Čtvrtý den vysoké teploty u tříleté

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
308
6.1.22 08:44

Čtvrtý den vysoké teploty u tříleté

Dobrý den. Chci se jen zeptat jestli měli vaše dítka někdy teploty přes 39 čtyři dny po sobě. Od nedělní noci má pořád tak 39,5. Střídáme prášek s čípkem a po nich to vždy klesne, ale jen na pár hodin. U doktora jsme byli, moč, krk, plíce… vše čisté. Nekašle, rýmu nemá jen v pusince asi dva afty a trošku oteklé dásně. Podle doktora viroza u které může mít teploty i pět dní. No jo ale pět dní skoro 40? Je to ještě normální? Pořád čekám, že už bude klesat a furt nic. Na kontrolu jdeme až zítra ale už jsem z toho fakt nervózní. Měli vaše děti u virozy tahle vysoké teploty tak dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.1.22 08:56

Ono taky záleží, kdy jste u toho lékaře byli, že jo. Jinak jasně, třeba chřipka zvládne takové horečky vyrábět klidně deset dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
6.1.22 08:58

Nase mala mela na podzim. 5 dni 40, neslo to ani srazit - vzdycky jen o pul stupne a fakt na chvilicku, dedali jsme zabaly a psi kusy. Jinak ji taky nic nebylo, akorat byla apaticka a nejedla a hodne spala. 6.den teplota zmizela a vysypala se ji vyrazka. Dr mela od zacatku podezreni na 6.nemoc a nakonec se to potvrdilo. Tak treba to bude i u vas. Drzim palce, at to neni nic vazneho a brzo to prejde. Ja byla uplne zoufala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
6.1.22 09:09

Obě moje děti měly vysoké teploty u šesté nemoci. Syn 4 dny kolem 39 a dcerka 6 dní s maximem 38,8. Nakonec se jim udělala vyrážka. Syn je narozený první, u něj jsem byla před lety fakt vyplašená hodně. Ulevovala jsem mu zábaly a zmrzlinou ;) Nechtěl nic jíst, tak jsem rozmixovala ovoce, smichala s jogurtem a zamrazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15812
6.1.22 09:12

@Tejami Starsi dcera se pri chripce nedostala 13 dni pod 38 :zed:. Slo to v takovych vlnach 3 dny 39-40, pak treba den dva jen 38.5 a znovu to vyletelo ke 40… Takze bohuzel to mozne je i u virozy. Vypadala strasne tehda. Ale v drtive vetsine u nas teploty zacaly prave 4. den klesat. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
6.1.22 09:21

Šestou nemoc už měla jako miminko a myslím, že může být jen jednou ne? Teď teda 9 hodin po čípku a ma,,jen,, 38,6 tak snad to už začíná pomalu klesat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
6.1.22 09:24

Delal ji doktor CRP? Jinak by ano, mam zkusenosti. Treba 7mesicni mela 4 dny po sobe 39,6 - 40,4. K lekari jsme nesli. Byla to sesta nemoc. Starsi dcera mela v 10 mesicich taky asi 4 nebo 5 dni horecky nad 39. Take jsme nesli k lekari, byla to sedma nemoc. Dalsi mela taky asi 5 dni horecky ke 40, to byla chripka, ale k ni krome horecek byly i jine priznaky.

No a taky mela 6 dni horecky ke 40, jen byla malicko unavena. Sesty den ji vytekla krev z ucha - mela zanet ucha bez bolesti. To teda mela silene vysoke CRP, ale ja ten test zkusila az po te krvi z ucha. Od te doby delam CRP testy i pri 3 dny trvajici horecce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
6.1.22 09:25
@Tejami píše: Šestou nemoc už měla jako miminko a myslím, že může být jen jednou ne? Teď teda 9 hodin po čípku a ma,,jen,, 38,6 tak snad to už začíná pomalu klesat.

Ano, ta by mela byt jednou za zivot. Muze mit i patou nebo sedmou. Nebo proste jakoukoliv virozu. Co to CRP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15812
6.1.22 09:38
@Tejami píše: Šestou nemoc už měla jako miminko a myslím, že může být jen jednou ne? Teď teda 9 hodin po čípku a ma,,jen,, 38,6 tak snad to už začíná pomalu klesat.

To tak byvalo u nas, 3 dny nonstop na lecich a pak najednou uz to nevyletelo tak rychle a preslo to i bez leku. Tak at to brzy skonci. :hug:

Ja mam vsechny deti horeckove, ale zvyknout si na to chvili trvalo… Ve finale kdyz mela zas druha dcera zanet ledvin, tak k tomu zadne extra horecky nemela :zed:, takze prase aby se v tom vyznalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
6.1.22 09:51

@Janča6 Ne crp nedělal. Jen řekl, že teploty může mít i 5 dní. Tak doufám, že kdyby měla teplotu i do zítra tak už jí ho udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.22 09:53

@Tejami proto jsem se ptala, kdy jste tam byli. Má smysl ho obecně provést po 48h horeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
6.1.22 09:54

Jinak děkuji všem za odpovědi a povzbuzení. Je útěcha, že to není zas tak neobvyklé. Právě kdyby měla kašel nebo něco, ale tyhle teploty bez zjevné příčiny mě dohání k šílenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
6.1.22 09:55

@JanaDaR Aha to jsem nevěděla. No tak ho snad zítra udělá nebo ještě lépe bude už bez teplot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
6.1.22 09:59
@Tejami píše:
Jinak děkuji všem za odpovědi a povzbuzení. Je útěcha, že to není zas tak neobvyklé. Právě kdyby měla kašel nebo něco, ale tyhle teploty bez zjevné příčiny mě dohání k šílenství

Drzim palce. Ja teda vubec neplasim, vetsinou ani nesnizuju horecku. Nase deti totiz pri ctyricitkach tanci a hraji si na netopyry. Petileta sla s nami horskou turu. A nebyt toho, ze si stezovala na zimu (v lete pri cca 28 stupnich), by nikdo nevedel, ze ji neco je. A to mela 39,4. I ta dcera se zanetem ucha nam cely vikend pomahala malovat pokoj, byla uplne v pohode. I pri hnisave angine byla uplne v pohode, nic ji nebolelo, jen mela par dni ctyricitky a vysoke CRP.

Jen proste pri pochybach udelam domaci CRP test, pripadne otestuju moc papirkem.

Příspěvek upraven 06.01.22 v 11:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15812
6.1.22 10:00

@Tejami Uvidis. Ja obecene nejdu k Dr. drive, nez ten 4.den horecek (nebo teda pred vikendem, aby clovek neprudil na pohotovosti). A to si pak dost vydupavam CRP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat