3,5 roku - kaká do kalhotek

Anonymní
31.7.21 12:33

3,5 roku - kaká do kalhotek

Ahoj, prosím o radu. Dcerka 3,5 roku se nikdy krom pleny nevykakala jinak, než do kalhotek. Bez plen je cca od tří let. Odplenkovat se nepodařilo dříve (bojkot nočníku, scény - nechtěla jsem na ni příliš tlačit, abych jí nezpůsobila blok). Ze dne na den začala chodit čůrat na WC. Řekla jsem jí, že došly plenky a najednou to šlo (dřív to nefungovalo, ani jiný způsob - motivace odměnou, vysvětlování atd.). Předpokládala jsem, že když začne chodit na WC, bude tam provádět obě potřeby. Ale ona ne. Neřekne nám proč. Vysvětlujeme, motivujeme, nic nezabírá. Když ji necháme nahatou, kakání zadržuje. Jakmile si obleče kalhotky + další vrstvu oblečení, vykaká se. Co s tím? Máte podobnou zkušenost? Jak jste řešili? Moc děkuji. Prosím o zachování anonymu, je to pro mě citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.7.21 12:35

Hlídám chlapečka a tomu jsme řekli, že co by na to řekla paní učitelka ve školce, že si kaká do trenek, že tam to přece taky nedělá. No a myšlenka na to, že by to učitelka mohla zjistit, ho namotivovala a přestal 😃

• Citovat
  • Nahlásit
4470
31.7.21 13:07

Syn to dělal taky, jednou měl blato na hřišti, nechala jsem ho v tom a pak velice potupně šel do sprchy v oblečení, protože byl durch. Když příště chtěl kakat, tak jsem mu řekla, jestli chce, aby to dopadlo jako předtim, řekl ze ne a od te doby chodí na záchod :lol: takže u nás to bylo trosku drastickým, ale účinným způsobem. Ale byl teda mladší, měl 2 roky a 9 měsíců, když konečně začal chodit na záchod, pleny neměl od 2 let a 2 měsíců, ze se odplenkoval sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
31.7.21 13:08

Děti se učí napodobou. Na naší zabralo vidět jiné děti, že kakaji do hrnce. Vše ostatní vždy selhalo. A taky nevěnovat tomu pokakavani pozornost, což pro mě byla těžká zkouška ohněm…cim víc jsem to řešila, tím víc byla zabejcena a to ještě dnes se sem tam pokadi. Má taky 3,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 13:20

Děkuju za reakce. Jen dodám, že do školky ještě nechodí, ale těší se (půjde od září). Vysvětlujeme, že tam kadit do kalhotek nemůže. Bohužel nemá nočník, nebo kadeni do WC od koho okoukat. Leda tak od nás, a to nezabírá. Blbé ještě ke všemu je, že neprodukuje bobky, ale výživnější materiál :mrgreen: :roll: a to je opravdu za trest. Když si představím, že by to musela řešit učitelka ve školce :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 13:35

Zase v té školce je to většinou nepustí jít, tak jako nás mimo domov, a vydrží to domů 😁

• Citovat
  • Nahlásit
4376
31.7.21 13:47

Dávej mu na kakání plenu, ať si řekne. Některé děti to tak mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
31.7.21 15:22
@Anonymní píše:
Děkuju za reakce. Jen dodám, že do školky ještě nechodí, ale těší se (půjde od září). Vysvětlujeme, že tam kadit do kalhotek nemůže. Bohužel nemá nočník, nebo kadeni do WC od koho okoukat. Leda tak od nás, a to nezabírá. Blbé ještě ke všemu je, že neprodukuje bobky, ale výživnější materiál :mrgreen: :roll: a to je opravdu za trest. Když si představím, že by to musela řešit učitelka ve školce :zed:

A tak není to třeba tim, že to má řidší a nestihne to? Když ji sledujes tak poznáš, že se jí chce a na záchod se nenechá posadit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 15:40

@JancaS84 Že se jí chce, hlásí dopředu. Ale posadit na WC se nenechá. Strašná scéna a pak to nějakou dobu zadržuje a je protivná. Dost nám to komplikuje plánování výletů atd. Chápe, co po ní chceme, ale z nám neznámého důvodu to zkrátka neudělá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 15:43

@jita22 Mám obavy, aby pak nezačala vyžadovat pleny i na čůrání. Dnes jsem jí zkusila položit plenu do nočníku, že by lákala na ni, ale opět řev, že chce do kalhotek. Nechápu, kde k tomu přišla…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 15:47
@Anonymní píše:
Zase v té školce je to většinou nepustí jít, tak jako nás mimo domov, a vydrží to domů 😁

Také si říkám, že když je něčím zaujatá, tak kakání tolik neřeší. Ale jsou situace, kdy prostě musíš :mrgreen: Před nástupem do školky bych to chtěla mít vyřešené. Kdyby se jednalo o občasnou nehodu, jsem v klidu, ale toto je návyk. Ještě nám tvrdí, že to patří do kalhotek :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4376
31.7.21 17:02
@Anonymní píše:
@jita22 Mám obavy, aby pak nezačala vyžadovat pleny i na čůrání. Dnes jsem jí zkusila položit plenu do nočníku, že by lákala na ni, ale opět řev, že chce do kalhotek. Nechápu, kde k tomu přišla…

Toho bych se nebála. Ale okolo děti často kakaly do plen i po čtvrtém roce, do školky normálně chodily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 18:42

@jita22 Tak to jsi mě trochu uklidnila. Děkuju. Já právě moc nemám srovnání v okolí. A když někdy přišla s někým řeč, tak všichni byli snad bez plen od narození :roll: :D

• Citovat
  • Nahlásit
37066
1.8.21 12:40
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. Dcerka 3,5 roku se nikdy krom pleny nevykakala jinak, než do kalhotek. Bez plen je cca od tří let. Odplenkovat se nepodařilo dříve (bojkot nočníku, scény - nechtěla jsem na ni příliš tlačit, abych jí nezpůsobila blok). Ze dne na den začala chodit čůrat na WC. Řekla jsem jí, že došly plenky a najednou to šlo (dřív to nefungovalo, ani jiný způsob - motivace odměnou, vysvětlování atd.). Předpokládala jsem, že když začne chodit na WC, bude tam provádět obě potřeby. Ale ona ne. Neřekne nám proč. Vysvětlujeme, motivujeme, nic nezabírá. Když ji necháme nahatou, kakání zadržuje. Jakmile si obleče kalhotky + další vrstvu oblečení, vykaká se. Co s tím? Máte podobnou zkušenost? Jak jste řešili? Moc děkuji. Prosím o zachování anonymu, je to pro mě citlivé téma.

muj prvni ve trech odplenkovan, cural celkem sam, ale denne bobek ve slipech do 3,5, pak se to nahle dost rychle zlepsilo.
chutovka, v plene bobek drzi, ze slipu vypadne a leze treba nohavici - on ani nic nerekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1223
1.8.21 23:13

No my podobný problém. Syn si teda neříkal nikdy, ani čůrat, prostě se vycura sám. No a moje mamka tady na emiminu četla příspěvek, kdy paní dítěti dala na čas bezlepkovou dietu. A pak mu zase postupně lepek nasadila. My jsme teda zatím ve fázi nasazeneho bezlepku, ale opravdu mrkam na drát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat