll:

Držím ale palce, ať se s tím popasuješ dobře. Bude dobře, uvidíš :kytka:

Ahoj, moc ti děkuji za odpověď a mrzí mě, že se též s něčím takovým potýkáš/potýkala ses. Já tu nespavost nemám poprvé právě, u mě se to opakuje několikrát do roka, ale v té fází nespavosti prostě nespím vůbec po ničem.

Hypnogen by se neměl brát dlouhodobě, ale když já neusnu ani po něm, tak ho brát vůbec nebudu. Mě ani tak nestresuje, kolik je hodin, ale spíš to, že už nevím, co mám pořád ty noci dělat…

Jinak o melatoninu jsem uvažovala, kolik tak stojí? Jaký bereš? Já teď přemýšlím o Circadinu, akorát se budu muset podívat, jestli se může s léky, které beru…
Stresu mám hodně pořád, ale spíš si ho vytvářím sama svými úzkostmi…
Ještě jednou ti moc děkuji a přeji klidný spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 13:57

Ja na nespavost trpim 3-4× rocne, ne tak strasne, jako vy, ale blbe pak usinam, budim se v noci a nespim, usnu nad ranem a vstavam. Pomohlo mi cist si krimi knizky a koukat na serialy do zblbnuti, mozek mi pak asi vypne cinnost :mrgreen: zrovna vcera jsem se zase dobre vyspala, pomohl ten serial. Pred par lety jsem nespala treba 3 dny v kuse, to bylo sileny, to mi pomohlo zmenit praci

• Citovat
  • Nahlásit
4476
7.1.22 14:00
@Anonymní píše:
Ja na nespavost trpim 3-4× rocne, ne tak strasne, jako vy, ale blbe pak usinam, budim se v noci a nespim, usnu nad ranem a vstavam. Pomohlo mi cist si krimi knizky a koukat na serialy do zblbnuti, mozek mi pak asi vypne cinnost :mrgreen: zrovna vcera jsem se zase dobre vyspala, pomohl ten serial. Pred par lety jsem nespala treba 3 dny v kuse, to bylo sileny, to mi pomohlo zmenit praci

Ahoj, no já to mám právě taky tak 3-krát do roka několik týdnů… ale nevím, jak dlouho to hodlá trvat teď. Jejda, kdybych četla krimi, tak nesunu nikdy, já čtu někdy, když ještě úplně nepadám únavou, tak různé příběhy o kočkách, které zbožňuji… aby to bylo něco pozitivního, ale stejně pak nespím a když už usnu, tak mám pořád noční můry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
7.1.22 14:06

Ahoj, jestli si tě dobře pamatuji, tak ty máš těch psychiatrickych léků víc, že (ale možná si tě pletu s jinou uzivatelkou, nerada bych tady mystifikovala, kdyztak promiň)?

Zrovna hypnogen je docela ucinnej, ale měli jsme už případy, kdy si pacienti brali třeba 10 tablet a zapijeli je šnapsem, protože jinak jim nezabíral- NEDOPORUCUJU, jen zmiňuju pripady!!! Co s tím neporadím, diskutuj to se svým lékařem a hlavně nevymyslej nic na vlastní pěst. Těch možností, jak to řešit je víc a něco ti časem pomůže.

Začít můžeš s tím, co tu uvedla uživatelka přede mnou, spankovou hygienou, zdravým stravováním a podobně, ale ani tohle není samospasny, pokud máš někde třeba botu v medikaci :think: každopádně preju hodně štěstí, snad to brzy přejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 14:11

@Lollitka Ono to právě bude o té úzkosti si myslím, a pokud něco v životě vyřešit jde, myslím to, co tu úzkost způsobuje, určitě to pro sebe udělej. Bez spánku to prostě nejde, jinak se nabrat ta síla nedá.

Přesně tak, hypnogen nebo podobný léky jsou spíš na krátkodobé užívání, pak už to může dělat v těle paseku a může se objevit závislost. Pokud po něm nespíš, tak ho raději neber a zkus najít nějaký jiný způsob. A třeba v noci, jak píše druhá anonymní ;), zkus třeba vzít knížku, koukat na telku, prostě něco, díky čemuž na tu úzkost zapomeneš, víc to unaví oči, vypne se mozek. A hlavně pořád věř, že bude dobře :hug:

Ono se spánkem je to fakt hodně těžký, taky jsem ještě někdy v dávný minulosti netušila, že to někdy budu prožívat, když jsem vždycky lehla, otočila se a usnula. Ale vše se mění, okolnosti také, není to jednoduché :think:

A co se týče melatoninu, tak nevím, jestli sem můžu dávat vyloženě název produktu, ale zkus se v lékárně poptat na cucací, jsou to také sladší rozpustné tabletky, nebo sprej s melatoninem, který se dává pod jazyk. Na mě tedy tyhle účinkovaly lépe, než klasické polykací tablety. Ale zase každý to má jinak.

A ještě mě tak napadá, zkoušela jsi třeba psychoterapii? Víš popovídat si o všem, zkusit nějaké techniky, možná by to také pomohlo ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4476
7.1.22 14:18
@Pruhovaný_mýval píše:
Ahoj, jestli si tě dobře pamatuji, tak ty máš těch psychiatrickych léků víc, že (ale možná si tě pletu s jinou uzivatelkou, nerada bych tady mystifikovala, kdyztak promiň)?

Zrovna hypnogen je docela ucinnej, ale měli jsme už případy, kdy si pacienti brali třeba 10 tablet a zapijeli je šnapsem, protože jinak jim nezabíral- NEDOPORUCUJU, jen zmiňuju pripady!!! Co s tím neporadím, diskutuj to se svým lékařem a hlavně nevymyslej nic na vlastní pěst. Těch možností, jak to řešit je víc a něco ti časem pomůže.

Začít můžeš s tím, co tu uvedla uživatelka přede mnou, spankovou hygienou, zdravým stravováním a podobně, ale ani tohle není samospasny, pokud máš někde třeba botu v medikaci :think: každopádně preju hodně štěstí, snad to brzy přejde

Ahoj, jj, beru více psychiatrické medikace, ale na tu nespavost, když přijde, tak mi nikdy nic nepomůže. A můžu se zeptat, kde pracuješ, když píšeš, že jste měli případy, kdy pacienti brali 10 tbl. Hypnogenu? Ve zdravotnictví? Já si určitě víc tablet brát nechci, navíc si myslím, že by mi to asi stejně nepomohlo…

O spánkovou hygienu se snažím, ale zatím to moc nefunguje. Se stravováním je to horší, já nedokáži jíst normálně, buďto nejím, nebo se přejídám (když nemůžu spát, tak někdy i po nocích, nedávno jsem snědla celou zmrzlinu 1000 ml a tabulku čokolády), jsem už objednaná do Anabell, kde řeší poruchy příjmu potravy, já totiž měla anorexii, bulimii a teď nejvíc to záchvatovité přejídání.

Moc ti děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4476
7.1.22 14:23
@Anonymní píše:
@Lollitka Ono to právě bude o té úzkosti si myslím, a pokud něco v životě vyřešit jde, myslím to, co tu úzkost způsobuje, určitě to pro sebe udělej. Bez spánku to prostě nejde, jinak se nabrat ta síla nedá.

Přesně tak, hypnogen nebo podobný léky jsou spíš na krátkodobé užívání, pak už to může dělat v těle paseku a může se objevit závislost. Pokud po něm nespíš, tak ho raději neber a zkus najít nějaký jiný způsob. A třeba v noci, jak píše druhá anonymní ;), zkus třeba vzít knížku, koukat na telku, prostě něco, díky čemuž na tu úzkost zapomeneš, víc to unaví oči, vypne se mozek. A hlavně pořád věř, že bude dobře :hug:

Ono se spánkem je to fakt hodně těžký, taky jsem ještě někdy v dávný minulosti netušila, že to někdy budu prožívat, když jsem vždycky lehla, otočila se a usnula. Ale vše se mění, okolnosti také, není to jednoduché :think:

A co se týče melatoninu, tak nevím, jestli sem můžu dávat vyloženě název produktu, ale zkus se v lékárně poptat na cucací, jsou to také sladší rozpustné tabletky, nebo sprej s melatoninem, který se dává pod jazyk. Na mě tedy tyhle účinkovaly lépe, než klasické polykací tablety. Ale zase každý to má jinak.

A ještě mě tak napadá, zkoušela jsi třeba psychoterapii? Víš popovídat si o všem, zkusit nějaké techniky, možná by to také pomohlo ;)

Ahoj, moc ti děkuji.

Tak já se v lékárně na Melatonin poptám, třeba by to pomohlo…

Na psychoterapii chodím právě, ale moje nejlepší psycholožka je na MD, tak mám novou, která je taky fajn, ale nemůže tak často. Ještě dnes mám pohovor na skupinovou terapii.

Ten Hypnogen právě moc brát nechci, kdyby alespoň zabral, tak ho občas vezmu, ale takhle to asi nemá cenu.

A ty už teď tedy spíš dobře, nebo jsou noci, kdy je to horší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 14:38

@Lollitka Rádo se stalo ;) Myslím si, že pomůže, je to přece jenom pro tělo přirozený hormon, navíc není návykový.

Tak to je dobře, možná to všechno chce jen čas a za krátkou dobu se tím problémy vyřeší, a budeš zase dobře spát.

A ještě, jak ten hypnogen bereš dlouho a kolik? Jestli to třeba nechce postupné vysazování. Kdyby jsi ho asi brala déle, tak možná asi ze dne na den vysadit ne, ale možná bych se spíš poradila s doktorkou ;)

Také někdy přijdou noci, kdy se má nespavost tendence vracet, většinou je to v období, kdy je toho hodně, ale už není naštěstí takové, jako předtím. Hůř a déle se mi usíná třeba jeden, dva dny a pak je najednou zase dobře. A to jsem s tím měla fakt vleklé problémy :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
8846
7.1.22 14:43

Pritel trpi nespavosti. Pomaha mu ten Melatonin. Brat az v posteli. A dve h pred spanim zadna tv, cuceni do mobilu, proste zadny tohle modry svetlo. A pokud mozno v dohledu zadny veci na povrchu, podnecuje to mozek k cinnosti.
Ja tohle vubec neznam, jsem schopna vypit kafe ve vane a jit se lehnout..akorat pritele vidim, jak se s tim trapi..musi mit na me chudak vztek, kdyz cuci do stropu, nemuze usnout a ja vedle nej spokojene chrapu, prdim a slintam do polstare :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4476
7.1.22 14:44
@Anonymní píše:
@Lollitka Rádo se stalo ;) Myslím si, že pomůže, je to přece jenom pro tělo přirozený hormon, navíc není návykový.

Tak to je dobře, možná to všechno chce jen čas a za krátkou dobu se tím problémy vyřeší, a budeš zase dobře spát.

A ještě, jak ten hypnogen bereš dlouho a kolik? Jestli to třeba nechce postupné vysazování. Kdyby jsi ho asi brala déle, tak možná asi ze dne na den vysadit ne, ale možná bych se spíš poradila s doktorkou ;)

Také někdy přijdou noci, kdy se má nespavost tendence vracet, většinou je to v období, kdy je toho hodně, ale už není naštěstí takové, jako předtím. Hůř a déle se mi usíná třeba jeden, dva dny a pak je najednou zase dobře. A to jsem s tím měla fakt vleklé problémy :roll:

Ahoj, ještě jednou moc děkuju. No ten Hypnogen jsem měla jen 2-krát a to jednu tabletku (10 mg), takže to nemusím nějak postupně vysazovat. Na ten Melatonin se určitě nejdřív zeptám Dr. a pak ho ev. koupím v lékárně.

Tak to jsem ráda, že už to máš lepší, s tou nespavostí, že jen chvíli. Ta nespavost je taky hnus pěkný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4476
7.1.22 14:50
@Tarjei píše:
Pritel trpi nespavosti. Pomaha mu ten Melatonin. Brat az v posteli. A dve h pred spanim zadna tv, cuceni do mobilu, proste zadny tohle modry svetlo. A pokud mozno v dohledu zadny veci na povrchu, podnecuje to mozek k cinnosti.
Ja tohle vubec neznam, jsem schopna vypit kafe ve vane a jit se lehnout..akorat pritele vidim, jak se s tim trapi..musi mit na me chudak vztek, kdyz cuci do stropu, nemuze usnout a ja vedle nej spokojene chrapu, prdim a slintam do polstare :D

Díky moc a po tom Melatoninu přítel usne, nebo někdy taky ne? Bere ho pravidelně?

No já právě taky měla období, že jsem večer dala kafe a spala jsem hned a dlouho, ale teď se mi to zas nějak přehouplo do nespavosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8846
7.1.22 14:59

@Lollitka nezabere to vzdycky, ale casto jo. On je ten typ, co neumi vypnout mozek. Lehne si a v hlave resi, co s jakym problemem…
Jo a jeste mu pomaha pousteni zvuku z lesa..ale to netusim, z ceho pousti, ja u toho usnu desne rychle a doted jsem to nezkoumala..proste tam zpivaj ptaci hlavne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 15:09

@Tarjei To si myslím, že je vždycky největší problém, že se nevypne ten mozek :? A je pravda, že oni jsou různé aplikace na spaní - jsou tam zvuky zvířat, různé typy deště a další :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat