Cena nového e-shopu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 18:13
Cena nového e-shopu

Ahoj maminy,
tady se ví všechno a zkušenosti jsou tady taky ze všech možných oblastí, tak zakládám diskuzi, zcela atypickou pro maminkovský web. Plánuji založení e-shopu a potřebuji se rozhodnout jaké e-shopové řešení zvolit. Nejsem vůbec programátorsky zdatná, takže jsem oslovila programátora, který by mi s tvorbou e-shopu pomohl. Rozhoduji se mezi Shopify, Prestashop, Shoptet a E-shop rychle. Vy, co máte e-shop, můžete prozradit, kolik jste zaplatily za vytvoření e-shopu programátorovi na některé z těchto platforem? Klidně anonymně. Já jsem anonym kvůli rodině a kamarádkám, ještě jsem to před nimi nevybalila a než budu mít nějaké reálnější představy, tak ani nechci. Díky :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 18:22

To hodně záleží jaké všechny funkce chceš :nevim: 50-100 tis? Já jsem chtěla poměrně specifický web-shop a vylezlo to na 130 tis :zed:

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 14.05.19 18:25

To není tak jednoduché, kolik kdo zaplatil, ale CO to umí, jak se chová na webu…
tady ty šablony co uvádíš, k tomu nepotřebuješ programátora.

Pak tam musíš nasypat výrobky-obrázky, ale hlavně optimalizace SEO aj vychytávky, které jsou nezbytné, je to složité na vysvětlování. Kvalitní web - začátek stojí od cca 80 tisíc a víc

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 14.05.19 18:26
@Anonymní píše:
To hodně záleží jaké všechny funkce chceš :nevim: 50-100 tis? Já jsem chtěla poměrně specifický web-shop a vylezlo to na 130 tis :zed:

to je běžná cena, za kvalitní web, nic přehnaného

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 14.05.19 18:31

Taky zvaž, co budeš nabízet, všechno tady válcuje alza ap.
nezapomeň, na další nutné výdaje, bez nich web vůbec nedáš

• platit doménu, ta je levná
  • hosting - taky přijatelné, záleží co si vybereš
  • a stálý vývoj a jiné :)

a hlavně zboží

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 18:35
@Anonymní píše:
To hodně záleží jaké všechny funkce chceš :nevim: 50-100 tis? Já jsem chtěla poměrně specifický web-shop a vylezlo to na 130 tis :zed:

Díky za odpověď. Ze začátku moc specifických věcí nepotřebuju, spíš v provozu pak zjistím že bych potřebovala něco navíc. Přidávat funkce, nebo změnit dopravu by neměl být prý problém. U jednoho řešení mi řekl 24 tis a u druhého 50 tis, Spadla mi brada z toho rozdílu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 18:41

@DanielaD Díky. Šlo mi o rámcovou cenu u jednotlivých řešení v případě programátora. V mém okolí si většinou část dělali e-shopaři sami. A programátora potřebuju, chci se věnovat zboží, marketingu apod, tomu rozumím víc :) Navíc nechci jen tu strohou verzi, kterou nabízí, potřebuji úpravy. A ty sama neudělám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 18:42
@DanielaD píše:
Taky zvaž, co budeš nabízet, všechno tady válcuje alza ap.
nezapomeň, na další nutné výdaje, bez nich web vůbec nedáš
  • platit doménu, ta je levná
  • hosting - taky přijatelné, záleží co si vybereš
  • a stálý vývoj a jiné :)

a hlavně zboží

Vím, díky :)

Cenarius
Kecalka 343 příspěvků 14.05.19 18:44

Tak ten uplnej zaklad, aby to umelo vytvorit objednavku. Aby si clovek jednoduse jen upravoval zbozi a ceny. Tak se do nizsich desitek tisic vejdete urcite. To jsou jen sablony prodavany porad dokola a jen lehce upraveny.

Cenarius
Kecalka 343 příspěvků 14.05.19 18:47
@Anonymní píše:
@DanielaD Díky. Šlo mi o rámcovou cenu u jednotlivých řešení v případě programátora. V mém okolí si většinou část dělali e-shopaři sami. A programátora potřebuju, chci se věnovat zboží, marketingu apod, tomu rozumím víc :) Navíc nechci jen tu strohou verzi, kterou nabízí, potřebuji úpravy. A ty sama neudělám.

Tak to je na delsi smlouvu klidne. Treba 5-10 tis mesicne (cena placnuta od boku), ze bude delat technickou podporu plus pravidelne upravy atd. Urcite vsechno na zacatku nebudete vedet a aby pak mel cas se v tom stourat. Nebo aby se sehnat ten co to cele napsal. Taky byva problem, ze druhymu se nechce do toho srourat, kdyz je kod nejak prasacky napsany.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 20:24

@Cenarius Díky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 11:34

Co vypisuješ za platformy, tak jsou poměrně jednoduché weby. Záleží kolik chceš mít produktů, pokud opravdu hodně dobrý je e-shop rychle, kde platíš pronájem 480Kč/ měsíc m například na Shoptetu je to mnohem více. A myslím, že bys to i zvládla sama na některé z těchto platforem (pokud tedy nechceš nějakou vlastní grafiku, pak to určitě chce grafika). Myslím, že programátor je zbytečné utrácení peněz a když si to proklikáš, tak to pochopíš, jak co funguje a návody taky mají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 11:35

Ještě se tě zeptám, kde si sehnala programátora? Díky

Váš příspěvek
Reklama