CAR v Praze 2020

12
20.2.20 16:55

CAR v Praze 2020

Ahoj holky. Po dvouletém neúspěšném snažení, které skončilo minulý týden mimoděložním těhotenstvím a odebráním vejcovodu mě gynekoložka poslala rovnou do CAR. Řekla mi, že si mám vybrat sama, protože úspěšnost je statisticky podobná všude. Máte prosím nějaké aktuální doporučení? Potřebujeme nějaké centrum, kde nejsou dlouhé čekací doby. Je mi 38,5, takže celkem chvátáme. Prosím jestli byste mi napsali zkušenost s úspěšností, přístupem doktorů, cenami a tou čekací dobou. Moc díky! Vím, že to bude co člověk to názor, ale něčeho se chytit potřebuju :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2427
20.2.20 17:24

IVF Cube. Stimulace leden 2019 dlouhy protokol, 1 ivf, et unor 2019 nevysel, otehotnela z ketu duben 2019, porod syn prosinec 2019. Super prostredi i personal. Doktorky uzasne. Doporucuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
20.2.20 17:44

Nemám zkušenost ještě s ivf, ale v ivf cube jsem podstoupila test průchodnosti vejcovodů a přestože první dojem jsem z toho neměla moc dobrý (hodně cizinců, nikdo si nás moc nevšímal) tak nakonec jsem také odcházela spokojená, paní dr, která mne vyšetřovala byla moc příjemná a celkově bylo vidět, že jí to není jedno. Jinak mám ještě zkušenosti s pronatalem v praze v Modřanech a taky dobrý. Kdybych si měla vybrat tak bych radši ivf podstoupila v IVF Cube

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
20.2.20 17:51

Jinak čekací doby budou tak nějak všude +- stejné, na pronatal jsme čekali měsíc, v ivf na průchodnost +- také měsíc, ale to bylo kvůli Vánocům.. jinak by ta čekací lhůta nebyla téměr žádná. Teď jsme se objednávali do Apolináře a taky nás objednali za měsíc. Nejlevněji to vyjde v Apolináři, hodně záleží co vám budou dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
21.2.20 10:48

Gennet

Já chodím do Gennetu a zatím jsem spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 13:40

Já chodím do gennetu na Letné, předtím Podolí ale to nedoporučuji :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
21.2.20 17:55

Holky, moc děkuju za typy. Prosla jsem i další recenze a diskuse a napsala do Gennetu a do Cube. Zatím se ozvali z Gennetu s termínem první konzultace za měsíc. To mi přijde jako docela masakr. Ikdyz chápu, že mja asi dost plno. Tak jestli budu čekat měsíc na každou konzultaci tak si to moc neumím představit. Uvidíme, co napíšou z Cube. To se mi podle recenzí zatím líbí nejvíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
21.2.20 19:13

@DeeDee2 měsíc uteče, to není doba:) a pak už se budeš domlouvat a objednají vás podle potřeby. Určitě nebudete čekat měsíc na každou konzultaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3249
21.2.20 19:19

Já tedy Podoli doporučuju. Mám odtamtud syna a teď jsem v 19tt a ještě máme jedno embryjko v mrazáku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
21.2.20 19:27

@DeeDee2 Měsíc masakr? :mrgreen: Zkus se objednat k zubaři, na endokrinologii nebo k dobrému psychologovi – to stihneš i otěhotnět, než se někam procpeš. ;) Ale týká se to vždy první návštěvy, neboj, pak už se to odvíjí od dalšího postupu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 22:18

@DeeDee2 měsíc jsem taky čekala na první konzultaci, nepřijde mi to hrozný, ještě když jsem přecházela, tak jsem uvažovala o Pronatalu, tam měli dokonce 2 měsíce..pak když už se domlouváte na postupu tak ty termíny jsou v pohodě, v Gennetu dodržují objednací časy, pokud lékař nemusí akutně na sál nebo tak, ale déle jak 30min jsem nikdy nečekala :) ještě k tomu Podolí, abys ho nezavrhla jen kvůli mé zkušenosti, každému vyhovuje něco jiného..ale jen na vysvětlenou proč se mi nelíbil, tak jen nějaké důvody, zaplatili jsme si prodlouženou kultivaci a stejně jsme ji neměli, mrazili po 2 i když je pro mě velké riziko ze zdravotních důvodů mít dvojčata, když jsem na to upozornila proč se mě nezeptali, řekli že se tedy druhé horší vyhodí, že mrazit znovu nemá smysl, občas byly sestry protivný, když jsem po nich něco chtěla, jako třeba ukončit neschopenku a recept na léky, některé intimní věci, že mi MS nedorazila po vysazení léků věděla díky sestře celá čekárna, jelikož je recepce otevřená..pokud něco odmítnete, tak jsem ještě takové jednání od lékaře nezažila..ale věřím že mnohým pomohli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
22.2.20 01:32

@Online @Litta Však já vím, že se na doktory čeká. Jen jsem netrpělivá. Bojím se, že to nestihneme. Já blbec jsem si totiž myslela, že když pojišťovny proplácí ivf do 39,tak je to včetně. A teď jsem zjistila, že to je 38let +364 dní. Navíc ani přítel nechvátal. Až teď mu došlo, že s tím asi budem muset fofrem něco udělat. Upřímně, jak tak o tom čtu, tak z toho mám čím dál větší obavy. Jestli to vůbec zvládnem :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
22.2.20 01:38

@NováVíla Tak to co píšes o Podolí mě teda odrazuje hodně. Zrovna třeba řešení soukromých zdravotních věcí před dalšími lidmi v čekárně je něco, co naprosto nesnáším a považuju to za extrémně neprofesionální. Takže do Podolí se zatím nechystám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 09:24

Já teda nemám porovnání s jinými CARy, ale s Pronatalem jsem spokojená. Vstřícný přístup doktorů i sester, příjemné prostředí, vždy odcházím pozitivně naladěná s tím, že vše bude ok. Bývá tam hodně cizinců, to je pravda, ale to je mně osobně celkem jedno. Zdá se, že se k nim chovají stejně jako k nám, tak proč ne. Na první konzultaci jsme čekali asi měsíc, ale pak nás prostě vždy objednali podle potřeby. Co vím, tak si tam holky stěžují na to, že se mění doktoři, kteří je vyšetřují, já jsem se ale náhodou dostala k doc. Mardešičovi, a ten si svoje pacienty objednává sám, takže teď chodíme pořád k němu. Jednou jsem byla u Mardešičové (asi dcera?) a ta byla taky příjemná. Jinak u nás první pokus jen jedno vajíčko (mám hodně nízké AMH), z něj jedno embryo, úspěšný transfer. Pak bohužel v 9tt zamlké těhoteství, ale to nebyla jejich chyba. Teď se chystáme na druhý pokus taky u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 09:37

@DeeDee2 jo to já taky nenávidim a teď v Gennetu mají recepci kde se nahlásíš, že jsi dorazila, pak jdeš do ordinace k lékaři a ten má svou sestru ve vedlejší místnosti, akorát je problém těch vyšetřeních v Gennetu se jich dělá hodně, já měla krev, genetiku, imunologii a na výsledky se čeká déle, ale třeba to nebudou u tebe dělat všechno :) stopro budou chtít hormonální profil a u manžela spermiogram, aby se aspoň trochu mohli od něčeho odrazit.. když se vám už povedlo i když mimoděložně tak třeba nebudete potřebovat IVF ale IUI bude třeba stačit :) držím ti palce ať to stihnete ještě na pojišťovnu, pak je to hrozná pálka asi si to platit sama :roll: my i když to měli na pojišťovnu tak při prvním IVF jsme dopláceli i s léky kolem 18-20tis., ale záleží co bude potřeba za další metody co pojišťovna neproplácí :blush: jo a v Podolí jsme měli 1.IVF z toho 5 embryí, 1 samo, pak zbylý zamražený po 2, byla jsem tam na 2transferech, 1. Jedno embryo, 2. Dvě embrya a nepovedlo se, pak jsme zbylý 2embrya nechali převést do Gennetu, jedno nepřežilo do druhého dne a druhé mi vložili a měla jsem pozitivní test, ale neudrželo se, což je chyba nekvality embrya ne centra, takže teď nás čeká 2.IVF ale při něm už si ohlídám aby bylo mraženo po jednom ???? abychom měli více pokusů, což doporučuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama