Dětský pokoj a multifunkční postel

760
1.8.21 09:30

Dětský pokoj a multifunkční postel

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo nemá pro dítko multifunkční postel a jaké máte praktické zkušenosti. Syn má relativně malý pokojík 3,5×3,5 metru a má tam šikminu. Má 4 roky a přišel čas na změnu. Multifunkční postel mi přijde ideální řešení, ale zkušenost nemám a nejsem si tak jistá. Přikládám foto pokojíčku i toho, jak by postel měla vypadat. Stůl mu samozřejmě do budoucna chci dát pod okno a jediné co chci v pokoji zachovat, je Kallax pod šikminou. Skříň nepotřebujeme, protože oblečení má syn ve společné šatně, která je na chodbě.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17145
1.8.21 10:12

Me se to libi, jen bych pod tou posteli spise volila misto na hrani schovane za zavesem (jako „bunkr“). Ulozny prostor bych tam doplnila pozdeji az bude syn vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.8.21 10:17
@cecetka píše:
Me se to libi, jen bych pod tou posteli spise volila misto na hrani schovane za zavesem (jako „bunkr“). Ulozny prostor bych tam doplnila pozdeji az bude syn vetsi.

Když já bych právě uvítala ten úložný prostor. Ono to na fotce nevypadá, protože jsou fotky starší, když byl pokojík nový, ale má strašně her, lega, knížek, autíček a podobně. Ráda bych to někam “zavřela”. Taky se mi nechce za 2 roky, až půjde do školy, kupovat další pokojík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
1.8.21 10:43

Nevolila bych. Vetsinou to je rozvrzane lamino a dole se pak hromadi bordel.

Postel ma byt podle me bytelna, pohodlna, umoznit si na ni sednout a treba si cist, sesednout se na ni s kamoskama nebo pritelem… Proste postel je misto k „obyvani“ a to je metr nad zemi ponekud neprakticke.

Poridila bych dospelackou postel, mozna rovnou 120 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
1.8.21 10:47

Hracky bych zavrela do klasickeho nizkeho „priborniku“, tj. do skrinek s policemi a dvirky, aby do toho vsude dosahl. Na tu dlouhou zed mezi oknem a dvermi.
Tam si pak muze davat i skolni veci, knizky apod.

Neco jako te treba tohle, klidne jeste o jednu skrinku sirsi.

Příspěvek upraven 01.08.21 v 10:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
1.8.21 10:48

Ja bych do toho šla, ten úložný prostor vypadá dobře, ale pečlivě bych volila provedení, ať to není nějaká levná z ikei, co se za půl roku rozvrže a taky aby se dalo pod to dostat a aspoň tam vysát, celé to odtahovat, aby se za tim vysal prach bude asi nepraktické :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16453
1.8.21 10:56

Tyhle postele jsou super, ale od truhláře. Ten je udělá pořádně a vydrží. Pokud budeš kupovat nějaké z lamina, tak za pár let to bude vrzat a budeš muset kupovat novou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15261
1.8.21 11:03

My máme tento typ ve starém bytě. Vyvýšené postele a pod nimi skříňky a šuplíky. Je to super. Ale my to měli dělané na míru od truhláře. Určitě vem už klasické rozměry postele 90*200. A pohlídala bych si odvětrávání matrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.8.21 12:06
@nozu píše:
My máme tento typ ve starém bytě. Vyvýšené postele a pod nimi skříňky a šuplíky. Je to super. Ale my to měli dělané na míru od truhláře. Určitě vem už klasické rozměry postele 90*200. A pohlídala bych si odvětrávání matrace.

@Netopirek
Jj 90×200 měl syn už teď. Popřemýšlím nad tím truhlářem, ale zase si říkám, že za pár let bude chtít zase větší postel :think:

@Lucie_Sx píše:
Hracky bych zavrela do klasickeho nizkeho „priborniku“, tj. do skrinek s policemi a dvirky, aby do toho vsude dosahl. Na tu dlouhou zed mezi oknem a dvermi.
Tam si pak muze davat i skolni veci, knizky apod.

Neco jako te treba tohle, klidne jeste o jednu skrinku sirsi.

To je taky možnost, ale zase tím uberu, prostor na hraní …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16453
1.8.21 12:09

@nikinnna 90×200 je normální jednolůžková postel, určená i pro dospělého. Jak velkou postel by měl mít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
1.8.21 12:11

@nikinnna o kolik větší postel by měl pak ještě mít? To je klasické jednolůžko pro dospělého :nevim: jestli myslíš nějakou manzelskou, aby si mohl v pubertě zvát holky, tak to jedině no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.8.21 12:21
@Netopirek píše:
@nikinnna 90×200 je normální jednolůžková postel, určená i pro dospělého. Jak velkou postel by měl mít?
@Kriss Tina píše:
@nikinnna o kolik větší postel by měl pak ještě mít? To je klasické jednolůžko pro dospělého :nevim: jestli myslíš nějakou manzelskou, aby si mohl v pubertě zvát holky, tak to jedině no.

Jj, na puberu jsem si říkala 120 nebo 140 pak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
1.8.21 12:28
@nikinnna píše:

Ta vysoka postel je tak do 10 let max, pak iz ji nebude chtit
Podle me to nestoji za to, zas to budes menit.

@nikinnna píše:
To je taky možnost, ale zase tím uberu, prostor na hraní …

Neuberes, to ma 30-50 cm hloubku, podle toho co vyberes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54577
1.8.21 12:40
@nikinnna píše:

Naše nejstarší měla 140/200 v pokoji od 4r. a mladším jsme je kupovali loni v lednu takhle veliké. Teď budeme muset dělat nové vybavení pokojů. A budou mít zas takhle velké postele. Jednak je to řešení, když přijede jakákoli návštěva, že se efektivněji poskládáme. Nebo když si za děckama jdeme lehnout, tak je to pohodlnější. Utíkám k některému dítěti do pokoje, když muž nesnesitelně chrápe a nereaguje na mlaskání :lol:. Než přestane a můžu se vrátit zpět do ložnice.
Menší postele bych nekupovala. Můj teď navrhoval, že budou mít 180 postele. Ale to jsem zavrhla. Že těch 140 je naprosto dostačující do pokojů. I pro případné nocležníky. My taky máme v podkroví šikminy v každém pokoji. Můžu poslat do SZ kontakt na architekta, který nám s tím radil u děcek v pokoji. Ložnici jsem si navrhla sama. Ale u dětí jsme chtěli pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16453
1.8.21 13:28

@nikinnna tak když si ji budeš dělat u truhláře, tak ti ji udělá dle přání. Klidně i tu 140.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat