Candida albicans

513
24.3.16 11:22

Candida albicans

Dobrý den dámy :), asi před rokem jsem začala mít záněty močáku. Přicházeli cca po 3 měsících. Naposledy mi nezabrali antibiotika, doktor mi nadadi druhý. Ty nakonec pomohli ale po třech dnech jsem pálení při čůrání měla zpět. Opět jsem šla za doktore, ten řekl že mě pošle na vyšetření ke gynekologovi na výtěr a zatím atibiotoka dávat nebude ( aby si tělo od nichodpočinulo ). Ale kvůli čekání na na vyšetření a čekání na výsledky jsem byla skoro dva týdny s pálením. Zatím jsem brala lichořešnici, česnek a pila čaje na mačák. Nakonec mi našli Escherichia volí ++ a Candida albicans +++. Doktor nasadil další antibiotika a dal čípky na kvasinky. Doma jsem googlila a našla si co to Candida je. Začala jsem držet dietu. Antibiotika pomohli a bylo mi fajn. Když jsem šla ale k praktickými řekl že žádnou dietu držet nemusím, že ty antibiotika mě určo pomohli. Což řekl i cca po dvou týdnech i můj gynekolog ( jiný než mi dělal výtěr) Tak co vy na to? Vyměnit doktora nebo fakt tu Candidu nemusím léčit dietou? Měli jste taky něco podobnýho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6680
24.3.16 11:42

Jenom dieta nevyléčí, ale rozhodně to bude fajn prevence. Kvasinkám se daří ve sladkém prostředí, omezit sacharidy rozhodně neuškodí a jako bonus možná za čas shodíš nějaké to kilčo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
24.3.16 12:07
@Petule030 píše:
Jenom dieta nevyléčí, ale rozhodně to bude fajn prevence. Kvasinkám se daří ve sladkém prostředí, omezit sacharidy rozhodně neuškodí a jako bonus možná za čas shodíš nějaké to kilčo :palec:

přesně tak… dietu držet nemusíš, ale rozhodně neuškodí omezit cukr a nějáké jogurty a takový zakysaný mléčný výrobky, jak po atb, tak i jako prevenci těch kvasinek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
24.3.16 12:28

Takže si taky myslíte ze tu protikvasinkovou dietu držet nemusím? Cukry omezuju, zeleninu jim hodně a pečivo žádný. Jako žádný velký příznaky nemám jak píšou na netu( vyrážka na těle, výtok taky normální,… ) Tak candidu nemám :D? Já se v tom fakt nevýznam a doktor mi připadá že to bere laksně. A nevím kde se jinde informovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6680
24.3.16 12:44

@Namby Pokud ti tu candidu našli, tak ji nejspíš máš. Ale k léčbě je potřeba víc než jen dieta. Dieta je spíš prevence, aby se ti to nevracelo. Problém může (a nemusí) pocházet až ze střev, někdo doporučuje jíst laktobacily nebo hodně pít aloe nebo detoxikační čaje. Nějak se vyčistit.
Dietu držet nemusíš, ale můžeš, na ní není nic špatného. Pokud tě teď antibiotika a čípky vyléčí, budeš mít větší šanci, že se ti to hned zase nevrátí. Držím palce, ať od toho máš pokoj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
24.3.16 12:50

Tak doktoři zpravidla léčí jen příznaky a ne příčinu. Zcela vymýtit kvasinky z těla je hodně obtížné. ATB sice zabraly, doktor při prohlídce kvasinky nenašel, tím pro něj léčba končí, ale kvasinky jsou velmi urputné a při jakémkoli oslabení organismu mohou být zpět, zvlášť při konvenčním stravování. Já bych doporučila vyškrtnout z jídelníčku jak cukr, tak bílou mouku a zvyknout si na život bez těchto komodit, ale uznávám, že to je velmi nepopulární opatření :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
24.3.16 13:43

Díky holky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
17.12.16 15:27

Kandidózu prý vyléčí transplantace střevní mikroflóry. Mojí mámě tahle léčba dokonce pomohla zbavit se revmatoidní artritidy, což je mnohem zákeřnější choroba, takže přemnožená candida by takto měla jít vyléčit taky. Alespoň v době, kdy jsme s mámou tuhle metodu studovaly, tak se o candidě často psalo, že se takto dá vyléčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.18 15:08

Takže reklama nacpana do tolika diskuzí…Bezva :roll:

• Citovat
  • Upravit
1371
26.2.18 16:09

@Rouzálie A jak se dělá transplantace střevní mikroflóry? 8o Asi jsem blbá, ale to slovo transplantace k střevní mikroflóře nesedí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
25.3.18 07:55
@Gosi píše:
přesně tak… dietu držet nemusíš, ale rozhodně neuškodí omezit cukr a nějáké jogurty a takový zakysaný mléčný výrobky, jak po atb, tak i jako prevenci těch kvasinek…

Pokud má opravdu kandidózu, tak nestačí cukr omezit, ale musí ho úplně vynechat. Nesmí ani gram cukru s sladit může jedině stévií. Mléčné výrobky často candidu dokáží ještě zhoršit, na to pozor!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama