Reklama

Miminko - zahnisané oči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 21.01.10 10:53
ocicka

ahoj…dotaz
od te doby co jsme z porodnice doma nam tece z oci…na prvni prohlidce u mudry sme dostali atb kapky tobrex..nezabralo. tak kapeme obycejny septonex..ten to ttak nejak udrzuje…ted jsem tyden prestala a dneska rano jsem ji musela rozkapat okp aby ho vubec mohla otevrit!! mate nkdo podobny zkusenosti?? co zabralo? nebo to odezni samo? diiky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 21.01.10 10:57

My jsme s tím taky trochu válčili, byli jsme i na očním - tam právě ten tobrex, vracelo se to… Nám očařka říkala, že do 3 měsíců, se ty kanálky ještě vyvíjejí, tak se to prostě stává a že počkáme do těch 3 měsíců, jak to bude. Pak se to teda vracelo v čím dál delších intervalech a snad ve 4 měsících to odeznělo samo a je to v pohodě…

Tak jsem ráda, že byla rozumná a nehnala nás třeba na výplach nebo tak :roll:

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 21.01.10 11:02

Ahoj,

nechci te strasit, ale nejlepsi by bylo vyhledat ocniho lekare. Podle toho co pises, to budou asi problemy se slznymi kanalky. Neni to sranda. Byva to hlavne u malych miminek, ale nam se to dost zhorsilo az kolem roku. Presne jak pises, po ukonceni lecby se to zhorsilo, tak ze nemohla rozlepit ocka. Potom nasleduje jako dalsi reseni pruplach slznych kanalku a pokud to taky nezabere (ale dela se i opakovane), tak operace (kamaradce ted operaci vyhrozuji u pulrocniho syna).

Minimalne bych zasla,za pediatrou. Nam Tobrex taky nezabral, tak zkusila nejake jine kapky a na noc nejaky gel. Opravdu bych to nepodcenovala, ja mam problemy s ocima asi dozivotne (netyka se to dioptrii, ale prave tech zanetu) a pro holku je to nic moc…

Terik

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 21.01.10 11:09

Ahoj,

Matyáš to měl po narození taky, zvlášť u jednoho oka (taky ho občas po spánku nemohl rozlepit). Dostali jsme mastičku Ophtalmo-septonex a vytírali jsme oko borovou vodou (asi - už si to přesně nepamaptuju). Ale nejvíc mu zabraly masáže slzných kanálů, urychlilo to jejich vývoj a průchodnost. Ztratilo se to asi ve 2 měsících.
Ale ještě bych se poradila přímo s očařem, ten ti podle mě poradí nejlíp (nám tam naše praktická mudr napsala doporučení).

slunickoo11
Kelišová 6502 příspěvků 21.01.10 11:11

Nam teda dr. poradila at nejdriv koupime kapicky Ocuflash nebo septonex. Zvolili jsme ty prvni. Jsou prirodni a muzou se davat casto. Proste jak je potreba. Pouzivali jsme asi tri tydny a ted uz je to dobry…

levi
Závislačka 3311 příspěvků 21.01.10 11:11

S očičkama jsme měli problém už v porodnici,na cestu domů jsme dostali nějakou mastičku, bohužel už nevím, jak se jmenovala, minulý týden jsem dělala pořádek v lékárničce a protože už byla rozdělaná přes půl roku, tak jsem jí odnesla do lékárny. Vím jen, že to byla malá bílá tuba s modrým nápisem. Jinak jsme používali Opthalmo-septonex - kapání po 3 hodinách. První měsíc to měl hodně, pak se to lepšilo a do tří měsíců byl pokoj.

herinkoj
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 21.01.10 11:19

Náš Kubíček to měl taky, teklo mu z očí 3 měsíce, levé oko bylo horší, pravé se spravilo samo. Kapali jsme septonex a vytírali borovou vodou. Bohužel nakonec začal vytékat z levého oka i hlen a to už jsme museli na oční. Přeléčili ho antibiotickýma kapkama a pak mu propíchli slzný kanálek. Od té doby mu teče jen když má rýmu nebo když venku fouká. Jinak pořád raději ráno vytírám borovou vodou.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 21.01.10 11:25

diky vsem…a jeste jak se masiruje slzny kanalek???…jako protirat ocko treba borovou vodou?

herinkoj: a cemu uz rikas hlen?

jinak nase mudra o tom vi…rekla ze vyckame kdyz nezabral tobrex… at si kapeme zatim septonex. ale prislo mi to uz dlouho…ale koukam ze je to asi bezne.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 21.01.10 11:26

Ahoj, my jsme měli totéž, do cca 8 týdnů. Oční lékař nám dal ATB kapky - bylo to spíš jako mast a k tomu jsme masírovali. Po týdenním kapání se jedno oko zcela vyhojilo, ale druhé ne. Doktorka nás tedy poslala na pročištění kanálků do nemocnice, tam mu kanálek propláchli a od té doby to bylo v pohodě. Ten průplach není nic hrozného, ale pokud by se to zanedbalo, tak doktorka říkala, že se mohou záněty vracet.
Jinak je tady ještě obdobná diskuse: https://www.emimino.cz/…cicek-23688/

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 21.01.10 11:28

My jsem jezdili na průplachy kanálků 10 měsíců. Vždycky zabrala nějaká antibiotika nebo kapky a po dokapání se to zase zhoršilo. Byla to hrůza a děs. Nemohli jsme se toho problému zbavit. Ty průplachy samy o sobě nebolí, ale je miminku nepříjemné to, že ho musíš zafixovat, aby se nehlo, což u toho desetiměsíčního už byl dost problém. Pohrozili nám operací a očička dostala rozum :) Kamarádka byla se synem na operaci nedávno a v pohodě. Dají do kanálků jakési šňůrky na roztažení. Prý banální zákrok, ale přece jen je to pod narkózou… Ale u většiny dětí se to vyřeší právě tím proplachováním kanálků a sondami. U nás to taky zabralo. Sice to trvalo, ale zabralo. DOporučuji zajít hned na oční!!! neboj, bude to v poho!!!!! :palec:

herinkoj
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 21.01.10 11:36

místo průhledných slziček tekl takový žlutý vazký hlen a právě se s ním slepovalo očičko při spánku.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 21.01.10 11:41

to nam tece od zacatku…ale pry ne v takovym mnozstvi aby to bylo na ocni…tak jeste zkusim borovou vodu a kapicky a uvidime :) diky diky

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 21.01.10 12:15

Emička měla problémy s levým okem - teklo.Hlavně v zimě,při větru,i když byla v kočárku zababušená a trpí tím i teď..Když očko teče,kapeme Tobrex.Na ATB u nás nedošlo.

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 21.01.10 12:16

Miki,nám doktorka i v lékárně říkali,že borová voda se už NEDOPORUČUJE!!

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 21.01.10 12:46

Ahojky, taky se přidám se svýma zkušenostma, malá s tím bojovala skoro 10 měsíců po narození, navíc se jí očička střídala, naštěstí na ní nebylo znát, že by jí to vadilo, po probuzení jsem jí očka vždy vyčistila, aby se jí nelepila a pak často kapala kapky, začly jsme septonexem a tobrexem, to moc nezabíralo, tak nám dr. předepsala kanamycin a ty byly dobré, zabraly do pár dnů, ale po vysazení se to do 14 dnů vrátilo, taky jsem z toho už byla zoufalá, ale kolem toho 10 měsíce už to nějak odeznělo úplně.
Jinak u oční jsmee byly taky, ale pro mě teda šílené zkušenost, začla s těma masážema a že prý to vyzkouší na mě, at vím, jak to dělat malé, no měla nehty jak čarodějnice a já měla pocit, že mi ty oči vypíchne, bolelo to teda dost, otlaky jejich nehtů jsme tam měla snad ještě 3 dny a když jsme to vyzkoušela na malé a ona tak šíleně plakala, tak jsem to teda ihned ukončila, oční to neřekla, jen naší dětské a ta mě uklidnila, že to holt ty malé děti mají často a dokonce se zmínila o nějakém syndromu otevřeněho oka, protože jsem jí řekla, že malá, když spí, tak mívala jakoby pootevřené oči, no a prý to bylo taky trochu i tím způsobeno, protože, když spala a měla je otevřené a nemrkala, tak prý se to tam vysušuje a z toho může být ten hnis, takže, nespí ti s otevřenýma očima??? :lol:
Jinak, dnes má malá skoro 2 roky, oči bez problémů a občas mám pocit, že vidí i za roh, hlavně, když tam jsou třeba gumoví medvídci :lol:
Takže, pokud to není v nějaké zavratné míře, tak to holt třeba přežít, když tak zkus ty kapky, co jsme ti psala, to bylo myslím přímo na recept, tak musíš k dr.
Tak jinak hodně štěstí a radosti s mimčem :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >