Celková anestezie u dítěte

Anonymní
4.8.21 21:42

Celková anestezie u dítěte

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s celkovou anestezií u dítěte (5 let). Bude muset jít nejspíš na operaci a jsem z toho nervózní. Může mít celková anestezie nějaké následky? Jak to u vás probíhalo? Chovalo se dítě jako obvykle? A jak to celkově snášelo?
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25891
4.8.21 21:44

Snášeli to v pohodě. Jen je blbe, že nemůže delší dobu jíst a pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 21:53

Syn měl už 2× celkovku. Poprvé naprosto pohoda, probudil se a hned byl normální. Podruhé ti bylo horší. Po probuzení se vzteklá, celý zbytek dne brečel. Jediný rozdíl byl v tom, že před druhým zákrokem dostal oblbovak.
Teď nás čeká třetí zákrok v narkóze, tak uvidíme, jak to zvládne. Poprvé mu byly 3, podruhé 4 a teď 7.
Bála jsem se i následků a naštěstí se nic nekonalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 21:54

@Svistice Děkuji. A jak dlouho nemůže jíst a pít?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 21:55
@Anonymní píše:
Syn měl už 2× celkovku. Poprvé naprosto pohoda, probudil se a hned byl normální. Podruhé ti bylo horší. Po probuzení se vzteklá, celý zbytek dne brečel. Jediný rozdíl byl v tom, že před druhým zákrokem dostal oblbovak.
Teď nás čeká třetí zákrok v narkóze, tak uvidíme, jak to zvládne. Poprvé mu byly 3, podruhé 4 a teď 7.
Bála jsem se i následků a naštěstí se nic nekonalo.

Když má celkovou anestezii, tak jaký oblbovák? To nechápu.
Jakých následků ses bála?

• Citovat
  • Nahlásit
25891
4.8.21 22:06
@Anonymní píše:
Jakých následků ses bála?

Oblbovák se dává na zklidneni před zákrokem.

Před zákrokem myslím alespoň tři hodiny, po probuzení také několik hodin. Ono i záleží, jak dítěti po narkóze je. Hodně blbě je, pokud je zákrok plánovaný třeba na devátou, ale na sál se dítě kvůli vytíženosti dostane až třeba v jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
4.8.21 22:07

Byla jsem jako dite 3× mezi 11ctym a 14ctyma narozkama. Poprvy to byla delsi narkoza, pak uz jen kratky. Jen mensi operativni zakroky. Nasledky zadny, jediny co me fakt jako malou stvalo a stvalo me to i jako dospelou je to, ze v den operace nesmis jist, ale hlavne i pit a to piti pak jeste asi dve hodky po probozeni. Tohle jediny je na tom fakt hodne neprijemny, ale jinak? poprvy to bylo super, dodneska si pamatuju to najednou krasny teplo po celym tele a pak uz nic. Po druhy a treti uz jen pichnuti a pak uz nic.
Takze za me bych se zbytecne nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 22:08
@Anonymní píše:
Jakých následků ses bála?

Na zklidnění dali nějaký sirup. Doufám, že teď to půjde bez toho.
Syn má určité problémy, bála jsem se zhoršení. On prožívá i očkování a nemoci. Uvidíme, co bude letos.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 22:15

Syn špatně zvládá i odběry krve, ale narkozu i operaci zvládl skvěle. Asi 2 měsíce po narkoze se projevila epilepsie. Chvilku jsem myslela, že to může být důsledek, ale nebude - má několik diagnóz, tak prostě jedna přibyla. držím palce, ale vše proběhne hladce :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
10810
4.8.21 22:18

Byla jsem před více než 30 lety když mi bylo 5 a pak ještě ve 12 letech a žádný následky to na mě snad nezanechalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 22:28

Ten oblbovák pomáhá právě při anestezii, díky němu se zmenší výkyvy srdeční akce a můžou se dávat nižší dávky anestetik…
A jako bonus jsou děti před zákrokem klidnější a míň si z toho pamatujou…

• Citovat
  • Nahlásit
2329
4.8.21 22:32

Dcera má za sebou narkózy 4 během pár měsíců. První byla v pohodě, to se vyspala. Další narkózy už byly horší, po probuzení nespala, byla vzteklá, rvala si kanylu. Uklidnila se až když dostala najíst a napít. Následky nemá žádné. Nejhorší byl poslední zákrok, na lačno byla od večera a na sál šla až ve čtyři odpoledne. Dcera celkově reaguje hůř na léky na uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
4.8.21 22:53

Naše dcera byla pod celkovou 2× v jeden den, v 8m, měla zánět v noze, sice krátké ale i tak… k tomu nemohla jist ani pit od 10 rána do 18:30… probudila se asi po 2 hodinách od uspání, ale měla k tomu horečky 39, takže byla uknourana, hladová… 😡 🤦🏻‍♀️ Bylo to strašný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
5.8.21 06:29

To vztekání se a pláč je pro děti po probuzení celkem typické, moc se neví proč. U holek to odeznívá někdy v dospívání, kluci jsou tohle schopní předvést klidně i ve 30. Dopředu bych se na to připravila, že to dítě může být po probuzení extrémně neklidné. Otázkou ale je, jestli budeš moct být u probouzení nebo aspoň na dospávacím pokoji, některé nemocnice s tím mají problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.21 13:59
@Anonymní píše:
Ten oblbovák pomáhá právě při anestezii, díky němu se zmenší výkyvy srdeční akce a můžou se dávat nižší dávky anestetik…
A jako bonus jsou děti před zákrokem klidnější a míň si z toho pamatujou…

Ale pak jsou teda vzteklejší a hůř snáší to probrání?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat