Je tohle opar?

11.3.21 08:56

Je tohle opar?

Prosim, mam asi hloupou otazku, ale je tohle opar?
Nikdy jsem nemela nic podobneho a kdyz mel nekdo opar, vypadal jinak?
Je u toho normalni takove napuchnuti rtu?
Ani nevim, jestli s tim jit k lekari, aby me nevyhodil, ze tam chodim s blbosti.
Jestli je to opar, jak lecit, prosim? Opravdu jsem nikdy nemela.
Diky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2043
11.3.21 09:08

Ano, nejspis to bude opar. Vypadaji ruzne. Sama jsem mela od uplne malych nenapadnych az po obri pres cely horni ret. Kdyz jsem mela ten obri, tak pomohl i studeny obklad. V te fazi, ze uz je takto vyloupnuty, tak uz toho podle me moc nezabere. Vzala bych si paralen a mazala to nejakym jelenim lojem. Nejlepe takovym, co je v krabicce a maze se prstem. Snad vsechny predrazene masticky z lekarny, co jsem vyzkousela, tak nemely valny efekt. Pak existuji takove naplasti napustene nejakou ucinnou latkou (Compeed), ktery opar skryji, ale mesmi byt moc velky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
11.3.21 09:10

Ano, je to opar a dost rozjetej. :? Hlavně se snaž nenakazit někoho dalšího, takže svůj ručník, pořád si myj ruce, nikoho nelíbej, nesahej si do očí. Nejlepší je nějaká mastička na opary z lékárny, třeba Herpesin.
K lékaři chodit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
11.3.21 09:10

Nemá se to, ale já vypustím tu tekutinu a mažu Tea Tree olejem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
11.3.21 09:13

Ano je to opar :,( takže se teď můžeš smířit s tím že ho budeš mít častěji.
Příště když už budeš citít že to natéká tak na to dávej každou hoďku alpu nebo alkohol (vodku)
Vysuší to a pak ho mám místo 2 týdnů maximálně 3 dny a ani se neotevře. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
11.3.21 09:13
@Petula306 píše:
Nemá se to, ale já vypustím tu tekutinu a mažu Tea Tree olejem.

To bych nedoporučovala, ta tekutina je infekční, takže si ti můžeš roznést po celém obličeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14143
11.3.21 09:23

V zacatku je dobre mazat Herpesinem. Ted promazavat Jelenim lojem nebo vazelinou na rty, aby to nepraskalo. Hlavne do toho nerypat :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2691
11.3.21 09:27

Je to opar. Já mažu herpesinem a beru herpesin tablety. Samozřejmě i zvýšená hygiena, abys to neroznesla, je dost infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
11.3.21 09:30

Za mě lepší než herpesin mast určitě zovirax, i když je dražší ale fakt zabere. A pro dceru, která zovirax nemůže tak ji dávam od uriage regenerační mast se zinkem, to je taky super. Zahojí se hrozně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
11.3.21 09:30

Přikláním se k ostatním. Ano, vypadá to jako opar. Nejvíc, co mi za tu dobu co trpím na opar pomohlo, je Herpesin a Tea Tree Oil. Kupuji si i balzám s tea tree olejem. Průběh oparu pak nemívám tak strašný, dokonce se mi i rychleji hojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2402
11.3.21 09:31

@Lil Kitkatt píšu, že se to nemá. Jenže mě opar bolí a když to propíchnu, dost to uleví. Rovnou to saju kapesníčkem a ještě jsem si ho neroznesla. Opar mám tak 3× za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 09:34

Mě na opary vždy pomohla zinková mastička :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
11.3.21 09:42

Ja doporucuji mast zovirax duo, ja trpim na opary porad a tohle je to nejlepsi, co jsem za 30 let zkusila. Je to opar, na prasky to ale neni. Jak pisi ostatni, myt si ruce, nelibat nikoho..nikam..nesahej si na to, jen pri tom mazani… muzes brat nejaky bkomplex jako podporu..zmizi to samo a pravdepodobne se to bude vracet…mej ten zovirax duo doma, kdyz ucitis svedeni rtu, nebo ze ti natyka, tak rovnou namaz, nekdy se pak nerozjede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
11.3.21 09:52

Mam opar nekdy i 2× do mesice, pouzivam zovirax duo, jakmile citim ze me svedi ret mazu, kdyz to podchytim vcas ani se nevyklube, kdyz to propasnu a vyklube se rmtak trpim jak blazen a mazu potom mastickou uriage.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
11.3.21 09:52

Za me nejlepsi herpenorm, kdyz citim, ze se mi dela opar beru herpenorm a bkomplex a vetsinou se neudela opar :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat