Černý čaj pro dítě?

4265
17.9.19 10:27

Černý čaj pro dítě?

Maminky, potřebuji poradit. Mám dvě děti - 4 a skoro 6 let. Obě jsou nastydlé. Mohou pít takto malé děti černý čaj? Jde mi o to, že bych jim ho udělala s medem na to nachlazení. Samozřejmě se s nimi chystám i k lékařce, ale ta tam je až odpoledne. Můžu jim ho udělat, nebo je černý čaj úplně nevhodný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13451
17.9.19 10:28

A proč by ho prosím tě nemohly pít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4265
17.9.19 10:29
@terien píše:
A proč by ho prosím tě nemohly pít?

Protože je v černém čaji thein.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7998
17.9.19 10:29

Já dělám, ovocné mi dítě nepije (je tam skoro ve všech ibišek a je to takové kyselé), ale jen to přeliju, nenechávám louhovat dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
17.9.19 10:30

Co je na černém čaji nevhodného? 8o Já jsem ho dávala i dceři v 7 měsících na průjem, pro tak velké děti bych ani neváhala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
17.9.19 10:31

Ja dala slaby cerny caj i dvouletakovi :nevim: A jinak u nas v lekarne maj i cerny caj bez kofeinu pro deti kdyz se nekdo asi boji dat klasiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
17.9.19 10:32

@terien Třeba já bych taky nevěděla - černý čaj obsahuje kofein (tein) - ne?
V lékárně mi třeba pro 4 letou doporučili dětský černý čaj bez kofeinu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13451
17.9.19 10:33
@Enmamma píše:
Protože je v černém čaji thein.
:mrgreen: jo tak. No tak jo, můžou ho pít i s theinem :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13451
17.9.19 10:34
@Freya10 píše:
@terien Třeba já bych taky nevěděla - černý čaj obsahuje kofein (tein) - ne?
V lékárně mi třeba pro 4 letou doporučili dětský černý čaj bez kofeinu ;-)

A ty jsi jako dítě taky měla speciální černý čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4265
17.9.19 10:37

Mladší kluk je takový hyperaktivní, zkusím mu tedy udělat slabší čajík, snad ho to nenabudí ještě víc. Ale když říkáte, že ho dáváte i mladším dětem, tak snad to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10996
17.9.19 10:39

Ja treba po caji nespim, nesmim ho odpoledne. Takze ja ho malym detem nedavam vubec, starsim dopoledne.
Ja kupuju cerny bez theinu. Nevim, jestli se daji sehnat v CR. Pri nachlazeni delam bylinky, mam uz vybrane znacky, ktere detem chutnaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6945
17.9.19 10:40

@Enmamma takhle jednorazove bych si s tim hlavu moc nelamala. Slaby caj jim klidne udelej. Ja davam detem uz zmineny detsky cerny caj z lekarny, tak si pripadne porid ten.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
17.9.19 10:40
@Enmamma píše:
Maminky, potřebuji poradit. Mám dvě děti - 4 a skoro 6 let. Obě jsou nastydlé. Mohou pít takto malé děti černý čaj? Jde mi o to, že bych jim ho udělala s medem na to nachlazení. Samozřejmě se s nimi chystám i k lékařce, ale ta tam je až odpoledne. Můžu jim ho udělat, nebo je černý čaj úplně nevhodný?

Na trhu je dostatek ovocných čajů pro nastydnuté děti. Sama si pamatuju, že jsem jako dítě dostávala šípkový čaj. Tenkrát takový výběr nebyl. Syn mi ale ani při rýmě teplý čaj nevypije. Takže jen doplňuju tekutiny a rýma přejde i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6945
17.9.19 10:41
@Enmamma takhle jednorazove bych si s tim hlavu moc nelamala. Slaby caj jim klidne udelej. Ja davam detem uz zmineny detsky cerny caj z lekarny, tak si pripadne porid ten.
@Lenka_Hal píše:
Ja kupuju cerny bez theinu. Nevim, jestli se daji sehnat v CR.

Ve vetsine lekaren bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
17.9.19 10:42
@Lenka_Hal píše:
Ja treba po caji nespim, nesmim ho odpoledne. Takze ja ho malym detem nedavam vubec, starsim dopoledne.
Ja kupuju cerny bez theinu. Nevim, jestli se daji sehnat v CR. Pri nachlazeni delam bylinky, mam uz vybrane znacky, ktere detem chutnaji.

To se máš. Já uvařím kafe a usnu na gauči :mrgreen: Tady je celkem dost čajů pro děti, stačí jít do lékárny nebo zdravé výživy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama