Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj holky, včera večer se malému objevily červené flíčky, vypadalo to jako by ho poštípal komár. Dneska se mu začaly zvětšovat. Má to jenom na nožičkách, jsem teď na týden v zahraničí, takže nemůžu ani zajít za doktorkou. Nevíte co by to mohlo být? Také mě napadly neštovice, ale před týdnem byl na očkování. A neštovice by měly mít bílou tečku uvnitř pupínku, né? Mohly byste mi poradit internet. stránku, kde bych se mohla zeptat přímo doktorky? Moc díky
Nám se stalo něco podobného. Byli jsme ve 4 měsících na klasika očkování do stehýnek a asi za 3 dny se malému na pravé nožičce udělaly červené fleky. Druhý den ráno to bylo světlejší a do večera to zmizelo úplně. Řekla bych, že to nějak souviselo s očkováním.
Jinak poradna by měla být na www.porodnice.cz
Ahoj Helen, moc díky. Malému to ještě nezmizlo. Zkusím si najet na tu porodnici. Možná to bude opravdu reakce na to očkování.
Ahoj, malá má asi třetí den drobounkou červenou vyrážku, dnes asi nejvíc. Na jedné nožce to mí na stehně a lýtku, na druhé jen na lýtku. Nikde jinde to nemá. Co to může být? Je to taková jakoby krupička
. Jsem nervozní. Díky
.
Ahoj, nevím, kolik je malé - u nás to byl začátek atopického exému, ale nenech se mnu vystrašit, může to být jen nějaká kopřivka nebo jídlo, co nesedlo a když to nepřejde, tak běžte k dr.
@jruz Tak ještě mě napadlo špatně vymáchané punčocháče. Aviváž nedávám, ale mohla jsem zapomenout máchání navíc. Nového asi nic nejedla, jen teda perníčky - ruměnky ukořistila návštěvě
.
@jajul
může být, já také musela máchat jako divá.
rum jí neublíží, to se jí bude dobře spát
… a já jdu taky
@jajul Mně napadlo, jestli se v punčocháčkách nějak nezpotila, ono je to hned, i když je to bavlna. Ale pak jsem si řekla, že je to blbost
No ale i tak to sem radši píšu.
@Amabilis77 No je fakt, že poslední dny měla takové „umělejší“
.
@jajul Mně se to právě stalo taky a taky jsem se nejdřív lekla. Jak ty děti doma lítaj, tak to neuhlídáš. takže od té doby si snažím dávat pozor. Zkus jí dávat jen bavlněné věci (respektive co nejvíc nechat dýchat, dej ponožky, bodýčko a nějaký šatičky a nech nožičky volný). jinak to zkus namazat mastí proti opruzeninám, to na potničky docela zabírá, podle toho bys to mohla i poznat. My máme doma sudokrém a ten docela funguje.
@jajul Jinak ono stačí 95%bavlny a zbytek příměs a je vymalováno. Teď už pořizuju jen 100%bavlny.
@Amabilis77 Kde je kupuješ?
Namazala jsem to bepanthenem, to byla asi blbost
.
@jajul Co dělá to něco špatného?
No naposled jsem koupila punčocháčky v Tchibu a teda fakt je to docela rozdíl, takže je asi budu kupovat tam. Jsou velmi příjemné naomak a mají jakoby zdravotní gumičku, která nijak neškrtí a řekla bych že fakt krásně sedí.
Tak jsem koukla a mám přesně tyhle:
http://media4.tchibo-content.de/…ababb36/.jpg
http://media2.tchibo-content.de/…_alt1_pv.jpg
@Amabilis77 Děkuju, vypadají fakt dobře.
Zatím nevím, dítě konečně zalehlo. Ale ten sudocrem by byl určitě lepší. Tak snad to bude dobrý
.
@jajul Ráno moudřejší večera. Jinak co se různých vyrážek týče, tak mně vždycky nejvíc zabírala modrá indulona a zabalit do něčeho bavlněného
Myslím teda spíš takové ty exémy, ne přímo vyrážky, ale u dítěte bych asi moc hokusy pokusy nedělala. Pokud jsou to potničky, tak by mělo cokoliv, čím se maže pod plenky, pomoct, tak uvidíš ![]()