Dceru neustále bolí hlava

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1421
6.1.22 16:36

Dceru neustále bolí hlava

Dobré odpoledne, prosím, nemá někdo podobné zkušenosti?

Dcera, 11 let, štíhlá, průměrný vzrůst, 4 měsíce už menstruuje, v prosinci měla Covid,, nosí brýle, dioptrie 6 a 8, jinak zcela zdravá. Po Covidu byla jen týden ve škole a pak už se jim zavřela a začaly prázdniny. Cca od té doby bolí dceru každý den hlava. Někdy začne až navečer, někdy celý den, ale nebylo snad dne, kdy by nebolela. Krevní obraz má v pořádku, jaterky, cholesterol, vše ok. Doktorka nás poslala na ORL, prosvítit dutiny, také OK.

Půjdeme na oční a neurologii.

Co me ale poměrně děsí je, že ji nic od bolesti neulevi. Ani obklad, ani vetrova mast, ani promasírování, ani procvičení zad, nakonec ani analgetika. Včera už ji doktorka napsala i Algifen a ani ten nezabírá. Dcera je nešťastná, ve škole byla týden a půl, ve středu jsem si pro ni musela jít, když jsem přišla, byla hrozně bledá :(

Nevíme už, jak ji ulevit, aby byla zase bez bolesti. Pití se jí snažíme hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35792
6.1.22 16:46
@katyna1984 píše:
Dobré odpoledne, prosím, nemá někdo podobné zkušenosti?

Dcera, 11 let, štíhlá, průměrný vzrůst, 4 měsíce už menstruuje, v prosinci měla Covid,, nosí brýle, dioptrie 6 a 8, jinak zcela zdravá. Po Covidu byla jen týden ve škole a pak už se jim zavřela a začaly prázdniny. Cca od té doby bolí dceru každý den hlava. Někdy začne až navečer, někdy celý den, ale nebylo snad dne, kdy by nebolela. Krevní obraz má v pořádku, jaterky, cholesterol, vše ok. Doktorka nás poslala na ORL, prosvítit dutiny, také OK.

Půjdeme na oční a neurologii.

Co me ale poměrně děsí je, že ji nic od bolesti neulevi. Ani obklad, ani vetrova mast, ani promasírování, ani procvičení zad, nakonec ani analgetika. Včera už ji doktorka napsala i Algifen a ani ten nezabírá. Dcera je nešťastná, ve škole byla týden a půl, ve středu jsem si pro ni musela jít, když jsem přišla, byla hrozně bledá :(

Nevíme už, jak ji ulevit, aby byla zase bez bolesti. Pití se jí snažíme hlídat.

dcery to měly na střední, bohužel prostě musely to období přetrpět. I když té mladší pomáhaly masáže krku, chodila 1× za měsíc. To se to trochu zlepšilo. Pak najela na dietu, bez mléka a lepku, a v podstatě se z toho stalo běžné bolení hlavy, co má jednou za čas každý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14695
6.1.22 16:50

Hlava bolí z tolika důvodů, těžko říct. Oční určitě dojděte. Napadá mě ještě matrace jestli nemá už proleželou, krční páteř :think: migrény…nebo stres, ale to musíš posoudit Ty jak moc ve stresu (ze školy, rodinná situace nebo nějaký problém u dcery - psychický atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
6.1.22 16:54

Já jsem asi ve svých 13 letech trpěla na migrény, že jsem musela brát léky, když mě to chytlo. Pak to samo přešlo.
Tak doufám, že to dcerku brzo přejde a nebude to nic vážného. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
6.1.22 16:55

Nechci být ta, která vše háže na covid, ale pokud bude i oční a neuro dobrý, může to klidně být stav po covidu.

Ono to i odpovídá, že se to projevilo týden po prodělání a do té doby byla ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2234
6.1.22 16:55

Poradím dobrého fyzioterapeuta, ten mě zbavil migrén a dceři také pomohl od bolestí hlavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55485
6.1.22 17:03

Ještě bych zkusila rehabilitační lékařku a pak popřípadě fyzioterapii. Neurologie určitě, oni nic ani najít nemusí, ale spadá to do jejich kompetence, takže by měli vidět i širší souvislosti. Moje o trochu mladší dítě na to trpí taky dost, ale u nás covid kupodivu zabral pozitivně :mrgreen: Držím palce, je to mizérie :( u nás prý naděje, že se to zlepší, až se v pubertě porovnají hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
6.1.22 17:11

Zkoušeli jste magnesium?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8223
6.1.22 17:11

Pije dost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3561
6.1.22 17:13

Dcera měla taky bolesti hlavy, podle krve prodělala mononukleózu (EBV virus). Trvalo to cca půl roku. U zakladatelciny dcery mě napadá postcovidový syndrom, může být i po lehkém a bezpříznakovém průběhu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29784

@katyna1984 ty dioptrie má hodně silné, má odpovídající skla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14695

Ještě mě napadá borelióza, bohužel ani nemusí být od klíštěte. Mě borelka rozjela plno problémů…ač zaléčena včas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.1.22 17:15

Tipla bych to na ty oči. Sama mám hodně dioptrii a astigmatismus a stačí když mám 1/4 dioptrie špatně u astigmatismu nebo osy a okamžitě me bolí hlava tak, že nepomůže vůbec nic. Šla bych ihned na oční a klidně i na dvě různá pracoviště pro kontrolu, ať má brýle předepsané stoprocentně správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2881
6.1.22 17:18

Taky mam dioptrie a taky tipuju oci. Jestli pije dost, nema stresy ve skole (treba kvuli prospechu, prijimackam), a nema to spojitost s menses, coz asi nema, dle toho, co pises, tak vysetrit oci. Snad se dceri brzo ulevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.1.22 17:24

Nevím jestli nosíte brýle vy rodiče ale mám zkušenosti u rodičů kteří mají dítě s brýlemi a sami brýle nenosí, že kolikrát nepřikládají velkou váhu tomu, aby brýle byly stoprocentně správný, a neuvědomují si, že opravdu stačí drobná nepřesnost a člověk natolik namáhá oči že hlava bolí neustále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat