Lékárnička pro dítě od 1 roku.

baabinka
24.1.10 09:51

Lékárnička pro dítě od 1 roku.

Ahoj, co všechno máte prosím v lékarničce pro batole starší 1 roku?
Zatím jsme nebyli nemocní, pouze rýma (baby vac máme). Pro sichr jsem před první hexou pořídila paralenové čípky (zatím jsou nepoužité).
Co jiného ještě na srážení teploty, občas je nutné to kombinovat, jak jsem tady už vyčetla :-) Ještě nějakou desinfekci, která je dobrá (betadine?). Vlastně ani nevím, co všechno nás může potkat a co tedy pořídit, abychom byli připravení, prosím poraďte. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11764
24.1.10 10:04

Na srážení horečky můžeš kombinovat dva léky, jeden obsahuje paracetamol (Panadol, Paralen) a druhý ibuprofenum (Nuforen, Ibalgin). Určo bych pořídila ještě něco na kašel (např. Hedelix), na rýmu (třeba Nasivin) a nějaké to antiseptikum na odřeniny apod. (tys psala Betadine, já mám třeba Asept). Pak už mám jen na silné opruzení Imazol krémpastu, pak kalciovou mast a to je všechno :-D Malá naštěstí moc nemocná nebývá, tak nám tohle zatím stačí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
24.1.10 11:02

Pro jistotu bych si pořídila nějaký kapky na alergii, kdyby se potvůrka objevila z čista jasna. Člověk nikdy neví :nevim:
Ještě mě napadají dětské náplasti s obrázkama a něco na popáleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marťanka01
24.1.10 12:43

Souhlas s většinou, jen doplním: ještě něco na průjem (smecta, enterol, kulíšek), něco na zácpu (pokud prcek trpí), na kašel kromě hedelixu ještě mucosolvan (ten je na vlhký kašel, pomůže na hleny) nebo sinecod, na popáleniny stačí již zmíněná kalciová mast nebo bepanthen, případně panthenol ve speji (dobrý i na spáleniny od slunka pro dospělé), fenistil kapky na alergii (zaberou i při zduřelé nateklé sliznici v krku), fenistil gel na štípance. Něco na různé pupínky a vyrážky, každému zabere něco jiného - u nás funguje robátko s konopím, někdy sudocrem, na praskliny v kůži infadolan. Je dobré mít i něco na vypláchnutí oček - borová voda, oční kapičky, samozřejmě teploměr :-) Náplasti, obvazy a balíček první pomoci tam jistě máš taky. Jen ještě doplnění k těm lékům na horečku - u dětí by se měly volit léky na paracetamolové bázi, tj. panadol, léky na ibuprofenem až když je nejhůř a teplota nejde srazit, pak je možno kombinovat, zase ale jen dětský nurofen. Pak už mě napadá jen něco na bolavá ouška a bolení v krku, ale konkrétně nevím…spíš si dělám poznámku, že musím taky konečně systematicky dozásobit lékárničku. (o domácí lékárničce bylo v lednovém čísle Máma a já).

• Nahlásit
  • Citovat
23860
24.1.10 17:09

Tak teď si trochu zahraju na ďáblova advokáta: opravdu kupujete dopředu i ty sirupy proti horečce? Vždyť třeba Ibalgin vydrží jen půl roku, navíc má být v lednici, tak to mi přijde zbytečné - dneska, když bývá otevřeno v lékárnách i o víkendu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
24.1.10 17:15

Máme:
náplasti, obvazy,
Smectu a Kulíška pro případy průjmů a zvracení, Sinupret, Nasivin, Stoptussin, Mucoplant, Mucosolvan, Hedelix na rýmu či kašel
Bepanthen a Weleda mastičku na dupku (na nic jiného jsme zatím nepotřebovali)
smradlavou Holtovku na příležitosná ložiška ekzému (je to sajrajt, ale v maličkém množství to synovi náramně zabralo a pořád nám hodně zbývá),
Panthenol ve spreji na popáleniny,
Otobacid do ouška (ten, obávám se, blbě skladuju, takže bude asi nanic - dostala jsem ho vlastně já na svůj zánět stř. ucha a neotevřela),
Paralen čípky, Nurofen čípky (to už do nich asi nenarvu :lol: ), Panadol sirup, Nurofen sirup na srážení horečky
desinfekčního jsme cosi měli, ale teď si nevybavuju a vidím, že mi chybí něco na tu alergii.
Docela se divím, že toho máme tolik, jsem v tomhle dost lepml. Antipyretika musím dokoupit, už se to zas stihlo spolykat :? .
A ještě by nám možná bylo třeba ušního teploměru, měřím buď rtuťovým (který opatruju jak oko v hlavě), nebo nejčastěji růčoměrem.

Gino - u nás léky na srážení horečky zbytečně nejsou, a to srážím vlastně jen v noci a fakt když už totálně hoří a jsem strachy bez sebe, jinak léky nemám ráda a sama je prakticky neberu (taky je možné, že nějaké kapky či sirupy máme prošlé, ty přírodní na kašel jsem kupovala, aby se pozkoušelo, jestli něco nezabere a ten zbytek se u nás užívá fakt sporadicky, poslední pokus o podání Stoptussinu skončil zgrcnutým kobercem). Otevřeno bývá, ale nevím, jestli v noci, a taky člověk musí mít někoho, koho by tam poslal. Tzn. já určitě dokoupím aspoň ten Nurofen sirup, ať jsem v klidu (aktuálně u nás nastoupily čtyřicítky uprostřed noci teď při pátku). Ale je pravda, že to spotřebovává zatím jen školkáček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16776
24.1.10 22:17

Ibalgin je platny pul roku, ale az po otevreni ne?

Ja treba dopredu sirupy na horecku mam, lekarnu mame na dojezd autem a otevrenou jen do osmi do vecera, kdyz mi v noci zacne hicovat dite, tak mi to je prd platny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
24.1.10 22:17

Ahoj, já mám doma permanentně náplast a Betadine, jiné léky kupujeme podle akutní potřeby. POkud nějaký lék otevřeme a nespotřebujeme, tak ho vyhodíme i když se skladovat ještě může.
Ale jinak používáme pouze: Betadine, náplast, Nurofen sirup, nosní kapky a Fenistil na ekzém, Ditustat na kašel a jitrocelový sirup. Děti nebývají nemocné, tak mě nic jinýho nenapadá, na průjem nebo zvracení dávám čaj, ale to měly jen jednou a to jsem si nechala poradit v lékárně

• Nahlásit
  • Citovat
16.7.12 20:31

Devcata nevym kam to mam zaradit moje mala mela nedavno jen malej stroupek na kolenu a rano se podivam a ze stroubku proste najednou vydim misto strupu velkou odreninu kuziska se ji stale posunuje a zvetsuje mam to vazat obvazem ale to nepomaha je to divne vubec ji to neboly a proste ja kdyz to vydim tak chci zvracet doktorka mi je na dovolene a v lekarne mi rekli jen to ze to mam mazat a strikat ze sprejem a obvazat to ale ona je tak sikovna ze se ji to podari sundat fak to je to hnusny de vydet maso a kuzicka stale se loupe cim vic jako kdyby to mela spalene od koberce omlouvam se predem zachybi.moje mala ma 15 mesicu a nevym si rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.12 20:31

Devcata nevym kam to mam zaradit moje mala mela nedavno jen malej stroupek na kolenu a rano se podivam a ze stroubku proste najednou vydim misto strupu velkou odreninu kuziska se ji stale posunuje a zvetsuje mam to vazat obvazem ale to nepomaha je to divne vubec ji to neboly a proste ja kdyz to vydim tak chci zvracet doktorka mi je na dovolene a v lekarne mi rekli jen to ze to mam mazat a strikat ze sprejem a obvazat to ale ona je tak sikovna ze se ji to podari sundat fak to je to hnusny de vydet maso a kuzicka stale se loupe cim vic jako kdyby to mela spalene od koberce omlouvam se predem zachybi.moje mala ma 15 mesicu a nevym si rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.3.14 18:41
@merryferry píše:
Devcata nevym kam to mam zaradit moje mala mela nedavno jen malej stroupek na kolenu a rano se podivam a ze stroubku proste najednou vydim misto strupu velkou odreninu kuziska se ji stale posunuje a zvetsuje mam to vazat obvazem ale to nepomaha je to divne vubec ji to neboly a proste ja kdyz to vydim tak chci zvracet doktorka mi je na dovolene a v lekarne mi rekli jen to ze to mam mazat a strikat ze sprejem a obvazat to ale ona je tak sikovna ze se ji to podari sundat fak to je to hnusny de vydet maso a kuzicka stale se loupe cim vic jako kdyby to mela spalene od koberce omlouvam se predem zachybi.moje mala ma 15 mesicu a nevym si rady

nemáte v rodině lupenku? ta se objevuje jako první nakolínkách a loktech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama