Reklama

screening na oční vady v 7mi měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14877 příspěvků 10.12.09 13:05
screening na oční vady v 7mi měsících

Byli jste někdo s takhle malým mimčem na screeningu? Já jen, co nás tam čeká. Doktorka mi dala žádanku kvůli anamnéze…já nosila brýle a šilhala a prý se dá už takto brzo zjisit, jestli to Lukáškovi hrozí také. Jdeme tam v lednu, při objednání mě doktorka uklidňovala, že není potřeba, aby mimi spolupracovalo, ale mě začlo hlodat, jak vlastně takové vyšetření probíhá :nevim:

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 10.12.09 13:55

ahojky,

já chodím se starší pravidelně na oční na kontroly kvůli tomu, že se narodila předčasně v 33tt. když měla kolem toho půl roku, tak se jí jen doktorka jukla do očíček nějakou lampičkou a pak jí hýbala před očima hračkou a sledovala jak jí sleduje. zrovna zítra jedem na další kontrolu a to by už měla pojmenovávat obrázky na vzdáleném monitoru, tak jsem na ní zvědavá.:)

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 10.12.09 15:02

Kakika žádný strach, něco se dá zjistit jen pouhým pohledem přes přístrojek, používají se různé hračky, obrázky a pokud se něco najde, rozkapou se oči atropinem a prohlédne se to pořádně. Matka případně otec drží dítě na klíně, samo tam rozhodně není. A čím dřív se případný problém zjistí, tím líp.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 10.12.09 16:54

ahoj, to já slyším poprvé že se to dá zjistit.já taky nosila brýle asi od 5 let a šilhala jsem.To se dědí?

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 10.12.09 17:21

Někdy se to dědí, někdy se to vynoří náhodou… Každopádně je lépe, pokud je v rodině (lhostejno z které strany) jákákoliv oční vada, to zkontrolovat. Čím dřív tím líp. A pokud se rodičům zdá (i těm co žádnou oční vadu široko daleko v rodě nemají), že dítě špatně vidí či šilhá, na vyšetření trvat (třeba to i zaplatit) a nenechat se odbýt. Lépe jedna zbytečná kontrola na očním, než si pak nadávat, že to bylo zanedbáno… A konkrétně to šilhání se dá odstranit jen do určitého věku. Pojí se s tím totiž i tupozrakost - tím, že dítě šilhá, se do mozku dostávají 2 různě posunuté obrazy toho co vidí, mozek časem jedno oko „vypne“, vidí pak jen na jedno oko… Pokud o to preferované oko přijde, je vlastně slepé… Bohužel dítě ani nemusí šilhat a přesto může být tupozraké. To se taky pozná, stejně tak i dioptrické vady - dalekozrakost, krátkozrakost…

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 10.12.09 17:34

aha,tak na to se zeptám mudr.a kdy je třeba ještě normální když dítě zašilhá do kolika měsíců?

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 10.12.09 18:23

My jsme byli v 7m taky na očním. Doktorka malému rozkapala oči, vyšetřila oční pozadí, zkoušela různé reakce při pohybech hračkou, zkoumala, jestli nešilhá. Ovšem zaměřit oční vadu nešlo, malý zavíral oči, i když celou dobu žasla nad tím, jak je klidný a hodný. Prý u takhle malých dětí to ještě nejde a máme přijít za půl roku.
Myslím, že v 7m by už dítě nemělo nějak viditelně zašilhat, synovi ujedou očička opravdu jen zřídka, ale podle dr. nešilhá - tak trošku to asi být může.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >