Ruce nahoru, 10m má stále ruce do svícnu.

8
30.6.21 05:51

Ruce nahoru, 10m má stále ruce do svícnu.

Zdravíčko, 10m holčička, nepřetáčí se, neleze, od narození se často směje, navštěvujem fyzio(ale do teď ani nedoporučila Vojtu-řešíme teď soukromě), jsme objednání 19.7. na třídenní pobyt na neurologii v Krči, udělají prý víc vyšetření, protože pohybově zaostáváme. Má trochu splostelou hlavičku a hodně často ruce do svícnu, pestičky nezaťaté, jen tak přivřené. Děsím se Angelmanna. Nina je pozorná, zajímá se, jen je kliďas. Zajímá mne jestli něčí dítě mělo taky často ruce do svícnu / nahoru pokrcená - hlavně tedy ve “vertikalnejsi” poloze??? Mamka říká, že jen vyrovnává záda, ale dělá to často i když je zády o mne oprená a v klubíčku. Čekání je hrozné. :,( Poslání na třídenní pobyt na neurologii asi taky není úplně běžný??? Nebo je, při odchylkách??? :( :( Nina je krásná, nešilhá, není vůbec zaujatá vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12929
30.6.21 06:03

@Adada posílá se běžně, když je potřeba udělat vic vyšetření. Držím pěsti ať je malá ok.
My byli takhle několikrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.6.21 06:12

A viděli/la jste, že by nějaké dítě dělalo často svícen? (a teď nemyslím tu uchylku na nábytek :think: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
30.6.21 06:22
@Adada píše:
A viděli/la jste, že by nějaké dítě dělalo často svícen? (a teď nemyslím tu uchylku na nábytek :think: )

Ani jedna z holek to nikdy nedělala. Maminka tě chce jen uklidnit. Hele může být jen pomalejši a vše dožene. Uvidíš co ti řeknou na té neurologii, proto tam přece jdete. Držím pěsti aby holčička byla v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.6.21 06:29

Díky za podporu :srdce:, sem na meko, člověk si teď přečte nějakou diagnózu a hned to tam vše vidí, tak snad je to jinak. Kdyby někdo věděl víc o svícnu, tak dejte vědět, moc jsem toho nenašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
30.6.21 07:03

Vubec nevim, o čem mluvíš, ale udělají vyšetření a bud budete moudřejší nebo ne.
Drzim pěsti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
30.6.21 07:12

A co jinak holčička umí? Nepřetáčí se vůbec ani na bříško, na bok? Hraje si s hračkami, přendává si je, sahá si na nohy, žvatlá? Máte už za sebou nějaké vyšetření? A co říkají na fyzio?
Naše má 9 měsíců, přetáčí se jen na jednu stranu, neplazí se, ruce má často taky „nahoru“ (když něco nedrží nebo si s nimi nehraje). Máme za sebou milion vyšetření a na nic se nepřišlo. Ona má teda ale ještě nějaké další problémy no..
Chápu jak je to psychicky náročné, ta nejistota, čekání, snad v každé ošklivé diagnóze člověk najde něco co by na jeho dítko sedělo (doporučuji takové diagnózy nestudovat).
Pobyt na neurologii je asi běžný když chtějí dělat více vyšetření, abyste tam nejezdili každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1940
30.6.21 07:19

Na diagnosticke pobyty posilaji, kdyz toho potrebuji udelat vic najednou. V 10mesicich holcicka pozadu motoricky je, zda se. Ale hodne dulezita je i ta psychosocialni stranka, jestli odpovida. Genetickych syndromu, kdy miminko po narozeni vypada zdrave a postupne se to projevuje, jsou bohuzel desitky. Ale to neznamena, ze to potkalo vas, vsechny patri mezi vzacne syndromy. Jak jsi prisla zrovna na Angelmana? Kdyz se clovek zameri na jednu domnelou diagnozu, vidi pak ty priznaky i tam, kde nejsou. Vim, jak je to hrozne tezke, tohle cekani. A u genetiky je to kolikrat cekani i v radu mesicu. Jsou to nervy, ktere si nikdo jiny neumi predstavit. Ale u vasi holcicky to muze byt i proste opozdeni hrube motoriky. Skoda te Vojtovky, ze vase fyzio nezacla driv. My jsme cvicili asi 10tydnu od 4 do 6m zhruba a syna to posunulo neuveritelne. Mel slabe bricho, nepasl, neudrzel balanc ani na zadech poradne, v dobe kdy jina miminka pasla o zavod a pomalu se pretacela, on jen lezel a machal rukama, ted je uplne v pohode. Uvidis, co vam reknou. Ze si vas v Krci nechaji, je bezny postup, at nejezdite tam a zpet. Drzim palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.6.21 18:10

Holčička často tleská, přemndavá si hračky, hraje si na bříšku, přetáčí se na oba boky, jen né až na bříško - mám jí podle fizioterapeitky držet na boku a nepostit dozadu, at se prý rozhýbe… ze začátku to opravdu neměla ráda, už si trochu zvykla a jak s ní jdu cvičit, dám jí na bok, tak je hned na břísku. Děláme to 30× za den. Žvatlá pořád, odpovídá, ráda se kouká do knížek a je vůbec pozorovací hodně, cestuje po postely po zádech, zvedá zadek a umí se otáčet jako hodiny na břiše - tak doufám, že jsem jí jen v tom 6m asi moc nemotivovala a nedávala na zem.

Hledala jsem na netu proč má furt ty ruce nahoru (pokrčené do tvaru svícnu) a našlo mi to toho Angelmanna - a další stejné projevy máme: slehlá hlavička, směje se hned po ránu a vůbec často se směje na cokoliv, opožděná motorika, světlejší pleť i vlasy (to máme, ale i my rodiče) - ale hlavně ty ruce. Bylo prostě víc těch projevů společných než ty co nemáme (nemáme facinaci vodou, nejsme hyper a většinou dobře spíme), snažím se jen študovat proč se netočíme.

Tak jdem za týden na soukromou fizioterapii, pak na jedno cvičení, plavání (to sme ted nemohli kvůli impetigu - to má už po druhé!!) Začnu jí nosit v nosítku na zádech (mám bolesti zad, tak to vepředu nešlo, ale už je větší, tak jí hodím n azáda - prý to taky dokáže rozhýbat - podobný princip jako hypoterapie).

Tak držte palce a moc děkuji - napíšu jak dopadly vyšetření a jak vůbec pokračujem. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
30.6.21 18:23

A nemůže proste jen mít ochable břišní svaly? Můj syn byl například jakoby rozplacly do stran, trup nebyl válcovitý, ale na placku. Vypadalo to tak, ze směrem od zebirek dolu proste bříško nedrží tvar trupu, ale rozšiřuje se. Co chodíme cvičit, začal se otáčet a jako placka už taky není, vidno, ze svaly se srovnaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1940
30.6.21 18:46

@Semtex to slabe brisko je caste, treba to bude u zakladatelky ten samy problem. U nas se to zas projevovalo tim, ze i na zadech syn porad machal rukama, a jakoby balancoval.

Zakladatelko, a co paseni a druhe vzprimeni? To bylo nejak priblizne tabulkove? Ony ty syndromy, vcetne Angelmanna, se projevi opozdenim motoriky uz od sameho zacatku. Tak by se to projevovalo uz u paseni hodne, si myslim :think:

Celkove bych rekla, ze podle googlu se neda vubec nic diagnostikovat. Andelsky deti jsou sice porad rozesmate, ale u vas to nemusi znamenat nic. Vim, ze treba deti s timto syndromem jako kojenci nejsou zadni pohodari casto. Spani atd. Nedes se podle internetu predem. Tyhle google-diagnozy byvaji uplne liche :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.7.21 18:11

Už jsem trochu klidná, snad nám cvičení také pomůže. Jen na soukromou fizioterapii jdem až 9.7. nejbližší termín co se mi podařilo sehnad snad ze všech rehab. center v Praze. To čekání je hrozný. My jsme právě nedošli k druhému vzpřímení. Neposílené svaly by doktroky asi poznaly. Jen jsme asi do toho 6 měsíce moc neposilovaly, nechtělo se mi jí dávat na zem v zimě a na bříšku se nám nelíbilo moc. Sleduju jí jak ostříž a všichni říkaj, že je pozorná, reaguje. Tak snad se ten náš svícínek taky rozhejbe - ted sme se do toho opřeli, denně cvičíme, pak cvičení v Acentru (to doporučuju), plavání a soukromá fyzioterapie. Do teď jsem se asi trochu flákali :zed: Furt sem si říkala, že stačí aby byla n abříšku, na zemi, hrála si.. a že se prostě začne hýbat. Ale chce zo víc lákat a cvičit s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.7.21 09:09
@Adada píše:
Holčička často tleská, přemndavá si hračky, hraje si na bříšku, přetáčí se na oba boky, jen né až na bříško - mám jí podle fizioterapeitky držet na boku a nepostit dozadu, at se prý rozhýbe… ze začátku to opravdu neměla ráda, už si trochu zvykla a jak s ní jdu cvičit, dám jí na bok, tak je hned na břísku. Děláme to 30× za den. Žvatlá pořád, odpovídá, ráda se kouká do knížek a je vůbec pozorovací hodně, cestuje po postely po zádech, zvedá zadek a umí se otáčet jako hodiny na břiše - tak doufám, že jsem jí jen v tom 6m asi moc nemotivovala a nedávala na zem.

Hledala jsem na netu proč má furt ty ruce nahoru (pokrčené do tvaru svícnu) a našlo mi to toho Angelmanna - a další stejné projevy máme: slehlá hlavička, směje se hned po ránu a vůbec často se směje na cokoliv, opožděná motorika, světlejší pleť i vlasy (to máme, ale i my rodiče) - ale hlavně ty ruce. Bylo prostě víc těch projevů společných než ty co nemáme (nemáme facinaci vodou, nejsme hyper a většinou dobře spíme), snažím se jen študovat proč se netočíme.

Tak jdem za týden na soukromou fizioterapii, pak na jedno cvičení, plavání (to sme ted nemohli kvůli impetigu - to má už po druhé!!) Začnu jí nosit v nosítku na zádech (mám bolesti zad, tak to vepředu nešlo, ale už je větší, tak jí hodím n azáda - prý to taky dokáže rozhýbat - podobný princip jako hypoterapie).

Tak držte palce a moc děkuji - napíšu jak dopadly vyšetření a jak vůbec pokračujem. :roll:

To bude dobrý. Na to přetáčení nám třeba doporučovali „překulování“ - koulíš s ní ze zad skoro na bříško a zpátky, ale ne úplně na záda a ne úplně na bříško. Možná budete cvičit vojtovku a všechno to dožene, může mít jen slabší svaly.
Co se týče těch ručiček - mě ani nenapadlo to řešit a doktory teda taky ne (a to byla 2 měsíce v nemocnici a jsme sledovaní všude možně).
Podle mě angelmanna nemáte ;) dej vědět jak si malá vede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
7.7.21 10:23

@Jaaanča Díky, za podporu. Ono mě ty znaky pro Angelmanna přišly podobný, protože oni proste i ve staršími věku dělají to co mimina (machani rukama a tak). Taky máme vlastně už srostlou velkou fontanelu v 10tiM, teď na to přišly, mě ani nenapadlo to kontrolovat. Ale hlavička ji rostla celou dobu v pořádku. S tím nemáte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
7.7.21 10:47
@Adada píše:
@Jaaanča Díky, za podporu. Ono mě ty znaky pro Angelmanna přišly podobný, protože oni proste i ve staršími věku dělají to co mimina (machani rukama a tak). Taky máme vlastně už srostlou velkou fontanelu v 10tiM, teď na to přišly, mě ani nenapadlo to kontrolovat. Ale hlavička ji rostla celou dobu v pořádku. S tím nemáte někdo zkušenost?

S tou fontanelou vůbec netuším, my ji ještě srostlou nemáme. A to je špatně že už je srostlá v 10ti m.? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat