Časté opary u pětileté

5508
30.6.21 06:53

časté opary u pětileté

Máte někdo zkušenosti u častých oparu u dětí? Dcera tento rok už měla opar asi tak 5×. Právě volala babička, že hlásí dcera zase opar, zatím nejde vidět ale je tam.
Pomůže něco na imunitu? Nebo se s tím prostě musíme smířit, že opary budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7321
30.6.21 07:26

Vitamin B, kvasnice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 08:48

@Veru1987 udělat imunologický rozbor, ale pro začátek by stačilo od pediatra tablety herpesin a začít ho brát už pri svědění.
Jeden imunolog mi kdysi říkal, že proti oparům se jeví jako účinné i očkování proti neštovicím nebo u dospělých pak očkování proti pasovemu oparu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 08:51
@janickaIII píše:
@Veru1987 udělat imunologický rozbor, ale pro začátek by stačilo od pediatra tablety herpesin a začít ho brát už pri svědění.
Jeden imunolog mi kdysi říkal, že proti oparům se jeví jako účinné i očkování proti neštovicím nebo u dospělých pak očkování proti pasovemu oparu.

I když neštovice prodělala?
Herpesin mi předepsal doktror zatím jsem nedávala.
Užíváme bactoral, to jsou probiotika. Když to máme opary jsou malé, ale i tak časté. Když byla menší měla i tři čtyři najednou a fakt velké :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 08:54

@janickaIII i horší to mívala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 08:56
@Veru1987 píše:
I když neštovice prodělala?
Herpesin mi předepsal doktror zatím jsem nedávala.
Užíváme bactoral, to jsou probiotika. Když to máme opary jsou malé, ale i tak časté. Když byla menší měla i tři čtyři najednou a fakt velké :(

To už bohužel ne. Ony to mohly spustit právě ty prodělané neštovice. Herpesin tablety právě určitě dej, ale chce to začít opravdu hned jak začne místo svědit. Jinak to nemá moc účinek. Resp ano doba léčby oparu se zkrátí, ale už to nemá takový účinek v místě, kde jsou ložiska oparu schovaná v těle. (takhle nějak mi vysvětloval fungování ten imunolog). Měla jsem jednu dobu a opary velký problém a herpesin mi moc pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 08:59
@janickaIII píše:
To už bohužel ne. Ony to mohly spustit právě ty prodělané neštovice. Herpesin tablety právě určitě dej, ale chce to začít opravdu hned jak začne místo svědit. Jinak to nemá moc účinek. Resp ano doba léčby oparu se zkrátí, ale už to nemá takový účinek v místě, kde jsou ložiska oparu schovaná v těle. (takhle nějak mi vysvětloval fungování ten imunolog). Měla jsem jednu dobu a opary velký problém a herpesin mi moc pomohl.

Ji se dělají opary asi od roku a půl. Neštovice měla před půl rokem.
takže ten herpesin i může „vyléčit“ jakože to časté vyhazovaní oparu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 09:00
@Veru1987 píše:
@janickaIII i horší to mívala…

Chudák malá. Úplně vím, jak ji je. :hug: Měla jsem to jednu dobu po celé puse. Hrozně to svědí a bolí. Fakt nic příjemného to není. Můžeš babičce ten herpesin nějak doručit? To výrazně zkrátí léčbu a příště ať ho bere hned jak ji začne pusinka svědit. Zkus se pediatra zeptat na nějaké vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 09:04
@Veru1987 píše:
Ji se dělají opary asi od roku a půl. Neštovice měla před půl rokem.
takže ten herpesin i může „vyléčit“ jakože to časté vyhazovaní oparu?

Hm, tam by možná to očkování proti neštovicím pomohlo už dříve. Ale to nikdo neví, možná by to pomohlo i teď, ale zas je to zásah do organismu.
Ten herpesin přesně jak píšeš. On působí právě v místech v těle, kde jsou ložiska oparu ukotvená a když se začne užívat ještě přes výsevem puchýřků, tak umí částečně ta ložiska zlikvidovat nebo aspoň zmenšit. Jen se musí užívat přesně podle doporučení. Mrkni aspoň do přívalového letáku nebo dle pediatra. Mě a vlastně i manžela tenhle lék doslova zachránil. Kam se na něj hrabou nějaké masti nebo náplasti. Ty to naopak celé ještě zhoršovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 09:27
@janickaIII píše:
Chudák malá. Úplně vím, jak ji je. :hug: Měla jsem to jednu dobu po celé puse. Hrozně to svědí a bolí. Fakt nic příjemného to není. Můžeš babičce ten herpesin nějak doručit? To výrazně zkrátí léčbu a příště ať ho bere hned jak ji začne pusinka svědit. Zkus se pediatra zeptat na nějaké vyšetření.

Ona je už teď ve školce. Ráno jenom svědilo. Poslední den, nesla dárky učitelkám. Snad mi nebudou volat, že mám pro ní jet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 09:31
@Veru1987 píše:
Ona je už teď ve školce. Ráno jenom svědilo. Poslední den, nesla dárky učitelkám. Snad mi nebudou volat, že mám pro ní jet.

A do školky to nemůžete donést, aby ji jednu tabletu dali? Chce to řešit vážně hned v počátku, ještě před výsevem.
Teď budu hnusná, ale nevím jestli je úplně vhodné posílat dítě s oparem do školky. Je to vysoce nakažlivé. Zvlášť u dětí, které ještě nemají 100% zvládnutou hygienu. Ale chápu, nechci tě pranyrovat. Jen prostě poznámka pod čarou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 09:42
@janickaIII píše:
A do školky to nemůžete donést, aby ji jednu tabletu dali? Chce to řešit vážně hned v počátku, ještě před výsevem.
Teď budu hnusná, ale nevím jestli je úplně vhodné posílat dítě s oparem do školky. Je to vysoce nakažlivé. Zvlášť u dětí, které ještě nemají 100% zvládnutou hygienu. Ale chápu, nechci tě pranyrovat. Jen prostě poznámka pod čarou.

Já ji nechávala vždy doma… a jednou tam šla, a já ji vyzvedla ze školky a opar… a bavila jsem se s učitelkou, že se omlouvám že ráno nic neměla… a ona v pohodě Víťa má taky opar… tak asi tak. Vždy byla doma týden s tím… a jak jsem zjistila že asi několikrát to chytla ve školce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7536
30.6.21 09:48
@Veru1987 píše:
Já ji nechávala vždy doma… a jednou tam šla, a já ji vyzvedla ze školky a opar… a bavila jsem se s učitelkou, že se omlouvám že ráno nic neměla… a ona v pohodě Víťa má taky opar… tak asi tak. Vždy byla doma týden s tím… a jak jsem zjistila že asi několikrát to chytla ve školce…

Ale jo, já to jako rodič, dítěte, které může mít taky opar z minuty na minutu, chápu.
Na druhou stranu, bych zas měla strach, aby mi nenakazilo jiné dítě to moje. Ale je to neřešitelné. Proto píšu - poznámka pod čarou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17397
30.6.21 10:04

Když už máš pocit, že jsi chytřejší než doktor a nepodáváš předepsané léky, tak jí ten opar alespoň mažete něčím reálně antivirotickým a nebo ji prostě necháváš ať jí to svědí a bolí?

Jinak ten vir v sobě prostě má, a jedinné co můžeš dělat je posilovat nespecifickou imunitu. Nenosí to ze školky, prostě v ní ten virus sedí a jakmile najde vhodnou příležitost, tak vyrazí. Taky je dost dobře možné od ní to chytají další děti, protože to prostě neřešíš a necháš ji běhat s nakažlivým oparem a ocucávat všechno, co děti ve školce ocucávají.

Na nespecifickou imunitu pomáhá otužování, dostatek vitamínu D, dostatek pohybu i na sluníčku, kvalitní spánek a vyvážená strava s dostatekem živin a vlákniny. Zázračné dopňky jsou víceménbě zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.6.21 12:10
@Ou píše:
Když už máš pocit, že jsi chytřejší než doktor a nepodáváš předepsané léky, tak jí ten opar alespoň mažete něčím reálně antivirotickým a nebo ji prostě necháváš ať jí to svědí a bolí?

Jinak ten vir v sobě prostě má, a jedinné co můžeš dělat je posilovat nespecifickou imunitu. Nenosí to ze školky, prostě v ní ten virus sedí a jakmile najde vhodnou příležitost, tak vyrazí. Taky je dost dobře možné od ní to chytají další děti, protože to prostě neřešíš a necháš ji běhat s nakažlivým oparem a ocucávat všechno, co děti ve školce ocucávají.

Na nespecifickou imunitu pomáhá otužování, dostatek vitamínu D, dostatek pohybu i na sluníčku, kvalitní spánek a vyvážená strava s dostatekem živin a vlákniny. Zázračné dopňky jsou víceménbě zbytečné.

Díky za urážky…bylo by divné kdyby se na emiminu nedostali… prostě jsem do ní nechtěla cpát ty léky. Měla malinkatý opar jak to předepsal. Myslela jsem že to je jen na ten opar co má právě že to jen urychlí hojení, ne že to i léči v těle ty ložiška… A ano mažu ji ten opar, máme výbornou zinkovou mast od uriage, co mi jednou poradila lékarnice. A opravdu zabírá parádně. Za dva tři dny už má vždy stroupek a krásně se hojí. A bere bactoral, na radu dětského lékaře, jsou to probiotika, bere 16 dní, 30 dní pauza. Po tom bactoralu co ho máme, vyleze vždy malinky opar, nejsou to už takové hrůzy. A posledně když ho měla a učitelka mi řekla že nějaký kluk ho má taky, tak ona ho ráno ještě neměla, ale až odpoledne byl rozjetý a ten kluk už pár dní… tak kdo od koho ho měl…a sama učitelka mi řekla že to nemám řešit a do školky může… před tím vždy s oparem byla doma!!! A dneska šla prostě na poslední den… ráno jen svědilo. Ona i ví že nesmí nikoho pusovat, nic dávat do pusy jak má opar… a to si na to fakt dává celkem pozor. Já dceru nechávám doma s každou rýmou, kašlem… já nejsem ta co posílá do školky nemocné dítě.
A všimla jsem si že to mívá jak je unavená a pod… ale chodí spát brzo, včera už v 19hod… nespí přes den vůbec. Já spánek beru u děti za důležitý, žádné ponocování apod.
Vitamín D bere, rybi olej od mollers, ten má dlouhodobě. Pohybu mu až až, sluničko, zahradu, hory, výlety o víkendech.
Koupila jsem dneska ještě imunoglukan… zase na radu dětského lékaře, dokonce jsem paní doktorce se zmínila že má opary často, jen řekla ten imunoglukat… o herpesinu tabletkách se ani nezmínila, ten předepsal asi před rokem předchozí lékař, co je již v důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat