Campylobacter u 2,5 letého

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
506
7.1.22 08:00

Campylobacter u 2,5 letého

Zdravím 🙂 chtěla bych poprosit o zkušenosti, jak co nejdřív dostat syna do formy 🙂 3.1.v noci mu začal průjem, který byl už nad ránem krvavý, takže jsme šli k doktorovi, vzali výtěr a 6.1.potvrdili Campylobactera. Takže dieta, Smecta a probiotika. Až mu prý skončí průjem tak 14 dní na to na kontrolní výtěr a mám snad pocit že říkal, že musí být 2-3 negativní aby mohl zpátky do školky. Syn je jinak veselý, pije dost, ji chudák suché rohlíky, těstoviny, jablko, borůvky, včera trochu vývaru. Samozřejmě brečí, protože starší syn jí co chce, včera brečel bo se nemohl koupat s bráchou ve vaně. Máte nějaké zkušenosti jak se co nejdříve zbavit té potvory? Někde píšou že mléčné výrobky striktně ne a někde zas že nějaké jogurty na obnovení mikroflóry 🤷 a v okolí mi všichni říkali, že jim pak volala hygiena, mě teda zatím nikdo nevolal..jo a jinak teď už nemá vodovy průjem, spíš je to kaše (omlouvám se, jestli to někoho pohorší 🙂).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12589
7.1.22 08:12

Ano, bezmlecna dieta a čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
7.1.22 08:36

Dieta, hodně pít a čekat. Hygiena mi volala po pěti dnech. Dcera byla negativní po čtyřech týdnech. Prujem a horečky ustaly po týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27777
7.1.22 09:25

@Meggiska Hele, u nás to tehdy chytlo pětileté, žádné teda echt ukakané příhody neměl, mělo to projevy jen jako taková běžná střevní příhoda. Jen bylo divné, že běžný 3.5 denní šetřící režim nepomohl a konzistence stolice se po najetí na normální stravu zhoršila.
Ale my jsme obecně celá rodina ny tyhle blitkosračky vcelku imunní.

Takže dítě šlo na výter asi až 10 dní od prvních příznaků, výsledky došly za další 3 dny, to už bylo dítě normálně vě školce, protože prostě jen nešlo na záchod jen jednou denně, ale 2× a mělo to mazlavější.
Potvrzena Campylobactera, dr. jen doporučila prostě ještě dodržovat dietní opatření a dávat probiotika, v den výsledků jsme odjížděli na dovolenou. Kontrolní výtěr nikdo nechtěl, natož aby nás kontaktovala hygiena.
Chytlo to evidentně i druhé dítě, ale to už jsme věděli, takže to mělo ta dietní opatření prostě rovnou delší a ne 2-3 dny, jako když má běžnou srajdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
7.1.22 09:57
@Svistice píše:
@Meggiska Hele, u nás to tehdy chytlo pětileté, žádné teda echt ukakané příhody neměl, mělo to projevy jen jako taková běžná střevní příhoda. Jen bylo divné, že běžný 3.5 denní šetřící režim nepomohl a konzistence stolice se po najetí na normální stravu zhoršila.
Ale my jsme obecně celá rodina ny tyhle blitkosračky vcelku imunní.Takže dítě šlo na výter asi až 10 dní od prvních příznaků, výsledky došly za další 3 dny, to už bylo dítě normálně vě školce, protože prostě jen nešlo na záchod jen jednou denně, ale 2× a mělo to mazlavější.
Potvrzena Campylobactera, dr. jen doporučila prostě ještě dodržovat dietní opatření a dávat probiotika, v den výsledků jsme odjížděli na dovolenou. Kontrolní výtěr nikdo nechtěl, natož aby nás kontaktovala hygiena.
Chytlo to evidentně i druhé dítě, ale to už jsme věděli, takže to mělo ta dietní opatření prostě rovnou delší a ne 2-3 dny, jako když má běžnou srajdu.

A s tou školkou nikdo neměl problém? Jako já ho nechám 14 dní doma, už jsme složitě řešili hlídání (já teď 3.1.nastoupila do práce a hned druhý týden budu chybět 😐), kdyby to šlo i déle nějak zařídit, tak klidně. O školce bych uvažovala samozřejmě pokud bude bez průjmu a bude už normálně jíst..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27777
7.1.22 10:04

@Meggiska Ne, ve školce nikdo němel tucha, doktorka věděla, že je dítě po nějaké střevní virózce, a taky neměla problém. Protože on neprůjmoval, jen prostě šel místo jednou za den na záchod třeba dvakrát a neměl obvyklou konzistenci (ale žádný vyložený průjem nebo vodu)
Takže mě ani nenapadlo, že by měl nějakou závažnou breberu.

Stejné příznaky měl jako batole, když mu v podstatě během pár dní přestalo sedět UM. Žádný vyložený průjem, jen ty hovínak prostě najednou byla „jiná“. Takže tam se dělaly výtery kvůli bakteriím, parazitů, alergii a všechno negativní. Jne nám dítě prostě přestalo ideálně trávit laktózu, po té, co přestalo dostvat 2× denně 180 ml mlíka ze dne na den po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
7.1.22 11:58
@Svistice píše:
@Meggiska Ne, ve školce nikdo němel tucha, doktorka věděla, že je dítě po nějaké střevní virózce, a taky neměla problém. Protože on neprůjmoval, jen prostě šel místo jednou za den na záchod třeba dvakrát a neměl obvyklou konzistenci (ale žádný vyložený průjem nebo vodu)
Takže mě ani nenapadlo, že by měl nějakou závažnou breberu.Stejné příznaky měl jako batole, když mu v podstatě během pár dní přestalo sedět UM. Žádný vyložený průjem, jen ty hovínak prostě najednou byla „jiná“. Takže tam se dělaly výtery kvůli bakteriím, parazitů, alergii a všechno negativní. Jne nám dítě prostě přestalo ideálně trávit laktózu, po té, co přestalo dostvat 2× denně 180 ml mlíka ze dne na den po problému.

No jsem zvědavá za jak dlouho se z toho syn dostane, jako teď chodí celkem často, i v noci (třeba dneska v 2:30) se vzbudil a musel na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat