screening na oční vady v 7mi měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 10.12.09 13:05
screening na oční vady v 7mi měsících

Byli jste někdo s takhle malým mimčem na screeningu? Já jen, co nás tam čeká. Doktorka mi dala žádanku kvůli anamnéze…já nosila brýle a šilhala a prý se dá už takto brzo zjisit, jestli to Lukáškovi hrozí také. Jdeme tam v lednu, při objednání mě doktorka uklidňovala, že není potřeba, aby mimi spolupracovalo, ale mě začlo hlodat, jak vlastně takové vyšetření probíhá :nevim:

Reakce:
saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 10.12.09 13:55

ahojky,

já chodím se starší pravidelně na oční na kontroly kvůli tomu, že se narodila předčasně v 33tt. když měla kolem toho půl roku, tak se jí jen doktorka jukla do očíček nějakou lampičkou a pak jí hýbala před očima hračkou a sledovala jak jí sleduje. zrovna zítra jedem na další kontrolu a to by už měla pojmenovávat obrázky na vzdáleném monitoru, tak jsem na ní zvědavá.:)

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 10.12.09 15:02

Kakika žádný strach, něco se dá zjistit jen pouhým pohledem přes přístrojek, používají se různé hračky, obrázky a pokud se něco najde, rozkapou se oči atropinem a prohlédne se to pořádně. Matka případně otec drží dítě na klíně, samo tam rozhodně není. A čím dřív se případný problém zjistí, tím líp.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 10.12.09 16:54

ahoj, to já slyším poprvé že se to dá zjistit.já taky nosila brýle asi od 5 let a šilhala jsem.To se dědí?

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 10.12.09 17:21

Někdy se to dědí, někdy se to vynoří náhodou… Každopádně je lépe, pokud je v rodině (lhostejno z které strany) jákákoliv oční vada, to zkontrolovat. Čím dřív tím líp. A pokud se rodičům zdá (i těm co žádnou oční vadu široko daleko v rodě nemají), že dítě špatně vidí či šilhá, na vyšetření trvat (třeba to i zaplatit) a nenechat se odbýt. Lépe jedna zbytečná kontrola na očním, než si pak nadávat, že to bylo zanedbáno… A konkrétně to šilhání se dá odstranit jen do určitého věku. Pojí se s tím totiž i tupozrakost - tím, že dítě šilhá, se do mozku dostávají 2 různě posunuté obrazy toho co vidí, mozek časem jedno oko „vypne“, vidí pak jen na jedno oko… Pokud o to preferované oko přijde, je vlastně slepé… Bohužel dítě ani nemusí šilhat a přesto může být tupozraké. To se taky pozná, stejně tak i dioptrické vady - dalekozrakost, krátkozrakost…

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 10.12.09 17:34

aha,tak na to se zeptám mudr.a kdy je třeba ještě normální když dítě zašilhá do kolika měsíců?

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 10.12.09 18:23

My jsme byli v 7m taky na očním. Doktorka malému rozkapala oči, vyšetřila oční pozadí, zkoušela různé reakce při pohybech hračkou, zkoumala, jestli nešilhá. Ovšem zaměřit oční vadu nešlo, malý zavíral oči, i když celou dobu žasla nad tím, jak je klidný a hodný. Prý u takhle malých dětí to ještě nejde a máme přijít za půl roku.
Myslím, že v 7m by už dítě nemělo nějak viditelně zašilhat, synovi ujedou očička opravdu jen zřídka, ale podle dr. nešilhá - tak trošku to asi být může.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >