Rýma a zahlenění - existuje přírodné prevence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 10:42
Rýma a zahlenění

Ahoj, zase máme ten sám problém a to rýmu. Stříkám Sterimar, zvlhčuji vzduch, odsáváme, snažím se do malého dostat čím jak nejvíc tekutin. Ale je i dost zahleněný a obávám se, aby zas z toho nebyl kašel. Existuje nějaká prevence na bázi přírodní, jak tomu kašli zabránit? Zkoušeli jsme Lotus, ale ten do malého bohužel nedostanu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 10:56

Tím, že je často nemocný mu doktorka udělala krevní obraz a zjisila, že mu chybí železo a to může být důvod častých nemocí. A pak ještě doporučila užívat Oscilococcinum, že také mu to může podpořit imunitu. Už jsem si myslela, že snad vše zabírá, jelikož malý byl celý měsíc zdravý (jinak co dva týdny nemocný), ale bohužel nic nezabírá :-( .

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 21.01.10 11:02

Ahoj,

my na podporu imunity celá rodiny baštíme Ferrum fosforicum 5CH. Úplně nás to rýmy nezbavilo, ale je fakt, že Matyáš je daleko víc v pohodě.
Jinak co se týče kašle, tak kamarádka mi doporučila mišpulový sirup. Když se nasadí hned na začátku kašle, tak se zlikviduje hned a kašel se nerozvine. Tady je odkaz: http://www.patentnimedicina.cz/…ategorie.php?…
(my ho teda ještě nemáme ozkoušený, ale prý zabírá výborně)
Jestli jsi z Prahy, tak se dá koupit v lékárně Elba v Opletalově ulici (u Václaváku). Pokud ne, tak nejjednodušší je asi objednat si ho po netu.

Neluška
Kecalka 102 příspěvků 21.01.10 11:06

A nemá malý zvětšenou nosní mandli?Můj syn měl taky pořád rýmu,pak jsme šli na vyšetření a zjistili mu velkou nosní mandli.Co mu jí vyndali,má pokoj.

levi
Závislačka 3334 příspěvků 21.01.10 11:15

Vím, že tady klasické vitamíny nejsou moc v oblibě, ale nám moc pomohli Marťánci. Vojta měl dříve kašel a rýmu tak 2× do měsíce, teď už je 4 měsíc bez potíží (ťuk, ťuk,). Jinak na kašel nám výborně pomáhala Štáva z cibule a cukru.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 11:19

Neluško, byli jsme už na ORL, doktorka říkala, že jestli to půjde tak dále, tak až ve třech letech půjdem trhat mandličky. Teď měl dva ročky.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 11:19

Ale pořád doufám, že se mu to snad upraví samo, trošku mám strach z toho trhání. Vím, že se to u dětí dělá pod narkózou, ale i tak.

broskvicka6791
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 21.01.10 12:34

Mě mudra řekla, že odsávat, odsávat, odsávat ale že kašel je normální, protože i když odsajeme, tak něco steče na průdušky a prcek to pak vykašlává.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 21.01.10 13:12

Andrejko - a kolik je malýmu? My byli s dcerou (4) objednaní na odstranění nosní mandle na 4.2. . Zjistili nám začátkem prosince, že malá má tekutinu za ušními bubínky a díky tomu špatně slyší. Měla to z asi rok trvajících rým a kašlů. Já mám možnost užívat detoxikační preparáty od MUDr. Josefa Jonáše …viz: TADY
Takže jsem nechala malou vyměřit (problémy se zjišťují jakýmsi přístrojem), užívali jsme preparáty.....A HLAVNĚ, ÚPLNĚ JSME VYSADILI VEŠKERÉ MLÉČNÉ VÝROBKY (které zahleňují) a pečivo z bílé mouky. V pondělí jsme byli na kontrole na ORL a malá nemá na ouškách žádný nález, operace je zrušená, nemá rýmu ani kašel. U Tobíka (21m) je to úplně stejné, už začínal rýmovat a kašlat skoro chronicky, tak jsme to samé nasadili i u něho a zafungovalo to.
Já bych ti radila ze začátku vysadit mléčné výrobky, nebo minimálně hodně omezit a uvidíš.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 21.01.10 13:23

ahoj,
kamarádky hodně používají přírodní olejíčky, spreje a kdovíco od Justa. Není to nejlevnější, ale právě na rýmu mají jakýsi sprej, co stříkají večer v pokoji, obsahuje různé silice z bylinek, že je to dobré. S tím odsáváním - pozor: odsavačkou na vysavač ok, ale ty hadičky, co se strkají do nosu nepřehánět, tím dotykem se ta sliznice dráždí a reaguje ještě větším natékáním. Taky to stříkání Stérimaru je super.
Holt ale některé děti tu nosní mandli mají zbytnělou a pak musí ven, byla na tom kamarádka s 4 letou dcerou, která měla opakovaně od toho záněty středouší a hrozilo, že ohluchne. Tato mandle-narozdíl od té krční, je opravdu na nic, kdo ji nemá, je ve výhodě. Ona může dorůst, ale už ne tolik. Je to operace a hospitalizace na den, holčička to fakt super snášela, ani si pak nestěžovala, že by to bolelo. (Nakonec dřív to dělali při vědomí, sice děsný, ale asi se to přežít dá, dnes s tou operací je to prý v pohodě úplně.)

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 21.01.10 13:42

Tak na zahlenění nám moc pomohly kapky KALOBA!! Je to výtažek z nějaké pelargonie africké či co a super, jsou přírodní a mají se spotřebovat do 3 měsíců po otevření. Se zahleněním máme svoje zkušenosti, pokaždé nám to spadne na průdušky a malý sýpe a chroptí, takže máme pak dokonce i dýchátka, ale teď je to dobrý. Ty Kaloba nám pomohly moc, pak hodně Mucosolvan, ten rozpouští hleny a nemusí se užívat jen při kašly, mě ho doporučila alergoložka a taky nám pomáhal. Vím že některé maminky si chválí Sinecosin, ale nám víc pomohl ten Mucosolvan. Ale na ty kapky fakt nedám dopustit :palec:

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 21.01.10 13:44

S těma nosníma mandlema jste mě docela potěšily, za měsíc na to jde starší syn, tak doufám, že mu to pomůže. Už skoro 5 měsíců v kuse rýmuje :roll: , dvakrát zánět středního ucha a taky mi přijde, že hůř slyší :roll:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 21:02

S vynecháním mléčných výrobků bude u nás těžké, ráno vyžaduje mlíčko, pak na snídaní lipánek a na oběd by zas nejraději jogurt :-), ale to už má smůlu, dostane polívčičku. Ještě nám na ORL dr předepsala Auerius sirup, ale když čtu přibalový leták, tak to je přece hlavně na alergickou rýmu, ne. Snažíme se odsávat, ale nic nejde, občas samo mu to teče a občas kýchnutím. Chudáček dýchá jen puskou.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 21.01.10 21:08

ahoj, no ono to, že mléko zahleňuje, je sporné. Hodně jsem o tom četla, někde píší, že je to nesmysl, že se to hloupě traduje.
Aerius je antihistaminikum, je samozřejmě na alergii, ale co dělá alergie: nateče sliznice, to antihistaminikum tu sliznici zklidní, aŤ už byla příčina jakákoli, proto vám ho asi dr dala. My jsme takto při dráždivém kašli dávali kapičky Fenistil, aby se ta sliznice v krku, která se tím, že kvůli rýmě dýchaly pusou, vysušila, pak je dráždila ke kašli, tak tím Fenistilem se zklidnila, ta v nose stáhla a dýchaly volně a ne pusou a tudíž nekašlaly.
Ono je možné, že dítě když pořád rýmuje, na něco alergické bude, nepošle vás dr. na testy? Kamarádka měla děti taky pořád zahleněné a kašlavé, byly na testech a panečku, co toho našli, např. peří, zrušili peřiny a hned lepší.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.01.10 21:45

Betty, díky za vysvětlení, hned zítra mu ten Auerius nasadím. Na testy nás ještě neposílala, prý ve dvou letech je malý na to už dělat, že i na léky posílující imunity je ještě brzy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama