Častý menzes u dcery 12let

59
29.3.20 18:40

Casty menzes u dcery

Dceri je skoro 12let a uz dostala menzes. Problem je ze to dostava dost casto.Mela to zatim dohromady 4× ale treba po deseti dnech nekdy po 3tydnech.Kdyz jsem to rikala u pediatra tak mam pockat a sledovat to pul roku a pak to teprve resit.Ma to docela i stredni az silnejsi krvaceni nekolik dni.Dala jsem ji zelezo jinak nevim jestli jsou treba nejake bylinky na upraveni. Slysela jsem o kapkach gynex ale nevim jestli jsou pro deti.Ma s timto nekdo zkzsenost? u sve dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

61
29.3.20 19:12

Já teda z vlastní zkušenosti… Dostala jsem první menzes už v 10ti letech. Moc dobře si to pamatuju protože to bylo hrozný trauma pro mě v tom věku. :D :D :D a měla jsem třeba krvácení 4 týdny v kuse, pak dva týdny pauzu a pak zase… Myslím zkrátka že když to začíná… Tak je to hodně rozhozený a musí se to samo srovnat ta hladina hormonů. Zatím bych to nehrozila a řídila se pokyny pediatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
29.3.20 19:16

S kapkami zkušenost nemám, ale s Tvou lékařkou nesouhlasím a osobně bych se obrátila na dětského gynekologa.

Dcera začala menstruovat cca ve stejném věku a lékařka nám naopak kladla na srdce, abychom hlídali, zda krvácení není příliš časté. Nemusí být první rok pravidelné, může i několik cyklů vynechat, ale kratší než klasický cyklus být nemá… pokud by k tomu došlo, měli jsme ihned konzultovat s dětským gynekologem. A když jsem se následně na toto téma bavila s maminkami dceřiných kamarádek, měly od svých pediatrů doporučen také tento postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
29.3.20 19:24

V tomhle virovym obdobi spousta doktoru asi ani neordinuje a ani by se mi nechtelo malou tahat nekam na kliniku kdyz to neni uplne akutni.Ale taky jsem z toho nervozni a prijde mi to divny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
29.3.20 19:33

@Lalav, pro začátek by mohla stačit telefonická konzultace s dětským gynekologem… kdyby nic jiného, minimálně poradí nejkompetentněji, zda resp. jak naléhavě to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
29.3.20 19:43

Z bylinek např. kontryhel, hluchavka, jetel, prodávají se i hotové čajové směsi a extrakty, ale tohle bych viděla spíš na gyndu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
29.3.20 19:48

@Lalav má nějaké výraznější bolesti (více dní), vyčerpává jí to, je pak unavená? Krvácí silněji celou dobu nebo třeba jen 1 den? Pokud měla zatím 4× menses, nezasahovala bych nijak, za předpokladu, že nekrvácí silně několik dní..po 21dnech mi to nepřijde žádná hrůza, nechala bych tělo chvilku fungovat. Na gynekologii kromě hormonů moc jiných řešení mít nebudou..občas se na silné krvácení dává Ascorutin, případně Cornutamin kapky (ty jsou na předpis), vše zmírňuje max. intenzitu krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
29.3.20 20:11

Bolesti nema a unavena pry taky vyrazne neni.Rika ze silnejsi to ma par dni treba tri.Ale vratilo se ji to poprve po asi deseti dnech pak po 3tydnech pak po 14.Taky si rikam co by ji na gynde rekli..?max sono nebo nejake leky..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
29.3.20 20:21

@Lalav sono asi ano. Nejčastěji to bývá hormonální. Léky co jsem psala..pokud to zvládá a nemá jiný potíže, asi bych nějakou dobu vydržela. Po 3 týdnech bych problém neviděla, kdyby to měla třeba 2 měsíce každých 10-14dní, tak pak bych řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
29.3.20 22:49

Já to měla kolem 14 let takto často a gynekoložka mně tam našla malé cističky.. dostala jsem asi nějaký prášky a dobrý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
29.3.20 23:07

Ale to neprohlizela spodem nebo se tak prohlizi i deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
30.3.20 08:21

Já měla něco podobného, ale už jsem byla trochu starší (14). Co 2 týdny velmi silný menzes, měla jsem ty obří vložky a jedna mi vydržela třeba 2 hodiny. Dá se doporučit ascorutin, mně gynekolog zkusil dát nějakou injekci, dlouhodobě ale nezabrala. Nakonec jsem skončila na HA, díky které se to srovnalo (bylo to nutné, jsem na hranici chudokrevnosti a ty ztráty byly fakt velké). Ale i ten ascorutin bych telefonicky raději konzultovala. Mimochodem jsem pak HA vysadila asi po 2 letech, od té doby už 10 let nic neberu a cyklus zůstal upravený, i když mám pořád nepříjemný PMS a krvácení silnější, ale už zdaleka ne takový extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
30.3.20 08:21

@Lalav Pokud ještě neměla styk (což předpokládám), prohlížejí ultrazvukem jen přes břicho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29447
30.3.20 20:24

Nebo je možné vyšetření přes konečník u mladých děvčat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
31.3.20 23:53

@Lalav normálně UTZ přes břicho.
Dokud sem byla panna, tak jen přes břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama