Jak zklidnit hyperaktivní dítě? (autismus)

Anonymní
1.8.21 08:37

Jak zklidnit hyperaktivní dítě? (autismus)

Ahoj, mám syna, minulý měsíc mu byly 3 roky. Má podezření na autismus, ale to ještě není na 100%… má hodně příznaků, příští týden to budeme konečně řešit s doktorem.
Poslední dny mě vyčerpává jak psychicky tak i fyzicky… Syn od rána co vstane tak vřeští a piští jako malé batole, které zrovna objevilo svůj hlas. Pořád nonstop skáče. Na zemi, na posteli, na gauči. Dělá to kravál, takže se snažím ho uklidnit ale je to marné.. Takovému dítěti které nerozumí a nemluví se těžko něco vysvětluje.. Už to nezvládám.. Když jsme venku, tahá mě někam pryč, třeba do cesty, je schopný se rozběhnout kamkoliv, je mu to jedno. Jeden den umí na nočník úplně perfektně, druhý den jakoby to celé zapomněl a když nemá plenu, jen trenýrky a posazuji ho na nočník, tak se radši počurá někde na zem… Příští rok mi končí mateřská a já si nedovedu představit jak bude ve školce. Opravdu ne.. on se ani sám nenají, pořád ho krmím. Navíc jediné jidlo které sní je br. kaše s masem, zamíchané vše dohromady. Nebo dětské příkrmy. Je na mě extrémně fixovaný, nikdo jiný na něj nesmí ani sáhnout… Mám ze všeho šílený stres, za měsíc jsem zhubla 10kg. O 3 letého syna se prakticky starám jako o mimino. A v noci stále nespí, budí se někdy i co 30 minut. Ještě nikdy se mi nestalo aby spal celou noc.
Prosím, máte někdo podobné dítě? Zlepšilo se to časem? Jak to bylo se školkou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8352
1.8.21 08:45

Jestli ma autismus nakou tezsi formu, pujde do specialni skolky. A Ty pokud se potvrdi diagnoza budes mit narok na prispevek na peci. Jestli ma adhd, muze pomoct medikace. Hele ja mam syna 14 let, tezkej autismus, stredne tezka retardace, adhd, porad je to divocak ale uz je to jiny.
Naucil se spoustu veci. Najdi si na fb skupinu Rodice deti s PAS na pohodu. Holky Ti napisou pribehy, to budes koukat, i tyhle deti se vyvijej, rostou a menej. Je to fuska ale da se s tim zit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2295
1.8.21 08:58

Když byl syn v této fázi, vodila jsem ho venku na vodítku a komunikovala s ním ručně, mluvené řeči nerozuměl. Na nočník byl pres den sikovnej, zato v noci má plenku i teď ve skoro 5 letech.. školky se neboj, pokud mu PAS potvrdí, může jít do specialky, tam mluvit ani chodí na nočník nemusí, stejně tak nemusí sám jist a oblékat se… a ty dostaneš příspěvek na péči, což tě sice nevytrhne, ale tak zase lepší, než nic, můžeš díky tomu mít třeba jen půl úvazek nebo ještě min, to záleží na okolnostech. A pokud se PAS nelotvrdi a zůstane „jen“ adhd, tak může do běžné školky, v případě nutnosti s asistentem nebo s medikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
1.8.21 09:37

Pokud se ta diagnoza potvrdí, budeš chodit do poradny, kde ti poradí jak na něj. Půjde do speciální školky, tam to nebude problém. Ale soucítím s tebou, musí to být těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4476
1.8.21 10:00

Kontaktuj Speciálně pedagogické centrum, případně ještě ranou péči. Poradí Ti, nabídnou pomůcky, atd. Také se můžeš podívat na stránky Nautis. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
1.8.21 10:36

Kontaktuj rannou péči :mavam: Nám to hodně pomohlo. Poradili nám různé fígle, které už mají odzkoušené na jiných dětech.
U psychologa už jste byli? Ten taky může doporučit různé terapie apod
Se školkou si nedělej starosti. Může jít do speciální. Tam vůbec nevadí, že má plenu a sám se nenají :mavam:
Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
776
1.8.21 11:15

Já ti upřímně závidím, že si zhubla ze stresu. Já to mám opak. Mně stress naopak drží kila navíc.

Na spánek zkus melatonin ve formě spreje do úst.

A to, že ti někdo poradí, jak na dítě je s prominutím kec, co se všem cpe. Až tak moc tomu nevěř. Počítej s tou možností, že se na tebe jako na mě každý vykašle. Pokyne soucitně hlavou, něco řekne, ale nic víc. Do teď jsem jak od doktorů či rané péče nedostala návod, jak na dceru. Zase taková spása to není.

Ani nečekej, že školka vše změní. Zlepší, pokud bude ta správná, ale dítě nevyléčí.

Jo a léky neradi malým dětem předepisují. Takže si na to pár let počkej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
1.8.21 12:15

@Izumi Miyako jeje, takze dceru jsi nedala do ustavu?
To zakladatelce fakt pomuze, takovyhle reci. Jsou to nesmysly, mam tezkyho autistu v puberte, tak asi trochu tusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat