Čekání na 1. ultrazvuk

17
16.2.20 01:27

Čekání na 1. ultrazvuk

Dámy mám na vás dotaz a zároveň se hlavně chci trochu vypovídat.
Chci se zeptat jak jste brali tehotenstvi od chvilky co jste zjistili z tehotenskeho testu ze jste v tom do dne prvni prohlidky? Brali jste to uz 100%? Nebo jste radeji jeste s radovanim cekali..ja jsem poprve tehotna vim to od utery, na kontrolu jdu ve stredu a mam pocit, ze je to nekonecne cekani. Vime to zatim jen ja a pritel..cekame co se dozvim na gynekologii. Ale mam obrovsky strach, ze mi Dr. sdeli ze neco neni v poradku..nevim jak se toho strachu zbavit. Miminko je chtěné a je to spíš zazrak, ze se povedlo, protože mi bylo od Dr. sdeleno že u mě děti budou běh na delší trať.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

343
16.2.20 01:51

Měla jsem strach celé těhotenství, mám strach i teď když je syn na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
16.2.20 02:14

Bohužel strach tam už bude vždycky… Po 1. UZ, zda poroste jestli kope málo či moc, jak se narodí, po narození ať dobře roste atd… Vím je to zázrak, ale bohužel stejnák bambilion věci neovlivnite, za mne rada prostě nečtěte! Co by kdyby.. To je nejhorší, věřte že vás zázrak bude ok, hlavně myslet pozitivně… Vždycky řešte problém až pokud nastane - milion ženských mají miliony zkušenosti ale vaše těhotenství je prostě vaše a jedinečne…Hlavně pokud jste to zjistila v UT. Nečekejte že ve středu uvidíte bůh ví co… Lepší je se objednat tedy později kdy už je větší šance že už bude vidět srdce atd… A jak jsem to brala já? Ok pozitivní test, uvidíme zda bude v děloze a srdce… Rodině a nejbližším jsme to řekli až po 1.velkem ultrazvuku skoro v 16.t kdy jsme věděli že základ je v pořádku… Ale každému vyhovuje něco jiného, a až po druhém velkém UZ cca 20t. Jsem si dovolila začít pokukovat po věcičkach atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15252
16.2.20 05:17

Strach budeš mít pořád, já měla ty kontroly jako takové záchytné body, že mi vždy řekli, že je vse v pohodě, bohužel zvlášť v prvním trimestru není ani dobrá zpráva od dr zárukou ničeho. Můžeš být na kontrole v pohodě a hodinu na to může být konec. Teď už budeš mít strach celý život, nekončí to prohlídkou ani porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
16.2.20 06:32

@candy.lady ahoj já jsem teď tak. poprve těhotná (zatím 7+2) a moje cesta byla opravdu trnita, protože jsem po IVF a po několikátém transferu embrya(nikdy se ani neuchytila) zjistila jsem to v lednu a samozřejmě byla veliká radost ale i taky velký strach a so první kontroly na které s.byla minulý týden jsem.sw byla a by plps byl tam.kde má a hlavně aby se mi rozbusilo srdicko. Srdíčko bylo a teď zas a hruzou aby bylo i příští týden ale snažím. se myslet pozitivně a tyto věci si vůbec nepřipouštět. Rodině sme.se domluvili že to řekneme nejdřív po 1. Velkém ultrazvuku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
16.2.20 06:38

Poprvé jsem to brala jako “samozřejmost” a říkala jsem si, že mně se přeci nic stát nemůže, vždyť jsem mladá… po prvním potratu jsem měla hrozný strach… po druhém potratu jsem měla takový strach, že jsem návštěvu na gyndě odkládala… po třetím potratu už jsem brala jako samozřejmost to, že to zase dopadne špatně… naštěstí už v pořádku :hug:
Ale strach už budu mít vždycky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
16.2.20 07:03

Máte pravdu holky, ten strach už nezmizí. Je mi moc líto všech, kteří si prošli ztrátou miminka. Nedokážu si představit, jak moc bolestivé to musí být..od ted se člověk musí jen modlit a věřit že, bude všechno dobré. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
16.2.20 07:26

@candy.lady Taky jsme si ztratou prosla 3 x a dalsi těhotenství v pořádku…dusevni zdravi mi zachranilo angelsounds, kdy jsem asi od 14.tydne poslouchala :srdce: miminka doma…byl to balzam na moje nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
16.2.20 07:35
@Julinka 18 píše:
@candy.lady Taky jsme si ztratou prosla 3 x a dalsi těhotenství v pořádku…dusevni zdravi mi zachranilo angelsounds, kdy jsem asi od 14.tydne poslouchala :srdce: miminka doma…byl to balzam na moje nervy

Také jsme o miminko 3× přišli a souhlasím, že angelsounds je fakt super věc… hrozně mi to pak pomohlo. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
16.2.20 07:47

Když jsem byla těhotná, tak jsem se taky bála, takže jsem se krotila v radovani, ten strach byl hroznej, ale zas na druhou stranu jsem se snažila tomu úplně nepropadat… Říkala jsem si, jestli to takový bude i po porodu a NENI.. strach sice pořád mam, ale je to úplně jiný, když mám dceru u sebe, vidím ji… Takhle když byla v břiše, tak to bylo mnohem horší, protože kdyby se nedejboze něco stalo, tak s tím vůbec nic neudělám.. a mimochodem, já jsem od testu 10.6. čekala do 3.7, kdy byla první kontrola ;) a pak byly taky jednou měsíčně, takže to čekání je dlouhý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
16.2.20 07:52

Musis myslet na to, ze strach ublizuje miminku… jak pisou holky, stejne do posledni chvile nevis a strach mas i kdyz se narodi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama