Černý čaj nebo zelený čaj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.10.14 08:58
Černý čaj nebo zelený čaj?

**Který čaj je lepší, zdravější, chutnější? Zelený nebo černý čaj? A jakou značku používáte (čajů). Děkuji moc! :) ;) **

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 06.10.14 09:06

@krystinka.a tak pokud volit z thle dvou tak černý čaj, ale jinak piju bílý značka English tea shop ;)

ale zdravější bude zelený :-), to si myslím teda já :-)

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 06.10.14 09:08

Zdravejsi je zeleny, ale ktery je chutnejsi, to bude asi pro kazdeho subjektivni ;) Mi chutnaji zelene nebo i dobre korenene cerne caje

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.10.14 09:10

@krystinka.a
Záleží na tvé chuti, není jen zelený a černý čaj, mezi tím je x druhů. A značku? Jestli ti jde o kvalitní čaj tak zapomeň na značky a na čaje z běžných obchodů, já objednávám sypané z internetu.
Jinak co se týče zdraví, podle mě je to podobné, v množství teinu a kofeinu jsou rozdíly zase podle druhů čaje, je to trošku složitější. :)

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 06.10.14 09:11

Muj tatík pije zelený čaje…kupuje si vážený, ted má nějakej s mandlema a jahody se šampaňským a je to teda luxusní pití a to jsem kávovej typ a čaj moc ráda nemám…pije hlavně kvůli tomu, že je zdravej a dělá mu dobře…

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.10.14 09:13

Děkuji :) já právě kupuju čaje z Oxalis sypané :) jen přemýšlím že bych zkusila i nějaký z obchodu, pro snadnější přípravu…vůbec mi ta příprava čaje nějak nejde, zelený čaj nesmí být vařící ale jelikož mám jako každý jiný konvici, ta nevím jak na to :))

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.10.14 09:14
@nunik píše:
Muj tatík pije zelený čaje…kupuje si vážený, ted má nějakej s mandlema a jahody se šampaňským a je to teda luxusní pití a to jsem kávovej typ a čaj moc ráda nemám…pije hlavně kvůli tomu, že je zdravej a dělá mu dobře…

Jé ten jahody se šampáněm mám taky a palec nahoru!:) je chutný

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34135 příspěvků 1 inzerát 06.10.14 09:14

Každý čaj má něco, není to o tom, jestli je zdravější nebo méně zdravý. Barva záleží na fermentaci. Nejlepší je čaj sypaný, s celými lístky. Dál gooooooogli ;)

beruska9
Extra třída :D 10942 příspěvků 06.10.14 09:15

Zeleny je pry zdravejsi, ale kdo vi, ono u tech beznych to asi takove terno stejne nebude…ja z tech dvou piju zeleny, protoze cerny mi nechutna, ten pouzivam jen jako pomoc pri prujmu :mrgreen: Znalec nejsem, piju supermarketove, bud cisty nebo s jasminem, ten je nejlepsi :mrgreen:

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.10.14 09:17

@krystinka.a
To je úplně jednoduché, já si uvařím vodu, trochu vařící naleju do konvičky a kalíšku, ze kterých budu pít abych je nahřála a trochu naleju do konvičky skleněné, kde budu čaj louhovat, chvíli počkám, protřepu a vyleju - do té nasypu čaj a nechám ho provonět a nasáknout párou, mezitím mi zchladne voda kterou jsem vařila na požadovanou teplotu, kterou zelený čaj potřebuje, takže pak už lístky zalévám.

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 06.10.14 09:18

@krystinka.a mno, bud vodu uplně nedovaříš, nebo jí necháš chvilku vychladnout…

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 06.10.14 09:20

Zelený… +je dobrý při hubnutí…

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.10.14 09:32

Jee děkuji za radu!!! skvělé :palec:

Veruzka.D
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 06.10.14 09:32

@krystinka.a taky preferuji oxalis zkusila si od nich mate IQ? nejlepší… :palec:

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.10.14 09:36
@Veruzka.D píše:
@krystinka.a taky preferuji oxalis zkusila si od nich mate IQ? nejlepší… :palec:

to ani nevím, že existuje :) jaký je? :) určitě vyzkouším, děkuji za tip :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >