Reklama

Časté říhání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 26.01.10 18:33
Časté říhání

Ahojte,náš malej(4 roky) posledních pár dnů dost často říhá…nikdy předtím to nebylo tak patrné,jak teď.Teď říhá každou chvíli,není to ani v závioslosti na jídle..říhne si i ráno na lačno..je to takové to hlasité „krknutí“,ale na sucho,žaludeční šťávy se mu do pusy nevracejí.Nevíte někdo,čím by to mohlo být?Jinak si na nic nestěžuje.Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 26.01.10 19:28

Nechci vypadat, že to neberu vážně, ale nenaučil se ve školce krkat jen tak pro srandu?? Polknout vzduch a pak to vykrknout??? jestli nééé tak doufám, že nemá nějaké větší obtíže - nic mě nenapadá.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 26.01.10 20:13

Já bych se přikláněla k Lizbeth :palec: Adámek to dělá poslední dobou taky,a poměrně často.Takové „manýry“ nosí ze školky..Jinak si myslím,že říhání samo o sobě,bez dalších obtíží jako zvracení,pálení žáhy - nevím,jestli je u dětí možné nebo větry nebezpečné snad není :nevim: Mě ani nenapadlo,že by Adámkovi mohlo něco být :think:

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 26.01.10 20:14

Určitě to schválně nedělá…to bych poznala.Teď mě napadá,jestli by to nemohlo mít souvislost s užíváním Pangaminu,což jsou sušené pivovarské kvasnice,užívá to na povzbuzení chuti k jídlu..je to nejedlík od mala…Pangamin užívá asi 3 týdny.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 26.01.10 22:30

…jo tak to by mohlo být..

terulkaslunicko
Kecalka 341 příspěvků 30.03.12 19:13
časté odříhávání

Ahoj,

mám problém. Mám skoro pětiměsíční dceru. Po jídle si krásně odříhne, jednou i dvakrát. Když ji podržím déle, tak i třikrát či čtyřikrát. Položím. A za deset minut řev a znovu do svislé polohy a odříhávat…pořád dokola..někdy to takhle jde až do dalšího krmení. Je to docela vyčerpávající. Celý den jenom odříháváme. Nevydrží ani v kočáru, protože po chvilce jízdy chce zase říhat. Užívá kapičky espumisan - kvůli prdíkům. Nemáte někdo zkušenost, jak to vyřešit a alespoň to trochu minimalizovat? Celodenní kňourání a pláč, říhání a ublinkávání mě už přivádí k šílenství. Děkuji

terulkaslunicko
Kecalka 341 příspěvků 30.03.12 19:48

koukám, že obnovné diskuze tu jsou velmi oblíbené… :think:

dair
Stálice 81 příspěvků 30.03.12 20:29

Tohle taky znám. Bohužel u nás byla jediná rada, vydržet. Teď, když už se přetáčí, si občas vypomůže sám, takže už mi to nepřijde tak šílené. Pevné nervy :hug:

terulkaslunicko
Kecalka 341 příspěvků 30.03.12 20:37

díky :-D asi nám nic jiného nezbyde :think:

AKNAJ
Nováček 4 příspěvky 04.04.12 20:51

Ahojky , mám ten samý problém, jen nám je 6,5 měsíce a za celou dobu jsem nepřišla na to, jak to pořešit.Vyzkoušeli jsme snad vše.Po příkrmech to není tak hrozné, jako po kojení.V noci je to pak šílené, to kojíme á 3 hodiny a v mezičase do dalšího kojení krkáme.Ptala jsem se i doktora, řekl, ať si s tím nelámu hlavu, že je hlavní, že říháme a pak nebolí bříško(to se mu to řekne!:-), modlím se za to, aby momohlo, až bude malý sedět:-)

terulkaslunicko
Kecalka 341 příspěvků 05.04.12 09:12

Ahoj, tak to máte doma taky fajne :-D já se s tím pomalu začínám smiřovat. Místo kočáru, když je pěkně, beru nosítko, je pořád ve svislé poloze, tak si může říhat jak chce a kdy chce :-D u nás je jediné štěstí, že malá během noci už nejí…vzbudí se kolem páté a pak už se to dá nějak vydržet…přeju hodně štěstí (sobě taky :mrgreen: ), aby se to sezením a lezením zlepšilo :-D

Isia
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 20.03.15 10:34
časté říhání

Maminky prosím o radu. Mám 3 letého syna a poslední dobou (víc jak týden) docela často říhá. Je to hlasité krknutí. Neměl s tím nikdy problém až teď. Někdy si stěžuje na bolest bříška, ale není to nic velkého. Jí všechno a bez problému. Někdy si říhne po jídle a někdy i mezi i několikrát. Nezdá se mi, že by jídlo moc hltal, jí docela v klidu, tak nevím co to může být a zda to začít řešit s doktorem. Napadlo mě dát mu kapky Espumizan, ale nevím, jestli pomůžou, nebo co jiného by mohlo pomoct a co by to mohlo být? Nemáte někdo zkušenost? Děkuji za rady.

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 20.03.15 12:11

@Isia Espumisanem nic nepokazíš, ale pokud to bude přetrvávat tak určitě k doktorovi. Otázka je, co ti řeknou :nevim: Syn má všelijaké zažívací potíže odmalička a všemožná vyšetření nezjistila nic :zed: V nemocnici nám doporučili právě espumisan a probiotika. Nyní taky hodně říhá. Moc to nepomáhá, tak čekáme zda to jednou přejde či naopak zhorší natolik aby byli stavu poznat co mu je :roll: Jinak jemu to taky nijak nevadí, nic ho nebolí, jinak bych si samozřejmě vyběhala vyšetření i jinde než jsme byli. Teď jsme teda měnili alergologa, tak se třeba dozvíme něco tam, jdeme v květnu.. :nevim:

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 20.03.15 12:12

Jo a mám vypozorované, že se to zhoršuje při nemoci a únavě, současně s atopákem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.16 20:08

Obnovuji diskuzi, posledních 14 dní strašně říhám, na zvracení mě to nenutí. Není to jen po jídle a pití. Říhám opravdu celý den. Žádné jiné potíže jako bolest břicha pálení žáhy apod nepociťuji. Nemáte někdo podobnou zkušenost a co vám pomohlo? Dr bych navštívila až jako poslední možnost

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >