Reklama

Časté zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivuss
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 26.04.11 12:44
Časté zvracení

můj syn 4,5 roku už od narození dost často zvrací, stačí když se drobet víc ulítá nebo drobet víc brečí a vždy se s toho pozvrací. (teď tedy poslední rok bych řekla že už tolik nezvrací ale ten žaludek se mu zvedne) Je to normální? Dr nad tím mávla rukou ale známí říkají že to není v pořádku nemáte někdo s nečím takovým zkušenost?

Reklama

Reakce:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 26.04.11 13:12

mohl by mít třeba reflux a nebo je citlivější.. taky to beru, že někteří lidi zvrací častěji někteří méně..

xkorb
Nováček 9 příspěvků 19.06.14 20:54

Ahoj, mám podobny problem, muj syn 9 mesicu, dost casto zvraci a to cely obsah zaludku, nekdy dvakrat za den, ted par dni nic a dneska vecer zas..nevite cim to muze byt? Dekujj

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 06.11.14 21:34

Ahoj mamky, právě řešíme s přítelem tento problém. Eliška(19m) byla a bude (bohužel) nejedlík, o tom už jsem tady napsala opravdu hodně. Dokud byla na MM a UM, tak snad NIKDY nezvracela. První příkrmy byl boj, ale taky to bylo v pohodě. Ale teď poslední tři měsíce se jí často navaluje na zvracení, někdy i zvrací. Kolikrát se jí navaluje i z čaje (!!). Pokud jde o snídaně a večeře, tak je to většinou v pohodě. ALe přesnídávky a svačinky, to je moje noční můra. Z první lžičky se jí většinou otočí žaludek, podotýkám, že mléčnou krupici a třeba puding od kunínka má ráda, pak to už většinou sní bez problémů. Tam jde o tu první lžičku. Podezřívám jí, že si to obracení žaludku i vyvolá sama :zed:.
Jídlo jí musim mixovat, protože z kousků se pomalu dusí, samozřejmě každý den dávám rohlíky, keksíky na podporu kousání, ale všechno vyplive.
Fakt už si s tou holkou nevím rady, už ani nevím co jí dávat :pocitac:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 21:58

@veeeraf Bych neřešila co jí dávat, ale proč jí to takhle trápí…obrátila bych se na doktora… :nevim:

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 06.11.14 22:00

@majki.r treba, ted to muze mit rymou, je zahlenena. Ale delava to i kdyz je zdrava, ne tak casto :nevim:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 22:05

@veeeraf Nejsem doktor, tak neporadím, ale určitě by mě to zarazilo a napadlo by mě všechno možné. Třeba je to v pohodě, přesto bych chtěla, aby se na to zaměřil doktor…držím palce :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5646 příspěvků 16 inzerátů 04.12.14 13:09

@veeeraf Můžu se zeptat, jestli jsi to nějak řešila s dr. a pokud ano, co vám řekl? Mám u syna 12m podobný problém, i když ne tak moc, jak to popisuješ. Dokud byl na MM, tak žádné blinkání (velmi zřídka si ublinknul), zavádění příkrmů taky dost fuška, dlouhé zvykání, navalovalo se mu z kousků, ale zvykl si a teď už několik měsíců kousky baští bez problémů, dávám mu do ruky chleba, jablíčko, piškot - to všechno sní.
ALE tak poslední tři měsíce víc a víc zvrací, je to teda vždy spojené s nějakou rýmou, kašlem, případně teď naposled průjmem, takže nějaký doprovodný příznak nemoci. Má sice i období, kdy nezvrací nic a apetit má dobrý, sní všechno od ryby, přes zeleninu po jogurt, ale i tak mi přijde, že v období nemoci je toho zvracení nějak moc a to není nemocný kdovíjak často. Ale když už nemocný je (a stačí jen rýma), tak vyzvrací skoro všechno.
S dr. to samozřejmě řešit budu při nejbližší příležitosti, ale chtěla bych znát i zkušenosti ostatních.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 04.12.14 13:47

@Hoa Mai Ano, řešila jsem to a řeším stále…Eliška v té době měla už heprangínu, která se zhoršila o pár dní později, takže se jí nadavovalo ze všeho..nemohla za to, prostě jí polykání bylo nepříjemný, od té doby je prakticky z oslabené imunity pořád nemocná, takže zatím to mudr neřeší podle mých představ. Čekáme až bude fit a chci na ORL zkontrolovat mandle a na logopedii, pro kotrolu žvýkacích svalů (nekouše)

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 04.12.14 13:48

@Hoa Mai jinak syn je ještě malý :kytka:, občasné zvracení a nekousaní je v tomto věku normální :)

Hoa Mai
Kelišová 5646 příspěvků 16 inzerátů 04.12.14 14:06

@veeeraf aha, to je mi líto. Takže vám dr. řekla počkat, až bude dcera zdravá, nebo jak?
Já vím, že malé děti zvrací, ale trochu mě to trápí, protože mu to musí být nepříjemné. Třeba teď: v sobotu večer dostal průjem a v noci zvracel šťávy. Bez teploty, bez rýmy nebo kašle - žádné zahlenění. Průjem měl dva dny, ale sobota, pondělí úterý byl téměř hlady - neudržel skoro nic. Včera snědl snídani, oběd, svačinu v běžné dávce, večeře (kaše bez kousků) trochu nechal, ale v noci ji celou vyzvracel. Dneska: snídaně (bez kousků) snězená v běžné dávce, půlka oběda vyblitá ještě během jídla. Průjem už tři dny nemá, jinak je normálně veselý, ale je vidět, že je trochu zesláblý - bodejť ne, když od neděle blije jak amina. Tak si říkám, co bude, když se třeba teď postupně spraví a za týden dostane rýmu. To bude týden jíst a týden bude hlady? :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 5646 příspěvků 16 inzerátů 04.12.14 14:08

@veeeraf jo a ještě se chci zeptat, co dcerce teda dáváš jíst, aby to v sobě udržela? U nás je blbé i to, že syn se mi asi před dvěma týdny už definitivně odstavil a UM nebude ani za nic, navíc právě nejvíc blije kaše dělané z UM.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >