Časté noční buzení u dospěleho

Anonymní
2.9.20 10:13

časté noční buzení u dospěleho

Jdu pro radu…v noci se skoro každou hodinu probudím a zase usnu, kolem 5. ranní už neusnu, vzbudí mě každý zvuk, prosím nemáte něco vyzkoušeného, co pomohlo navodit klasický kvalitní spánek?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14339
2.9.20 10:26

Hele tohle bývá od příliš vysoké hladiny stresu/úzkosti - z biologického hlediska to je jedno.

Takže potřebuješ proměnit denní režim - po setmění nepouštět obrazovky, mít dostatek kvalitní stravy a pohybu, omezit alkohol, zejména večer, po 17 hodine nepít nic s kofeinem, večeř jíst dostatečně, ale ne moc a ne moc těžká jídla a ani ne jídla s vysokým glykemickým indexem (skákající krevní cukr budí).

Před spaním to pak chce nějaká relaxační cvičení a případně používat deník jako terapeutický nástroj https://psychologie.cz/…k-uzdraveni/

A teda naučit se kompenzovat stres a krotit úzkost.

Docela varovná je ta ranní nespavost - patří k symptomům depresivních potíží.

Jestli ty potíže trvají už několik týdnů, tak bych si zašla za psychiatrem pro diagnostiku a minimálně třeba pro trittico - to je jemné antidepresivum, které pomáhá srovnat spánkovou architekturu.

No a teda pokud se ukáže že tvoje trable s úzkostmi a náladou jsou natolik závažné, že už spadneš do úzkostně-depresivních poruch, tak to pak chce přidat i psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 11:10

A ma trittico nejake vedlejsi ucinky? potrebuji fungovat…dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
2013
2.9.20 12:38

Fyzická práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
2.9.20 14:11

Taky bych zkusila fyzickou práci, pokud máš nějakou kancelářskou činnost nebo něco podobného. Dny, kdy jenom sedím, taky spávám hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 16:07

Denně jsem v pohybu, při práci nesedím

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14339
2.9.20 16:32
@Anonymní píše:
A ma trittico nejake vedlejsi ucinky? potrebuji fungovat…dekuji

většinou je velmi dobře snášené - rozhodně ti nemění osobnost, netlumí přes den ani nic podobného.

primárně ale musíš řešit zdroje své úzkosti. Když jen začneš zobat tritico a pojedeš stejně jako dosud, tak jen celý problém prohloubíš.

Ta porucha spánku je jen příznak, ne příčina. I když to celé zhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
2.9.20 19:36

Mam stejny problem. Peisuzovala jsem to napred tomu, ze me dite se do 4 let veku budilo mnokhokrat v noci. Takze jsem spala tak na pul oka. Ale kdyz uz zacala spat celou noc, u me pretrvavalo takove to buzeni… Ale dobry. Mozna je to stresem, pac ted podruhe menim zamestnani, mam neustaly podvedomi strach a uzkosti… Pres den funguju normalne, pracuji, varim, nakupuji, uklizim, prochazkujem,… Vecer jsem utahana a rychle usnu… Za 2h jsem vzhuru, jdu tedy na wc, usni, za 2h opet vzhuru, pak za hodku a v 4.30 total vyspano. Zkousela jsem Tryptofan, ten vyborne funguje, ale nechci nic brat trvale. Mesic byl ok, po vysazeni, zas cumakuji v noci, ale nehoni se mi zadne myslenky, jen se porad casto budim. Doufam, ze to zmizi samo, az se v praci rozkoukam. Jinak jsem zkousela Sedatif homeopatika, ale zadne vetsi zmeny jsem nepozirovala, ale ten Tryptofan je fajn. Caj z medunky a podobne ritualy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.9.20 20:09

Ahoj, zkus se zeptat lékaře na stilnox, není to návykové, neovlivňuje řízení a mělo by to upravit spánek. Mě to nedávno s podobným problémem pomohlo. Dobrala jsem jedno balení a spánek se mi zlepšil, tělo naběhlo na pravidelný režim. https://zdravi.euro.cz/…alovy-letak/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
2.9.20 20:15

Zkus behani. Hodina az dve pred spanim. Garantuji ti, ze se ti budou zavirat oci samy.
A porad plati: kdo nemuze spat, je malo unaveny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.9.20 20:16

@riccius nebo jsi tak unavená a vyčerpaná, že ani neusneš. Pokud se Ti to nestalo, běháš málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
2.9.20 21:20
@ketykety píše:
@riccius nebo jsi tak unavená a vyčerpaná, že ani neusneš. Pokud se Ti to nestalo, běháš málo.

To neplati. Pokud jsi unavena, ze neusnes, jsi malo unavena. Vetsinou je to tak, ze jsi unavena pouze psychicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.20 22:07

Melatonin. Prasky. Koupis v lekarne bez predpisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3583
5.9.20 22:21
@riccius píše:
Zkus behani. Hodina az dve pred spanim. Garantuji ti, ze se ti budou zavirat oci samy.

Tohle je úplný nesmysl, tělo by mělo být před spánkem v klidovém režimu. Tzn. běhat výrazně dříve, jíst naposledy několik hodin před spánkem. Spát s otevřeným oknem, pokud možno bez elektrických spotřebičů v ložnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 20:27
@Zumpa píše:
Tohle je úplný nesmysl, tělo by mělo být před spánkem v klidovém režimu. Tzn. běhat výrazně dříve, jíst naposledy několik hodin před spánkem. Spát s otevřeným oknem, pokud možno bez elektrických spotřebičů v ložnici.
@riccius píše:

Naopak, kdo ma probleny se spanim, mel bby chodit behat rano a vecer uz by mel byt v klidu. A ten melatonin si kup, uzivam ho i behem kojeni, neni navykovy, proste ti to doplni spankovy hormon, ktery potrebujes. Ten muze za usinani i za to, zda a kdy se clovek probouzi. Proto myslim ze v tvem prupade by mohl pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama