Červená krupička po těle

6125
7.8.15 08:54

Červená krupička po těle

Dobrý den, synovi se vyhodila po těle drobná červená svědivá krupička. Vojta má lehký AE od miminka. Teď byl dlouho klid, trpí na suchou kůži, kterou promazávám, takže ho ekzem už dost dlouho netrápil. Začalo to nejvíce na hrudi, břiše, pak záda, paže, teď už mírně nohy a dost za krkem. Tahle vyrážka vypadá ale úplně jinak, než to na co jsme zvyklí. Proto jsem se chtěla zeptat vás, maminek, keré třeba s touto vyrážkou máte zkušenosti. Může to být třeba ze slunka? Nebo nějaká viróza? Cca před týdnem měl dva afty v puse, zvýšenou teplotu jeden den, byl úplně stejně osypaný asi dva dny, ale v mírnější formě. Nebyly zatím u něj prokázány žádné alergie. Budu volat obvodní, ale zajímaly by mě zkušenosti jiných maminek. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

JayLee
7.8.15 09:00

@1pipa nemel horecku tedka nekdy? :roll:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
7.8.15 09:01

Tohle mel as malej před mesicem..jeden den zvysena teplota no ono i ten druhej den byla vlastne :think: a pak se celej okrupickoval ale sesta nemoc to nebyla byli jsme hned u dr ale dr rikala ze je to ze sluníčka nejspis a reakce na tu zvýšenou teplotu a po 4 dnech to samo odeznelo ;)

• Citovat
  • Upravit
2332
7.8.15 09:51

Měli to oba kluci - je to z toho horka - takový potničky, přejde to samo tak do týdne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47505
7.8.15 09:58

Může to být reakce na to ostre slunko, horko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.15 10:18

Náš malej to má z horka a ze sluníčka. Naprosto pravidelně mu to vyjede, když v tomhle horku jedeme někam autem…
Nic s tím nedělám, zmizí to za chvíli samo.
max. když si to začal drbat, tak sem mu to jednorázově mázla atopdermem (od Hadka, co mám od zimy na atop. exém)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
7.8.15 10:31

Holky, díky za reakce na můj dotaz. Já to taky tipuju na sluníčku, poprvé mu to vylezlo taky když byly ty vedra. Už to má sice čtvrtý den a začíná ho to svědit, ale snad to bude ono a zase to zmizí. Budu ho teď držet ve stínu a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2886
7.8.15 11:03

@1pipa Dcera měla něco taky ze sluníčka, dvakrát, vypadalo to podobně. Podezřívám i opalovací krém, co jsem vyměnila, nic už neměla. Dost dlouho to nechtělo zmizet, tak jsem to i ukázala naší dr. Ta to neřešila, jen jí napsala Fenistil. Nemá ale jiné kožní problémy.
Osypání po viroze taky prý bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 12:57

také prosím o radu

Milé dámy, děvčata potřebuju poradit. Před 14ti dny se Valentýnce na obličeji, uších a krčku objevila vyrážka. Pomalu to schlo a dělaly se z toho velké žluté strupy. Lékařka nám řekla, že je to buď alergická reakce nebo exém. Nic nepředepsala, jen řekla koupat v heřmánku a mazat sudokrémem. Já jsem si v lékárně pořídila Bepanthen Sensiderm krém. Ten opravdu zabral. Zlepšilo se to. Teď se to ale objevilo zas. Ale tentokrát už to má i po tělíčku, ručičkách a nožičkách. Chtěla jsem malou objednat na alergo nebo kožní, ale všude potřebují doporučení od dětské. Dám sem nějaké fotky a jestli někdo víte co to je a co s tím, tak budu moc ráda. První fotka je ta, když se jí začaly dělat strupy. Ostatní fotky jsou po koupání, kdy to je strašně zarudlé. To zarudnutí do hodiny zmizí a zůstane jen vyrážka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
21.9.17 12:44

@miroslava.zaborcova dobry den, moje mala ma uplne to same, mohu se zeptat, co se z toho vyklubalo u vas a jak jste to resila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
21.9.17 13:27

Já jsem použila jemný gel od Tiande a malá se zbavila vyrážky. má vysoký obsah přírodních látek a produkty jsou vyráběné podle čínské receptury.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.9.17 08:58

Dobrý den, tak u nás na atop. ekzém zabrala změna životosprávy ( eliminace cukrů, mléka, atd), zelené potraviny a na promazávání hlavně CBD krém přírodní z konopí, obsahuje výtažek cbd z celých rostlin, takže pecka. na promazávání používáme krém CBD Gold a na ložiska Platinum se zinkem. Objednávám na http://obchod.biovitagroup.com/ doporučuji pročíst, složení je přírodní, neobsahuje žádné chem. složky, ale ba naopak prospěšné oleje a léčivé látky, takže fakt pecka. snad někomu taky pomůže :), jinak syn začal od miminka vyrážkou - seberoa, pak atop. ekzém, dlouho jsme hledali až jsme našli pomoc v konopí… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama