Reklama

Časté čůrání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aida
Stálice 56 příspěvků 14.12.09 21:34
Časté čůrání

Holky potřebuju poradit. Dcera (3 roky) chodí v hodinových až půlhodinových intervalech čůrat (ale je schopná jít i po 10 minutách znovu). Vyčůrá toho tak poloviční až čtvrtinové množstvá oproti normálu. Pije pořád stejně. Toto časté močení trvá asi 4 dny. Moč je čirá, bez zápachu, čůrání dceru nebolí, teplotu nemá. Nevím, jestli má nějaký zdravotní problém nebo to dělá jen tak. V noci spí celou noc, na záchod nemusí. Tak nevím, co s tím.

Reklama

Reakce:

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 14.12.09 21:54

Ahoj,no,já mám od dětství chronický zánět močových cest a můžu říct,že to pořádně bolí a řeže při čůrání i teploty se sem tam objevují..tady to spíš vypadá,že je to psychického rázu..ale určitě bych za doktorkou zašla,pro jistotu :-)

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 14.12.09 21:59

Jo, tak to měla Julka včera. Chodila snad každou půl hodinu, dneska to bylo už lepší. Ale podle mě se předevčírem večer trochu od noh prochladila. Je na to háklivější (2× prodělala akutní zánět močového měchýře :-( a tak už si musí dávat na prochlazení od noh pozor). Může tak být prochlazená i tvoje dcera, u holek je to lehké :-( . O zánět se asi nejedná, ten akutní, to je fakt síla - horečky, bolest při čůrání, někdy i krev v moči. Já si to prožila taky několikrát :cry:
Když už se „zadaří“ a Julka se od noh prochladí (a to to hlídám, nicméně stane se sem tam), tak často čůrá a má pocit, že musí čůrat i když skoro nemá co. Tak hned pořádně obléci od noh (během dne i v noci) a během dalších dnů to přejde.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 14.12.09 22:03

spíš by jsem řekla že jde o psychickej problém, protože kdyby byla nachladlá chodí i v noci, takhle to vypadá, že přes den je to psychický a v noci to zaspí tak nechodí, ségra to měla jeden čas taky, bylo to potom, co s ní byl taťka na výletě a chtěla jít čůrat a on jí řekl že teď není kde a že se měla vyčůrat doma, až to nemohla vydržet tak s ní teda zašel, ale ona pak chodil co 10 minut na wc, protože se bála, že třeba pak někam půjdeme a jí by se chtělo na záchod a něměla kam, takže se takhle jistila, před výletem šla třeba 5krát po minutě

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 15.12.09 14:07

A venku vydrží dělší dobu nečůrat? Jestli vydrží v noci i venku, napapá mě, že se nudí. Já taky dneska chodím každou hodinu, protože jsem celé dopoledne doma. :-) Kdybych šla ven, věřím si, že bych vydržela :potlesk:

aida
Stálice 56 příspěvků 15.12.09 17:22

Tak nejspíš to bude nějakým prochlazením. Dneska přes noc už 3× čůrat byla. Byli jsme předevčírem dlouho venku, sice byla oblečená dobře, ale jinak mě nic nenapadá, kdy by prochladla. No, ještě to může být kombinace všecho uvedeného :roll:.
Děkuju všem za příspěvky.

jani28
Povídálka 35 příspěvků 02.07.14 13:23
časté a "divné" čůrání u 5leté dcery

Ahoj, mám dotaz. Tématu psychického vlivu na četnost čůrání bylo napsáno už dost a vím, že je tomu tak bohužel i u mojí 5-leté dcery. Avšak nyní jsem navíc zjistila, že její čůrání není „klasické“. Nedokážu jí moč odebrat do zkumavky (pro doktorku), protože ikdyž tvrdí, že se jí moc chce, tak nečurá proudem. Moč jí pouze kape a stéka po stehnech - je jí navíc dost málo. Neumí prostě rychle a prudce vyprázdnit močový měchýř. Také chodí co půl hodiny a nevyčurá moc, ale to už bere léky z nefrologie. Nemáte někdo podobnou zkušenost u holčičky? Srostlé pysky nemá, ale nepoznám, jeslti třeba nemá nějak špatný močový vývod. :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >