Čepy na mandlích - nevím si rady

Anonymní
11.3.21 14:21

Čepy na mandlích - nevím si rady

Ahojky, mám už takový dlouhodobější problém.
Tak 1-2× do měsíce se mi dělají na tom jednom a tom samém místě čepy na mandlích, odstraňuji si je sama protože ta představa že je tam budu mít další dny je hrozná :zed:
Jenže mě trápí to, že se mi dělají opravdu často a já už nevím co s tím :nevim:
Děkuji za případné rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27909
11.3.21 14:27

Nedavala jsi to tu vcera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 14:41

@vokishka nee, teď poprvé

• Citovat
  • Nahlásit
292
11.3.21 15:00

Nekomu se tvori vic, nekomu min :nevim: Prej pomaha kloktat poctive ustni vodu, taky se mi delaji, ale zadny “ trauma “ z toho nemam, ty co me tlaci vymacknu, tim to hasne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 15:02

Mám to také. Řešila jsem to aktivně s lékaři několik let a nevyřešila.
Mám i časté opakující se angíny, vadí mi klimatizace atd.
Oběhla jsem si kolečko, praktik, imunologie/alergologie, kde dělaly všechny testy, odtud jsem byla odeslána na ORL a tam mi řekli, že to na vyndání mandlí nevypadá, že jsou mandle hezké a nezjizvené. Takže s tím žiju dál, každý týden si čepy vyndávám a mandle čistím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
13203
11.3.21 15:02

Jak si odstranuješ čepy na mandlích? Jak a čím? 8o :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 15:04

@chs.jasmin

Normálka, vatu namotám na špejli a vyndám. Nebo mi pomáhá jednosvazkový kartáček.
Pak vykloktám ústní vodou a dám si panáka slivovice.

• Citovat
  • Nahlásit
292
11.3.21 15:12

Jsou to vlastne mandlove kameny, muzou nekdy za to, ze cloveku je citit z ust. Je ti vlastne nahromadeny bordel, ktery se usadi v dirach na mandli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.3.21 12:45

Když jsem byl menší také jsem mi dělali čepy. Hodně mi pomohly prášky jménem Halset. Normální cumlací prášek ten mi hodně pomoh. Zkus to držím ti palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 00:18

Přidávám se, toto je můj aktuální problém ☹️
Už rok se mi dělají ty "kameny " v jedné mandlí,, možná tam byli dříve,,nevím, ale teď je tam většinou cítím, prostě kdyby mi se tam něco zaseklo. Zkoušeno X kloktadel, tablet,, občas byla ok,, i když jsem tam nic necítila ale spatřila ten čep tak jsem ho vymackla a zase ten pocit že tam něco je :zed:
Neustálým šťouranim se mi tam udělali už asi 3 cysty,, neboli to ale často je cítím, mám cystu i na jazyku..
Na Orl někdo rádi ji odstranit, někdo zase ne..
Neustálý koloběh..
Přeji všem hodně zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat