Časté pády v 10 měsících

2318
13.2.13 20:48

Časté pády v 10 měsících

Ahoj, holky. Na tohle asi není, co poradit. Spíš jen potřebuji utěšit, že nejsem tak špatná máma jak si momentálně připadám. Syn asi měsíc obchází nábytek, krásně leze po kolínkách a je celkově hodně šikovný a aktivní. Za celý den se nezastaví, na chvíli si neodpočine a z toho asi pramení i jeho časté pády. Padá často, některé jsou v „pohodě“, jiné vypadají hrozivě. Několikrát denně pláče. Včera spadl tak nešikovně, že hlavičkou trefil hranu dveří. Dneska večer zase pusinkou narazil do stolku pod televizí až se mu udělala trhlinka na dásni a měl plnou pusinku krve. Při většině nehod jsem u něj a stejně jim nestihnu zabránit. :zed: :zed: :zed: Připadám opravdu strašně. Chápu, že každé dítě občas spadne, ale ten můj divočák padá neustále. :zed: Už nevím, jak víc ho ochránit, aby nemusel tolik plakat. Mám pocit, že každý jeho pád je moje vina, že jsem mu měla zabránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
232
13.2.13 20:55

Velká ohrádka, vysoké pěnové puzzle, a bude relativně v bezpečí. U nás to začalo v 8. měsíci, když se malá začala stavět. A když mi podruhé během jednoho dne žuchla pozadu na hlavu pod mým dozorem, byla ohrádka a puzzle jasná volba. Může chodit, stavět se, nejsou tam ostré hrany, kde jsem odhadla nebezpečí, tam jsem dala polštáře a hned je nám oběma lépe.
A jedno počtení, proč padá takhle ošklivě za Tvé asistence:
http://www.poliklinikaprosek.cz/…do-1-roku-61

Příspěvek upraven 13.02.13 v 20:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
13.2.13 20:59

Zlato tohle neřeš. náš malý je taky vozembouch. když se učil obcházet nábytek tak sebou mlátil o zem pořád. celý dny jsem kolem něj lítala ohnutá aby se nebouchnul. pak jsem se na to vyprdla. teď se učí chodit sám a je to to samé. nejčastěji si ublíží když se vzteká… nedávno koukal kde co lítá a upadl na dřevěnou stranu gauče půlkou obličeje. vždycky když pláče tak ho pochovám, pofoukám, nic jiného se dělat nedá. to že tvoje dítě padá neznamená že si špatná matka!!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
13.2.13 21:01

No tak s ohrádkou nevím nevím.;) První syn byl v pohodě. Klidně by byl v postýlce celej den a hrál si. To naše druhy zvíře? I kdyby jen seděl hodinu na koberci a hrál si s jednou hračkou, tak má asi pocit volnosti a je v klidu. Dám ho do postýlky a to jste neviděli :-) Hysterák neskutečnej. Je taky neskutečně aktivní, má devět m a chodí a taky sem tam spadne, ale ty děti jsou fakt odolny ;) Rozhodně si to nedávej za vinu :-) Prvnímu jsem pořád stála za zadkem a tohoto nechávám byt. Samozřejmě že ho sleduji, ale už to až tak neřeším ;)

A nebo mu kup helmičku ;) Ale to si teda osobně myslím, že to děcko si pak nedá pozor. Takhle se naučí že když se někde bouchne že to bolí a příště bude opatrnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
13.2.13 21:10

@Kicki taky jsme to řešili ohrádkou, ale je to jen dočasné řešení. Dítě už pak nechce být „zavřené“ a bohužel nikdy není dost velké na to, aby se to obešlo bez pádů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30568
13.2.13 21:13

Jejda vůbec neblázni, žádné pěnové puzzle a podobné blbosti, děti se prostě musí naučit padat a sžít se s okolím ve kterém vyrůstají…když ho budeš ochraňovat nenaučí se to a pak budou ty pády horší, teď jsou děti ještě gumové, vím o čem mluvím, malej je teď neustále modrý nebo má bouli a i dr. říkala, že takhle vypadá správné děcko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9089
13.2.13 21:15

Taky bych to řešila ohrádkou…my máme velikou, 150×150 cm, na zemi pěnové puzzle a deku, malá tam má své hračky a je spokojená. Bude jí 11 měsíců, pár dní se taky staví a taky padá ale v ohrádce je přece jen bezpečněji. Samozřejmě to není řešení na pořád ale dávala bych tam malého aspoň ve chvílích, kdy potřebuješ něco udělat a nevidíš na něj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
13.2.13 21:15

Tvoje vina to určitě není, je to holt takové období, pády k dětem patří. Syn když začal obcházet, tak to bylo taky - pády naznak dozadu na parkety, salto na stolek a rozražená dáseň, krve tenkrát jak při zabíjačce… ale děti jsou „omyvatelné a gumové“, většina pádů jen hrozně vypadá. Rozhodně jsem mu nestála 24 hodin za zadkem, nepoužívala helmičky ani polštáře, ohrádku nevedeme. Možná i díky tomu se velice brzy naučil, že určité věci bolí, naučil se padat a začal být na sebe opatrný. Počkej, až ti bude šplhat do výšek, tohle je ještě „nic“. ;)

Příspěvek upraven 20.11.15 v 15:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
13.2.13 21:16

Náš měl velkou hlavu a padal 10× denně. Koupili jsme mu helmičku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
13.2.13 21:16

Ohrádka měla význam chvilku, než se ji naučil přelézt. Od té doby už není v bezpečí ani v ní a máme ji jen na odkládání hraček. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
13.2.13 21:18

@lucka_mac já jsem za první holčičkou běhala pořád, všude jsem viděla nebezpečí. Setkala jsem se i s kritikou, že to přeháním. Když jí bylo 6 let pustila jsem jí na průlezku na dětském hřišti, dalo by se říct pod tlakem okolí, jak jsem „hrozná matka“ když nic holčičce nedovolím. Spadla ta nešikovně, že si způsobila úraz a měli jsme na dlouho vystaráno. Jak mi bylo si asi dokážeš představit. Je to za námi, holčička se z toho dostala. Jsem teď ještě víc vyplašená a takové a opět řeči, jak to přeháním. Když se oháním tím úrazem, tak se mi dostane slov, no a co to se prostě stane, tak se stalo. No chápu komu se to nestalo, tak mluví jinak a nepochopí mě co jsem prožívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54358
13.2.13 21:18

Prvni dve tmavomodre boule mela dcera prave z ohradky, kdyz narazila hlavou na sprusle :) Ale jinak se dost rychle naucila padat efektivneji, jen to holt chtelo ji porad nechytat a nebranit, nez ji doslo, ze pad kolmo na zada neni to prave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30568
13.2.13 21:20

@Peťa77 no každého věc, ale to je to o čem mluvím, možná kdyby jsi jí už jako malou nechala padat, ona by se to naučila…jistě úrazu nikdy 100% nezabráníš, ale tihle prcci se to musí přeci nějak naučit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
paaam
13.2.13 21:20

@catherine100 naprosto souhlasím
Ale pokud máš opravdu pocit že padá příliš nebezpečně tak mu pořiď toto http://www.zbozi.cz/?…

• Citovat
  • Nahlásit
54978
13.2.13 21:25

Taky bych to neřešila nech ho, on se tak naučí přirozeně padat.
Když mi dcery spadly, tak jsme oba z manželem řekli „TO NEVADÍ NIC SE NESTALO, STOUPNI SI A ZKUS TO ZNOVU“ a obě byly naučené, že spadly a normálně se tomu zasmály nebo zasmějí, protože nikdo za nima nechodil a nedělal ochranku, neutěšoval, že chudinky spadly. Kdyby jsme to dělali budou lítostivé citlivky.
Takhle sice spadnou, ale zasmějí se tomu, stoupnou a jdou dál.
Neměli jsme doma nikdy na nábytek žádné zábrany (vše máme hranaté) a obě se naučily chodit okolo tak, aby se nezranily, jednou se ducne a bude si to pamatovat, jednou si přivřela prsty do skříňky, šuplíku a už si dává sakra bacha.
Dlouho jsme zadělávali schodiště, aby na něj nevylezla, od roku nějak to vůbec neřeším a holka taky, ona si provokativně sedne na 1 nebo 2 schod a čeká co řeknu a když nereaguju, tak sleze a jde pryč, nahoru si dovolí vylézt jen když řeknu jdeme nahoru, tak to leze sama, nahoře je branka, že dolu by ji to ještě lákalo, ale nahoru si nedovolí.
Nebo mi provokativně leze v obýváku na skříňku cca 30cm vysokou.
Těm pádům a zkoušení děti nezabráníš, podle mě je lepší je nechat ať si zkusí, případně si nabije kokos, jak jim furt dělat ochranku, pak budou víc lítostivé a děti jsou fakt gumové :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat