CAR - Brno

497
9.8.05 14:12

CAR- Brno

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti z CAR z Brna?Díky Lenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

510
9.8.05 15:02

Ahoj Lenko,
musíš asi víc popsat, o čem ti máme psát zkušenosti :D
CAR.........? Těch možností je víc.

Asi nechápavá Veronika :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
9.8.05 16:07

Asi jsem to blbě napsala.Možná brzo budu taky poslána do CAR a zatím nevím,pro které se rozhodnout,tak jsem chtěla vědět,ve kterém CAR jste byly spokojené,které by jste mi doporučily /ochota personálu,ceny…/Můžete samozdřejmě psát i negativní zkušenosti.Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.8.05 08:00

Ahoj!
Já sama chodím do Heliosu. Doktoři super z jedné protivné sestřičky si hlavu nedělám :wink: Akorát jsem trochu víc rozhorčená co se týče doplatků. Podstupuji totiž IUI a za samotný výkon si účtují 600,– a pokud podstoupím více jak tři, tak každý další stojí 1 200,– je to opravdu jenom za výkon, léky a nic v tom započítáno není. Po dotazu na pojišťovně mi řekli, že prý pojišťovna plně hradí 6 pokusů ročně. Dost mě to vytočilo, ale co nadělám. Přecházet jinam je dost velká ztráta času a v Heliosu jsou příjemní.....a myslím, že i jinde prostě doplatky chtějí, ale aspoň by mohli vysvětlit za co tedy když to pojišťovna hradí plně.....no jsem se rozepsala.
Ještě jsem slyšela dost chválu na Unicu.

• Nahlásit
  • Citovat
342
10.8.05 09:04

Ahojky Leni, já ti moc zkušeností nenapíšu, jdu koncem srpna poprvé do car, Zvolila jsem Obilný trh, je to státní nemocnice, asi tam nebude takový komfort, ale já nepotřebuju luxusní čekárny mně stačí když mě pomůžou :D , moje dr. mi ho taky doporučila, prý maj nejlepší výsledky a myslím, že i doplatky tam budou nejmenší. Taky si holky dost chválí UNICU, taky jsem se mezi ní rozhodovala, ta je už soukromá, ale taky prý je na vysoké úrovni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.8.05 12:22

No tak já bych Obilňák rozhodně nedoporučila, byla tam moje kamarádka. Poprvé při laparoskopii jí propíchli střevo a probudila se s vývodem a podruhé ji přestimulovali a vyvolali hyperstimulák a projevila se jí roztroušená skleroza,kterou samozřejmě už musela mít, ale mohla se taky projevit třeba až v padesáti až šedesáti letech.
Doporučila bych UNICU, byla tam moje známá, moc si pochvalovala jejich přístup, já v CAR nepotřebovala,ale do UNICy jsem chodila jako pacientka a nemohu si je vynachválit, celkový přístup, všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
10.8.05 19:06

Ahojky,
já chodím do ,již zmiňovaného, Heliosu a nemůžu si na nic stěžovat.Na začátku naší strastiplné cesty jsme chodili do OV-gyncentrum . Po zaplacení poplatku a po vstupním pohovoru s dr. Čermákem :evil: jsme usoudili,že musíme jinam.Ty ceny byly příšerné!!!!!!!!! :twisted: :twisted: A tak jsem od kamarádky dostala tip na Helios.Máme to z ruky/200 km/,ale po prvním vstupním rozhovoru s dr.Texlem jsme si řekli-tady ano.Všichni jsou moc příjemní,IVF koordinátorka skvělá,dr. Texl příjemný a ceny ve srovnání s OV jsou poloviční.Samozřejmě,že za nadstandart musí platit každý.My museli jít hned do IVF,tak jsme obětovali dovolenou a šli jsme.Jsem 8. den po ET,snad to vyšlo a nemůžu si stěžovat.Helios je skvělý,ikdyž jsem slyšela a četla nějaké negativní zkušenosti.To člověk posoudí sám na vlastní kůži.Tak snad jsem Ti pomohla. :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 07:30

Ahoj Dejno :wink:

tak jsem ráda, že konečně slyším o někom, kdo chodí taky do Heliosu. Já chodím k doktorce Osladilové..........pana doktora Texla jsem odmítla, odcházela jsem totiž od gynekologa chlapa a zařekla jsem se, že CHLAPA doktora už nikdy!

No nakonec moje privní IUI prováděl právě dr. Texl a fakt nemůžu si stěžovat na nikoho tam. Jenom na tu jednu protivnou sestru, ale to mě tak netrápí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.8.05 09:55

Ahoj.

tak asi budu jedina, kdo Helios nebude chvalit. Omluvte prosim psani bez hackua carek, ale nejak me tu zlobi diakritika. Z Heliosu se prave chystam po hoodne dlouhe dobe zvazovani odejit. Texl byl muj osetrujici lekar a dokud jsem neresila neplodnost, tak super. Vsecko fajn, vse v poradku. Jak doslo na neplodnost, doslo na penize a na pristup. On je Texl moc fajn, ale kdyz to ted tak zpetne hodnotim, tak mi neudelal zadne poradne vysetreni, jen hormonalni profil z krve. A pri prvnim horsim spermiogramu muze hned navrhl asistovanou. Ja pry v poradku. Pred druhym spermiogramem, ktery jsem si vyminila pro kontrolu, mel muz bohuzel chripku, takze vysledky byly skoro stejne. Pritom co tak ctu, nic neni tak jednoznacne a jednoduche. Inseminaci Texl ani nezvazoval. (Nechci tady nejak do detailu probirat prave nasi situaci). Proste z toho vseho v Heliosu mam dojem ze to je business zabaleny v bilych plastich. Ale kazdopadne je to individualni, jak je ktera z vas citliva. Mi je 31 a mimco chcem uz skoro 2 roky. O negatinich zkusenostech kamaradek s Heliosem radeji ani nepisu :( . Neopomenutelnym faktem je, ze Helios ma docela slusnou uspesnost. Ale to Unica taky.
Nicmene, nekde uz tu probehla diskuse o CARech v Brne, tak si poctete.

Preji pekny den..Majda

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.8.05 13:35

Ahoj Majdo!

Ráda jsem si tvou reakci na Helios přečetla. To, že tam jde hooooodně o business cítím taky. Sama jsem si řekla, pokud mě budou nutit do IVF tak od tam odejdu. Ale nestalo se. Pátralo se po příčínách až se snad našla a tak proto IUI u mě.

A kam chceš Majdo přejít? Do Uniky? Myslím, že tam je to stejné vydělávání peněz jako jinde, nebo spíš jako všude kde se léčí neplodnost - bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
497
11.8.05 14:59

Ahoj holky,díky za vaše odpověďi.Rozhoduji se mezi Heliosem a Unicou,ale zatím ještě nevím.Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 15:38

Ahoj Fifko.

No ja nevim, nejspise do Unicy. Ono je to asi hodne o tom, ze do CARu jde clovek s nadeji, ze pro nej lekari udelaji vsechno. Jenze..
Od doby, co jsem v Brne jsem u Texla. To je tak 5+2. Posledni dva roky jako neplodnost. Za celou tu dobu, co jsem u nej mi neudelal ultrazvuk, treba. Uz od 28 se ho stale ptam, jestlije vse ok a nebo jestli uz mam planovat deti. Planujeme teda s manzelem od mych 29, ted je mi 31. Mela jsem jeste problem s mononukleozou. Nahodou se mi ve 24 prislona to, ze jsem ji prodelala a neprojevila se. Takze chodim i na hematolku na testy uz celych 7 let. Tam mam dikybohu prehled, ze jsem v poradku, az na ten bilirubin. Takze jsem pravidelne k Texlovi nosila kopie zprav krevnich testu.
Co se nasi neplodnosti tyce..„Nervovala“ jsem se jako snad kazda. Tak manzel zavelel, jdem. Prvni spermiogram nic moc, ale jsou i horsi. Nejake vitaminy, pak chripka a druhy spermiogram. Uz u toho prvniho nam hned Texl navrhoval asistovanou, ze nic jineho asi nema smysl. Tak jsem si pro:,–(ila druhy spermiogram a taky hormonalni profil u sebe. Informace jsem nacerpala tu na webu. Mam pocit, ze kdyby mi mel udelat presnejsi hormonani profil, musel by mi nabrat krev na testy nekolikrat za cyklus. Z toho usuzuji, ze udelal jen ten zakladni, tj. vzit krev do 5. dne po menzes.
No jo, ja moc nemam rada, kdyz se ve me doktori hrabou. Takze po radikalnim navrhu - asistovana - jsem mela mensi depku a rikala jsem si, ze se to chce zklidnit. Taky, ze jsou to doktori a vedi, co delaji. Jenze..diskuse na webu, kamaradky, trocha premysleni a uvedomim si, ze Texl vlastne jenom mluvil, nedelal testy a jen porad hovoril o prumeru, kdyz mas jeden, dva…problemy. Haha..Texla jsem pobavila tim, ze prumer neni smerodatny statisticky ukazatel. (Umre clovek v 10 a 80 a prumerny vek umrti je 45).
Do toho se pridaly starosti nekterych mych kamaradek s neplodnosti. Nechci to tu rozebirat, je to jejich soukromi. Kazdopadne zaver z toho plynul jeden.. i skvely Helios ledacos zanedba. Zvlaste, kdyz maji „narvano“. Z jinych kruhu zase vim, ze jim odchazeji nejen pacientky, ale i dobri doktori.
No a zaver? Asi je to o tom, jak to cloveku sedne. Kdyz tam jdes s onou nadeji a nic se nedeje, tak te to depta. Nejsem lekar, nevim, co vsechno za vysetreni se udelat da a kolik hradi pojistovna, kolik si muzou jakoze privydelat. Kdyz z nich mas dobry pocit, neco resi a hledaji a testuji, tak proc ne. Kdyz budu predpokladat, ze spermiogram meho muze naahodou mohl vyjit spatne, tak nemuze byt zaroven i nejaka pricina u me? No co kdyz si necham udelat asistovku, vyplacam si moznosti a pak mi nekdo rekne „no to je jasny, tady je tenhle problem, to nemohlo vyjit“. Takze jako zvedavy pacient chci vedet co nejvice.
Z jine strany, zdravotni sestricka ze Svycarske nemocnice rovnez bojujici s neplodnosti, ceska, se podelila o informaci, ze pro nektere muze predstava odberu sperma na vysetreni muze zpusobit dost stres a tudiz spatne vysledky. Kamaradka to nakonec zacala resit s vyhlasenym homeopatem v CR a za 4 mesice byla tehule a ted ma krasneho skoro rocniho chlapecka.

A vite co me stve nejvice…30 let se o sebe staram, bastim vitaminy, studuji, abych svemu diteti mohla vytvorit zazemi, nepiju, nekourim, pracuju a odvadim statu poplatky…Pak mam problem s pocetim a jsem na tom hur, nez nejaky alkoholik nebo narkoman. Tem se lecba zaplati. Ja mam jen tri pokusy a jeste je musim dotovat. A pak, ze je u nas nizka porodnost..

No nic. Aby to nebylo tak pesimisticke, musim rict, ze ta homeopatie mi prozatim pomohla se dost psychicky zklidnit. Stale doufam, ze to jednou klapne. No a zatim zmenim osetrujiciho gynekologa a Helios nespise za Unicu.

Omlouvam se vsem, kterym muze pripadat muj prispevek pesimisticky. Ja vim, muze byt mnohem hur. Ale vsechny prece chceme, aby bylo podstatne lip..

Majda..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.8.05 08:13

Ahoj Majdo!

Ráda jsem si tvoje slova pročetla. Je fakt, že mě v Heliosu dělali krev taky jenom jednou, ten 5 DC a z toho usoudili že jsem OK. Paní doktorka ke které chodím je mladá, někdy ani neví co mě odpovědět na moje dotazy a taky si pořád říkám, že já bych to dělala jinak - podle toho co jsem kde vyčetla........ale zůstanu tam, uvidíme jak to půjde dál.

Tomu pesimismu rozumím, jsem na tom stejně, ale s tím rozdílem, že mě je 24 let a tak asi si řekneš jéééé no to máš spoustu času.......ale čas plyne rychle a když se pořád nic neděje tak je to ubíjející. Vždycky jsem si říkala, že první dítě budu mít tak do 25 let, teď už vím, že to nestihnu.

A to, že alkoholiky & spol. léčí stát z veřejného pojištění a my si téměř vše musíme hradit je fakt logika postavená na hlavu v tomto státě.

Měj se hezky v Unice dobře pořiď!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.8.05 10:57

Ahoj Fifko.

Dik za Tvou rekaci. Potesi to, ze nekdo vyjadri porozumeni.

S tim rozhodovani o Heliosu…postupovala jsem stejne. Porad jsem si rikala, ze jeste pockam a uvidim. Pak sem nedavno mluvila s kamaradkou co z Heliosu odchazi a musim rict, ze jeji duvod „me dostal“, a tak to tam taky balim. Taky to dlouho zvazovala, jestli z tama odejit.

Jinak k Tvemu veku..Potesilo me, ze nejsem sama, kdo si daval limit. Ja chtela miminko stihnout do 30. Uz to taky nestihnu :( . Dost me ten fakt stresoval. Tak to pust z hlavy.. Navic, u zeny se to lame kolem 27-28 roku. Do te doby to jde dobre, pak se to lehce zhorsi. Dalsi zlom nastava ve 35 a pak ve 40. Trochu tem krivkam rozumim :lol: .

Tak zlom vaz a pekny vikend..

Majda

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.8.05 12:22

Jak píšeš Majdo o těch „zlomech“ tak když nám to nejde teď, tak potom teda ve 30 už to just nepůjde.....horší už si to představit pomalu nedokážu.

Nevím jestli se ti chce o tom mluvit, ale zajímalo by mě proč kamarádka z Heliosu odešla? Hlodá teď ve mě červ.....no vydržím tam do třetího pokusu IUI a když to nevyjde tak asi budu taky zvažovat co dál. Zajímaly by mě zkušenosti někoho z Unicy......

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama